Kdo je to?
Kdo je Felix Slováček? Životopis Felix Slováček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Felix Slováček

Kdo je Felix Slováček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Felix Slováček, vlastním jménem Antonín, je český saxofonista, klarinetista, dirigent, hudební skladatel a manžel herečky Dády Patrasové. Slováček se narodil ve Zlíně. Jméno Felix není jeho pravým jménem. Vzniklo jako školní přezdívka podle kresleného seriálu Kocour Felix.
Po základní škole studoval tři roky v nedaleké Kroměříži Vejvanovského konzervatoř. Poté se přestěhoval do Brna, kde studoval na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění). Po úspěšném studiu na JAMU působil 17 let jako sólista Orchestru Ladislava Štaidla v letech 1969-1986. Slováček vystupoval také s Orchestrem Gustava Broma, s Orchestrem Karla Vlacha a v RIAS Radio Big Bandu, v Big Bandu Radio Copenhagen a ve WDR Big Bandu v německém Kolíně nad Rýnem. Později se stal šéfdirigentem Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Na nahrávce Radost až do rána z roku 1978 můžeme slyšet Slováčkovo sólo na saxofon.
Slováček vydal během svého života několik hudebních desek, mezi které patří např. For Lovers (1993), Dvorana slávy (1994), Rozvíjej se, poupátko (1996), Gold (2003) nebo Salto Solo (2011).
Jako skladatel se podílel na hudbě pro filmy Hudba pro dva (1980) a Oči pro pláč (1984). Sám si zahrál ve filmech Romance za korunu (1975) a Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979).
Za svůj život obdržel několik významných ocenění jako titul Zasloužilý umělec, medaili Za zásluhy (2013) a ocenění Senior Prix (Nadace Život umělce) v roce 2014.
Slováček roku 2016 kandidoval do Senátu za Stranu soukromníků České republiky pro Prahu 10 v obvodu č. 22. Do druhého kola však nepostoupil.
Je ženatý s herečkou Dádou Patrasovou, se kterou má dvě děti – Annu a Felixe mladšího. Z prvního manželství má dceru René.Kdo je Felix Slováček? Životopis Felix Slováček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Felix Slováček

Národnost: česká
Datum narození: 23. 5. 1943
Místo narození: Zlín, Protektorát Čechy a Morava

Líbí se stručný životopis s osobou Felix Slováček? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ataka? Vzpomenete si na definici slova Fuzzy logic? Znáte pojem Polyp? Vzpomněli byste si na význam slova Fraška?

Klíčová slova: osobnost, Felix Slováček, informace, datum narození, kdo je Felix Slováček?, wiki, popis, kdy se narodil Felix Slováček?, biografie, život, osobnosti, hudba, hudba, wikipedie, národnost, Felix Slováček

Pojem Felix Slováček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Felix Slováček ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Felix Slováček ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Felix Slováček ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Felix Slováček ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Felix Slováček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Felix Slováček například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Felix Slováček?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Felix Slováček? Kdy se narodil Felix Slováček? Kde se narodil Felix Slováček? Felix Slováček je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Felix Slováček řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Felix Slováček i v jiné kategorii než je hudba.