Kdo je to?
Kdo byl Stefan Zweig? Životopis Stefan Zweig, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Stefan Zweig

Kdo byl Stefan Zweig? Životopis, informace, biografie, literatura

Stefan Zweig byl rodilý Vídeňák židovského původu. Jeho otec Moritz byl Žid, pocházející z Moravy. Později se přesunul do Vídně, kde se pustil do podnikání v textilnictví. Právě tam potkal svoji budoucí manželku, Idu Brettauerovou, dceru židovské bankéřské rodiny. Ida byla kultivovaná, mladá dáma, jež vyrůstala v Itálii. Měli spolu dva syny. Stefan, coby mladší, nemající nárok na rodinnou firmu, se tak mohl věnovat svým zájmům a koníčkům. Mezi ně se řadil zájem o divadlo, hudbu, výtvarné umění, ale především milované literatuře, ke které tíhnul už jako malý kluk. Svoji první sbírku básní vydal ve dvaceti letech a nesla spanilý název Stříbrné struny. Potom se ale na šest let odmlčel. Mezitím stihl vystudovat filozofii, germanistiku a romanistiku v Berlíně. V roce 1904 dosáhl titulu doktora filozofie ve Vídni.
Časem si doslova zamiloval cestování, kde sbíral poznatky z cest pro svá budoucí díla. Sjezdil prakticky celou Evropu a později se vydal i za exotikou do Indie, Ceylonu, Barmy a nevynechal ani USA. Od ranného mládí inklinoval k idejím humanismu, pacifismu a kosmopolitismu.
Ve svých prvotinách se zaměřil především na dramatiku. Později se začal věnovat novelám, překladům a esejím. Po vypuknutí první světové války se stáhl do Vídně a začal tam pracovat pro Ministerstvo války. Považoval se za velkého vlastence. Postupně přešel k vídeňským novinám, pro něž pracoval ve Švýcarsku jako korespondent (1917). Po skončení války se vrátil zpět do Rakouska a v letech 1919-34 strávil v Salcburku. Pořídil si dům na Kapucínském náměstí a už mu nic nebránilo založit vlastní rodinu. V roce 1920 požádal o ruku Frideriku Marii von Wintermitz a ještě téhož roku se s ní oženil.
V roce 1934 ovšem započal novou etapu svého života, kdy se rozešel s celou svojí rodinou a opustil Salcburk. O čtyři roky později emigroval do Velké Británie. A literárně nezahálel. Kromě psaní pořádal přednáškové turné, v nichž vystupoval proti narůstajícímu fašismu. V roce 1939 se podruhé oženil se svojí sekretářkou Elisabet Charlotte Altmann v Bathu v Anglii. Záhy (1941) opustil se svojí ženou a spolupracovnicí Lottou Altmannovou Evropu a přesídlil s nimi do brazilského města Petropolis. V tomhle městě nalezli všichni tři uprchlíci společnou smrt. Po nepříznivých zprávách ze své domoviny spolykali barbituráty, a tak ukončili své životy.Kdo byl Stefan Zweig? Životopis Stefan Zweig, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Stefan Zweig

Národnost: rakouská
Datum narození: 28. listopadu 1881
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 23. února 1942

Popis osobnosti Stefan Zweig můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Workoholik? Znáte termín Krevní obraz? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pragmatismus? Víte, co je to Subsidiarita?

Klíčová slova: datum úmrtí, literatura, kdo je Stefan Zweig?, lexikon, Stefan Zweig, kde se narodil Stefan Zweig?, zajímavosti, životopis, datum narození, Stefan Zweig, osobnost, wikipedie, literatura, život, popis, místo narození

Pojem Stefan Zweig je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Stefan Zweig lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Stefan Zweig ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Stefan Zweig ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Stefan Zweig ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Stefan Zweig na Google.cz

Zkusit najít Stefan Zweig ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stefan Zweig například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Stefan Zweig? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Stefan Zweig? Kdy se narodil Stefan Zweig? Kde se narodil Stefan Zweig? Kdy zemřel Stefan Zweig? Stefan Zweig se nachází v kategorii Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Stefan Zweig třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stefan Zweig i v jiné kategorii než je literatura.