Kdo je to?
Kdo je Franta Uher? Životopis Franta Uher, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Franta Uher

Kdo je Franta Uher? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

František Uher je český zpěvák, kytarista, lidový vypravěč, moderátor, imitátor, a bývaly zpěvák dechové kapely Moravanka. Uher se narodil v Lanžhotě. Během života se naučil hrát na kytaru, bicí, housle nebo baskytaru.
V dechové kapele Moravanka začal zpívat a plnit roli baviče již roku 1986. S touto kapelou vystupoval na mnoha místech po celém světě a objevil se s ní také v zábavních pořadech na České televizi. V Moravance působil dlouhých 22 let. Spolupracoval rovněž s mnoha dechovými a cimbálovými skupinami (např. Gloria). S kapelami procestoval kus světa a navštívil dokonce Kanadu a USA.
V televizi se Uher objevil v hudebně zábavných pořadech jako Polkafest, Silvestrovské programy, „Hraje Vám…“, apod. Dále se Uher objevuje na TV Šlágr. Na této televizi nepůsobí jen jako moderátor hudebně zábavných pořadů, ale také jako režisér či scénárista.
František Uher je velmi oblíbený imitátor a vypravěč a je možné se s ním setkat na spoustě akcích po Česku a Slovensku.
Působí i jako moderátor na rádiu Jih, kde několik let moderoval pořad s názvem Dechparáda.Kdo je Franta Uher? Životopis Franta Uher, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Franta Uher

Národnost: česká
Datum narození: 25. 5. 1964
Místo narození: Lanžhot, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Franta Uher s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Nesesér? Víte co je Kámen mudrců? Znáte termín Aerobní cvičení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Schodek rozpočtu?

Klíčová slova: osobnosti, kde se narodil Franta Uher?, Franta Uher, zajímavosti, datum narození, životopis, vysvětlení, život, místo narození, biografie, narození, wiki, kdy se narodil Franta Uher?, národnost, wikipedie, lexikon

Pojem Franta Uher je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Franta Uher

Najít slovo Franta Uher ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Franta Uher ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Franta Uher ve vyhledávači Yandex

Najít termín Franta Uher ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Franta Uher ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Franta Uher například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Franta Uher?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Franta Uher? Kdy se narodil Franta Uher? Kde se narodil Franta Uher? Franta Uher patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, viola, franta Uher, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Franta Uher řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franta Uher i v jiné kategorii než je hudba.