Kdo je to?
Kdo byl Otto Ambros? Životopis Otto Ambros, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Otto Ambros

Kdo byl Otto Ambros? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Otto Ambros byl německý vědec, chemik, nacista a válečný zločinec, který se angažoval ve výrobě nervových plynů jako sarin nebo tabun. Ambros se narodil ve Weiden in der Oberpfalz do rodiny univerzitního profesora. Na střední školu chodil Ambros v Mnichově. Po maturitě pokračoval ve studiu na univerzitě Ludwiga Maxmiliana (1920), kde studoval chemii a zemědělství. Vyučoval jej Richard Willstätter (laureát Nobelovy ceny za chemii). Studium zakončil v roce 1925, kdy získal doktorát.
Po studiu nastoupil do firmy BASF v Ludwigshafenu (1926). Po čtyřech letech odjel na rok studovat na dálný východ. Po návratu se vrátil do firmy BASF, která se později spojila s koncernem IG Farben. Ambros nastoupil do IG Farben roku 1934 a už po roce se stal ředitelem v továrně v Schkopau. Divize, kterou měl Ambros na starost, měla za úkol vyvíjet chemické zbraně. Roku 1938 vyvinuli nervový plyn sarin a v roce 1944 soman. Vedl rovněž továrnu v Dyhernfurthu, kde se vyráběl nervový plyn tabun. V továrně v Gendorfu se vyráběl plyn yperit, který se používal již v první světové válce.
V továrně v Dyhernfurthu pracovalo okolo tří tisíc vězňů z koncentračních táborů. Někteří byli použiti na pokusy s jedovatými plyny.
Za pracovní úspěchy obdržel Ambros roku 1944 Rytířský válečný kříž za zásluhy.
Během čtyřicátých let pracoval také v továrně IG Burna Werke, pobočky Monowitz, u koncentračního tábora Osvětim. Zde byli vězni také nuceni pracovat, a taktéž na nich byly zkoušeny jedovaté výrobky.
Po konci války roku 1946 americká armáda zatkla Ambrose a v procesu IG Farben 1948 byl odsouzen k trestu odnětí svobody v době trvání osmi let. Ve vězení Landsberg si Ambros odsoudil jen čtyři roky a poté byl propuštěn (1952).
Po propuštění z vazby začal pracovat jako poradce pro společnosti W. R. Grace, Down Chemical nebo Chemical Corps.
Otto Ambros zemřel v roce 1990 ve věku 89 let.Kdo byl Otto Ambros? Životopis Otto Ambros, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Otto Ambros

Národnost: německá
Datum narození: 19. 5. 1901
Místo narození: Weiden in der Oberpfalz, Německé císařství
Datum úmrtí: 23. 7. 1990

Líbí se stručný životopis s osobou Otto Ambros? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kosmatice? Vzpomněli byste si na význam slova Průčelí? Znáte pojem Troposféra? Znáte definici termínu Paušální daň?

Klíčová slova: datum úmrtí, zajímavosti, wikipedie, nežijící, osobnost, národnost, wiki, Otto Ambros, Otto Ambros, informace, kdo je Otto Ambros?, národnost, zločin, životopis, lexikon, Kdy zemřel Otto Ambros

Pojem Otto Ambros je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Otto Ambros ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Otto Ambros na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Otto Ambros ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Otto Ambros ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Otto Ambros ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Otto Ambros například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Otto Ambros?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Otto Ambros? Kdy se narodil Otto Ambros? Kde se narodil Otto Ambros? Kdy zemřel Otto Ambros? Otto Ambros je v kategorii Zločin

Kategorie zločin, zločinec balíky, otto Ambros, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Otto Ambros kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otto Ambros i v jiné kategorii než je zločin.