Kdo je to?
Kdo je Magda Malá? Životopis Magda Malá, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Magda Malá

Kdo je Magda Malá? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká muzikálová zpěvačka Magda Malá se narodila 14. července 1967 v Chebu, kde navštěvovala základní školu Klementa Gottwalda. Učení ji ale nikdy moc nebavilo. Daleko víc ji přitahoval zpěv. Vyrůstala bez otce a každé léto trávila se sourozenci v dětské ozdravovně v Kamenici nad Lipou. Důvodem však nebyla žádná nemoc, ale touha maminky si od kupy dětí čas od času odpočinout.
Osm let navštěvovala dětský pěvecký sbor Nadi Šafránkové, a proto se není čemu divit, že pokračovala na Státní konzervatoř. Zde se věnovala oboru pop – jazz pod vedením Vítězslava Hádla a Lídy Nopové. Svou pěveckou kariéru odstartovala ve skupině Michala Davida Allegro. Brzy poté hostovala v programu Heleny Vondráčkové a vystupovala se spinou Precedens.
Vůbec poprvé si muzikál vyzkoušela díky roli Eponine v české adaptaci Bídníků. Brzy poté začala účinkovat v jednom z nejoblíbenějších českých muzikálů Dracula, kde ztvárnila jak postavu Lorraine, tak i postavu větrné nymfy. Od té doby si zahrála například v muzikálech jako je Miss Saigon, Malá mořská víla, Kráska a zvíře, 451° Fahrenheita a Popelka na ledě.
Muzikály naplňovaly život Magdy Malé celá tři desetiletí, nedávno se však rozhodla vydat vlastní cestou a soustředit se na své projekty. Poslední muzikálovou rolí Magdy Malé byl Ples upírů. Od té doby natočila CD pro děti, vystupuje v domovech pro seniory a koncertuje sama za sebe.
Zpěvačka Malá se provdala až ve svých šestapadesáti letech. Vzala si svého dlouholetého přítele, majitele kamnářství, Jaroslava Podsedníka. Překvapivě však se svým mužem ve společné domácnosti ani rok po svatbě nebydlela. Každý měl již dlouho vybudované své vlastní zázemí, a proto nebylo jednoduché společný život skloubit. Do budoucna si však manželé společný domov přejí.
Z předchozích vztahů má Magda Malá dvě dcery – starší dostala jméno po své matce Magdalena a mladší se jmenuje Tereza. Ve volném čase podporuje opuštěné matky v nouzi. Založila organizaci Mater at Pueri. Sama si totiž zažila, jaké je to být osamělá matka, které chybí podpora. V šestinedělí bojovala s psychickými problémy, a proto podává pomocnou ruku ženám, které se ocitly v podobné situaci.Kdo je Magda Malá? Životopis Magda Malá, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Magda Malá

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1967
Místo narození: Cheb

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Magda Malá sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Vikýř? Víte co je Součet? Víte co je Výsledovka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tejpování?

Klíčová slova: osobnost, lexikon, životopis, informace, biografie, hudba, wikipedie, místo narození, narození, Magda Malá, zajímavosti, Magda Malá, národnost, kdo je Magda Malá?, hudba, wiki

Pojem Magda Malá je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Magda Malá ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Magda Malá ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Magda Malá v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Magda Malá ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Magda Malá ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Magda Malá například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Magda Malá?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Magda Malá? Kdy se narodila Magda Malá? Kde se narodila Magda Malá? Magda Malá patří do kategorie Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Magda Malá například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Magda Malá i v jiné kategorii než je hudba.