Kdo je to?
Kdo byl Ján Roháč? Životopis Ján Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Ján Roháč?

Kdo byl Ján Roháč? Životopis, informace, biografie, umělci

Ján Roháč byl slovenský režisér.
Přestože se Ján Roháč narodil na Slovensku, jeho umělecký svět je spojen hlavně s Čechami, především s Prahou. Vystudoval DAMU a následně začal jako režisér spolupracovat s Divadlem estrády. Zásadní pro jeho kariéru bylo propojení s divadlem Semafor.
Roháčova tvorba se točila především kolem komedií a estrád, dlouhodobě spolupracoval s českými baviči a satiriky jako byli Horníček, Šimek, Šlitr, Grossmann či Dvořák.
Režisérsky stál Roháč za celou řadou večerních a zábavních pořadů, často vedl natáčení silvestrovských speciálů, a to ve spolupráci s největšími hvězdami tehdejšího československého showbyznysu. Z jeho spolupráce s Miroslavem Horníčkem zmiňme alespoň velmi populární dobovou "talk-show" Hovory H.
Roháč se pustil také do seriálové tvorby, a to v roce 1972, kdy režíroval humoristický seriál Byli jednou dva písaři, zpracovávající osudy dvou trochu potrhlých francouzských písařů v 19. století.
Jako režisér je Roháč podepsaný také pod celou řadou filmových snímků. Zřejmě nejoblíbenější a nadčasový filmový muzikál Kdyby tisíc klarinetů byl jedním z prvních Roháčových filmů, natočil ho již v roce 1964 a podílel se na něm i scénáristicky.
V práci pro televizi se Roháč často věnoval televizním inscenacím divadelních her (např. Parižský život) nebo komediím (Tchyně, Svatební noc). V roce 1970 natočil pro něj poněkud netypicky tragické drama Dlouhá bílá nit.
Zemřel nečekaně ve věku 48 let.Kdo byl Ján Roháč? Životopis Ján Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Ján Roháč

Národnost: slovenská
Datum narození: 1932
Místo narození: Nitrianske Pravno, Slovensko
Datum úmrtí: 5. října 1980

Zaujala vás biografie osobnosti Ján Roháč? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Obezita? Rozumíte pojmu Pangamin? Vzpomněli byste si co znamená slovo MDF deska? Znáte pojem Epilog?

Klíčová slova: národnost, wiki, Ján Roháč, wikipedie, Kdy zemřel Ján Roháč, popis, osobnosti, narození, místo narození, Ján Roháč, kde se narodil Ján Roháč?, datum úmrtí, vysvětlení, národnost, biografie, informace

Pojem Ján Roháč je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Ján Roháč na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Ján Roháč na Youtube

Najít výraz Ján Roháč na Google.cz

Najít slovo Ján Roháč v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Ján Roháč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ján Roháč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ján Roháč?

Právě jste zjistili Kdo byl Ján Roháč? Kdy se narodil Ján Roháč? Kde se narodil Ján Roháč? Kdy zemřel Ján Roháč? Ján Roháč patří do kategorie Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ján Roháč třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ján Roháč i v jiné kategorii než je umělci.