Kdo je to?
Kdo byl Ján Roháč? Životopis Ján Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Ján Roháč

Kdo byl Ján Roháč? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Ján Roháč byl slovenský režisér.
Přestože se Ján Roháč narodil na Slovensku, jeho umělecký svět je spojen hlavně s Čechami, především s Prahou. Vystudoval DAMU a následně začal jako režisér spolupracovat s Divadlem estrády. Zásadní pro jeho kariéru bylo propojení s divadlem Semafor.
Roháčova tvorba se točila především kolem komedií a estrád, dlouhodobě spolupracoval s českými baviči a satiriky jako byli Horníček, Šimek, Šlitr, Grossmann či Dvořák.
Režisérsky stál Roháč za celou řadou večerních a zábavních pořadů, často vedl natáčení silvestrovských speciálů, a to ve spolupráci s největšími hvězdami tehdejšího československého showbyznysu. Z jeho spolupráce s Miroslavem Horníčkem zmiňme alespoň velmi populární dobovou "talk-show" Hovory H.
Roháč se pustil také do seriálové tvorby, a to v roce 1972, kdy režíroval humoristický seriál Byli jednou dva písaři, zpracovávající osudy dvou trochu potrhlých francouzských písařů v 19. století.
Jako režisér je Roháč podepsaný také pod celou řadou filmových snímků. Zřejmě nejoblíbenější a nadčasový filmový muzikál Kdyby tisíc klarinetů byl jedním z prvních Roháčových filmů, natočil ho již v roce 1964 a podílel se na něm i scénáristicky.
V práci pro televizi se Roháč často věnoval televizním inscenacím divadelních her (např. Parižský život) nebo komediím (Tchyně, Svatební noc). V roce 1970 natočil pro něj poněkud netypicky tragické drama Dlouhá bílá nit.
Zemřel nečekaně ve věku 48 let.Kdo byl Ján Roháč? Životopis Ján Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Ján Roháč

Národnost: slovenská
Datum narození: 1932
Místo narození: Nitrianske Pravno, Slovensko
Datum úmrtí: 5. října 1980

Tento text (Ján Roháč) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Progresivní daň? Víte co je Krajní levice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Root? Vzpomněli byste si co označuje výraz Koroze?

Klíčová slova: informace, umělci, kde se narodil Ján Roháč?, osobnost, Ján Roháč, umělci, wiki, Ján Roháč, místo narození, kdo je Ján Roháč?, kdy se narodil Ján Roháč?, národnost, biografie, wikipedie, nežijící, život

Pojem Ján Roháč je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Ján Roháč ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ján Roháč ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ján Roháč ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Ján Roháč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ján Roháč ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ján Roháč například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ján Roháč?

Právě jste zjistili Kdo byl Ján Roháč? Kdy se narodil Ján Roháč? Kde se narodil Ján Roháč? Kdy zemřel Ján Roháč? Ján Roháč patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, grafička, ján Roháč, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Ján Roháč například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ján Roháč i v jiné kategorii než je umělci.