Kdo je to?
Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Ridley Scott?

Kdo je to Ridley Scott? Stručný životopis

Ridley Scott je anglický režisér, scénárista, kameraman a producent. Věnoval se studiu grafiky a malby a již při studiích natočil svůj první film. Později se věnoval dokumentárním filmům a režii televizních pořadů. Založil vlastní společnost RSA, která patří k nejúspěšnějším produkčním společnostem Evropy.
Ridley Scott se věnoval také režii reklam, od nich pak přešel k filmům. K jeho největším oscarovým úspěchům patří filmy Vetřelec, Thelma a Louisa, Hannibal, Gladiátor nebo Černý jeřáb sestřelen.Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Ridley Scott

Národnost: britská
Datum narození: 30. 11. 1937
Místo narození: South Shields, Durham

Líbí se stručný životopis s osobou Ridley Scott? Pak se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hypotéza? Víte co je ROFL? Rozumíte pojmu Pečený čaj? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gyroskop?

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, umělci, pojem, definice, wiki, etymologie, slovo, co je to Ridley Scott?, synonymum, Ridley Scott, původ slova, přesný výraz, kdo je Ridley Scott?, popis, význam

Pojem Ridley Scott je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Ridley Scott ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ridley Scott ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Ridley Scott ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ridley Scott ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ridley Scott například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Ridley Scott? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ridley Scott? Kdo to byl Ridley Scott? Kdy se narodil Ridley Scott? Kde se narodil Ridley Scott? Ridley Scott je v sekci umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Ridley Scott třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ridley Scott i v jiné kategorii než je umělci.