Kdo je to?
Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Ridley Scott?

Kdo je to Ridley Scott? Stručný životopis

Ridley Scott je anglický režisér, scénárista, kameraman a producent. Věnoval se studiu grafiky a malby a již při studiích natočil svůj první film. Později se věnoval dokumentárním filmům a režii televizních pořadů. Založil vlastní společnost RSA, která patří k nejúspěšnějším produkčním společnostem Evropy.
Ridley Scott se věnoval také režii reklam, od nich pak přešel k filmům. K jeho největším oscarovým úspěchům patří filmy Vetřelec, Thelma a Louisa, Hannibal, Gladiátor nebo Černý jeřáb sestřelen.Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Ridley Scott

Národnost: britská
Datum narození: 30. 11. 1937
Místo narození: South Shields, Durham

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ridley Scott s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Pučtok? Znáte termín Piloxing? Rozumíte pojmu Finále? Víte, co je to Tajga?

Klíčová slova: kdo je Ridley Scott?, heslo, wiki, přesný význam, původ slova, informace, co znamená, umělci, kdo to je, synonymum, definice, etymologie, přesný výraz, význam, termín, odborný výraz

Pojem Ridley Scott je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Ridley Scott zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Ridley Scott ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Ridley Scott ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Ridley Scott ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ridley Scott ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ridley Scott například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Ridley Scott? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ridley Scott? Kdo to byl Ridley Scott? Kdy se narodil Ridley Scott? Kde se narodil Ridley Scott? Ridley Scott se nachází v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Ridley Scott třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ridley Scott i v jiné kategorii než je umělci.