Kdo je to?
Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Ridley Scott?

Kdo je to Ridley Scott? Stručný životopis

Ridley Scott je anglický režisér, scénárista, kameraman a producent. Věnoval se studiu grafiky a malby a již při studiích natočil svůj první film. Později se věnoval dokumentárním filmům a režii televizních pořadů. Založil vlastní společnost RSA, která patří k nejúspěšnějším produkčním společnostem Evropy.
Ridley Scott se věnoval také režii reklam, od nich pak přešel k filmům. K jeho největším oscarovým úspěchům patří filmy Vetřelec, Thelma a Louisa, Hannibal, Gladiátor nebo Černý jeřáb sestřelen.Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Ridley Scott

Národnost: britská
Datum narození: 30. 11. 1937
Místo narození: South Shields, Durham

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ridley Scott? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Pučtok? Vzpomněli byste si co znamená slovo Imatrikulace? Rozumíte pojmu Finále? Víte co je DNS?

Klíčová slova: umělci, kdo to je, informace, kdo je Ridley Scott?, odborný výraz, heslo, co znamená, co je to Ridley Scott?, slovo, etymologie, wiki, pojem, význam slova, popis, popis, Ridley Scott

Pojem Ridley Scott je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ridley Scott

Najít slovo Ridley Scott ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ridley Scott ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Ridley Scott ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ridley Scott ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ridley Scott například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ridley Scott

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Ridley Scott? Kdo to byl Ridley Scott? Kdy se narodil Ridley Scott? Kde se narodil Ridley Scott? Ridley Scott je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Ridley Scott dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ridley Scott i v jiné kategorii než je umělci.