Kdo je to?
Kdo je Steven Spielberg? Životopis Steven Spielberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Steven Spielberg

Kdo je Steven Spielberg? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Steven Spielberg je označován za historicky nejlepšího a nejproslulejšího režiséra. K jeho dílu se řadí nespočet filmů, které získaly významná ocenění i označení kultovní film. Začínal jako amatér, brzy se mu podařilo prosadit se ve studiu Universal. Zde vznikly jeho první úspěšné filmy jako Čelisti nebo série Indiana Jones, které ovlivnily celý svět. Pověst legendy dovršila další řada filmů, ve kterých je spojena kvalita i přitažlivost (Schindlerův seznam, Jurský park, Zachraňte vojína Ryana, Válka světů a mnoho jiných).
Pro jeho filmy je typická vysoká úroveň i schopnost vydělat vysoké tržby. Steven Spielberg získal řadu Oskarů, Zlaté glóby, ceny Emmy i BAFTA.Kdo je Steven Spielberg? Životopis Steven Spielberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Steven Spielberg

Národnost: USA
Datum narození: 18.12.1946
Místo narození: Cincinnati

Sdílejte tuto stránku s osobností Steven Spielberg s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Epilátor? Znáte pojem Incest? Vzpomněli byste si na význam slova Epifyt? Vzpomenete si na definici slova CPU?

Klíčová slova: národnost, kdo je Steven Spielberg?, informace, osobnost, lexikon, Steven Spielberg, kdy se narodil Steven Spielberg?, datum narození, narození, zajímavosti, život, osobnosti, kde se narodil Steven Spielberg?, životopis, wikipedie, biografie

Pojem Steven Spielberg je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Steven Spielberg ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Steven Spielberg ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Steven Spielberg na Youtube

Zkusit najít heslo Steven Spielberg ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Steven Spielberg ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Steven Spielberg například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Steven Spielberg?

Nyní již víte Kdo je to Steven Spielberg? Kdy se narodil Steven Spielberg? Kde se narodil Steven Spielberg? Steven Spielberg se nachází v sekci Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Steven Spielberg například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steven Spielberg i v jiné kategorii než je umělci.