Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis Bohumil Sekla, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Bohumil Sekla?

Kdo to byl Bohumil Sekla? Stručný životopis

Bohumil Sekla byl český vědec, biolog a genetik.
Vystudoval Přírodovědeckou a Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, studoval však i historii. Po studiu dál působil na Karlově univerzitě, profesorem se stal v roce 1945. Zabýval se genetikou a je považován za průkopníka tohoto oboru na našem území.
Jeho genetický výzkum však musel být utlumen v 50. letech, kdy do Československa přišla vlna lysenkismu, prosazovaného sovětským vedením jako jediná cesta k zvýšení produkce plodin a práce s geneticky dědičnými vlastnostmi. Po uvolnění v 60. letech se Sekla mohl vrátit k práci, nicméně po svém angažmá během pražského jara byl po roce 1968 znovu odstaven.
Je autorem knihy Dědičnost v přírodě a ve společnosti (1937), která byla ve své době základním českým textem o genetice a dosavadním poznání v tomto oboru, a naučné knihy Dědičné zdraví z roku 1941.Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis Bohumil Sekla, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Bohumil Sekla

Národnost: česká
Datum narození: 16. května 1901
Místo narození: Bohuslavice
Datum úmrtí: 7. srpna 1987

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bohumil Sekla s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Obecné ohrožení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rozedma plic? Víte co je Genetika? Znáte termín Ataxie?

Klíčová slova: kdo to je, lexikon, co znamená, formulace, definice, věda, etymologie, slovo, přesný výraz, informace, heslo, pojem, popis, význam, původ slova, význam pojmu

Pojem Bohumil Sekla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bohumil Sekla v následujících zdrojích

Hledat frázi Bohumil Sekla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Bohumil Sekla ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bohumil Sekla ve Wikipedii

Zkusit najít Bohumil Sekla na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Sekla například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohumil Sekla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bohumil Sekla? Kdo to byl Bohumil Sekla? Kdy se narodil Bohumil Sekla? Kde se narodil Bohumil Sekla? Kdy zemřel Bohumil Sekla? Bohumil Sekla se nachází v sekci věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Bohumil Sekla např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Sekla i v jiné kategorii než je věda.