Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis Bohumil Sekla, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Bohumil Sekla?

Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis, informace, biografie, věda

Bohumil Sekla byl český vědec, biolog a genetik.
Vystudoval Přírodovědeckou a Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, studoval však i historii. Po studiu dál působil na Karlově univerzitě, profesorem se stal v roce 1945. Zabýval se genetikou a je považován za průkopníka tohoto oboru na našem území.
Jeho genetický výzkum však musel být utlumen v 50. letech, kdy do Československa přišla vlna lysenkismu, prosazovaného sovětským vedením jako jediná cesta k zvýšení produkce plodin a práce s geneticky dědičnými vlastnostmi. Po uvolnění v 60. letech se Sekla mohl vrátit k práci, nicméně po svém angažmá během pražského jara byl po roce 1968 znovu odstaven.
Je autorem knihy Dědičnost v přírodě a ve společnosti (1937), která byla ve své době základním českým textem o genetice a dosavadním poznání v tomto oboru, a naučné knihy Dědičné zdraví z roku 1941.Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis Bohumil Sekla, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Bohumil Sekla

Národnost: česká
Datum narození: 16. května 1901
Místo narození: Bohuslavice
Datum úmrtí: 7. srpna 1987

Sdílejte tuto stránku s osobností Bohumil Sekla s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Obecné ohrožení? Pamatujete si definici pojmu Lordóza? Víte co je Průsečík? Vzpomněli byste si co znamená slovo Inzulín?

Klíčová slova: osobnosti, informace, kdo je Bohumil Sekla?, kde se narodil Bohumil Sekla?, věda, kdy se narodil Bohumil Sekla?, datum narození, datum úmrtí, biografie, lexikon, národnost, zajímavosti, popis, Bohumil Sekla, Bohumil Sekla, život

Pojem Bohumil Sekla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bohumil Sekla v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Sekla ve Wikimedia Commons

Hledat termín Bohumil Sekla ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Bohumil Sekla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Bohumil Sekla ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Sekla například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohumil Sekla

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Bohumil Sekla? Kdy se narodil Bohumil Sekla? Kde se narodil Bohumil Sekla? Kdy zemřel Bohumil Sekla? Bohumil Sekla je v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Bohumil Sekla dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Sekla i v jiné kategorii než je věda.