Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis Bohumil Sekla, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Bohumil Sekla?

Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis, informace, biografie, věda

Bohumil Sekla byl český vědec, biolog a genetik.
Vystudoval Přírodovědeckou a Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, studoval však i historii. Po studiu dál působil na Karlově univerzitě, profesorem se stal v roce 1945. Zabýval se genetikou a je považován za průkopníka tohoto oboru na našem území.
Jeho genetický výzkum však musel být utlumen v 50. letech, kdy do Československa přišla vlna lysenkismu, prosazovaného sovětským vedením jako jediná cesta k zvýšení produkce plodin a práce s geneticky dědičnými vlastnostmi. Po uvolnění v 60. letech se Sekla mohl vrátit k práci, nicméně po svém angažmá během pražského jara byl po roce 1968 znovu odstaven.
Je autorem knihy Dědičnost v přírodě a ve společnosti (1937), která byla ve své době základním českým textem o genetice a dosavadním poznání v tomto oboru, a naučné knihy Dědičné zdraví z roku 1941.Kdo byl Bohumil Sekla? Životopis Bohumil Sekla, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Bohumil Sekla

Národnost: česká
Datum narození: 16. května 1901
Místo narození: Bohuslavice
Datum úmrtí: 7. srpna 1987

Popis osobnosti Bohumil Sekla můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Obecné ohrožení? Znáte definici termínu Edice? Víte co je Podnikatelský účet? Pamatujete si definici pojmu Flash player?

Klíčová slova: národnost, biografie, osobnosti, Kdy zemřel Bohumil Sekla, kdo je Bohumil Sekla?, zajímavosti, národnost, kdo to je, věda, Bohumil Sekla, datum úmrtí, informace, kdy se narodil Bohumil Sekla?, narození, život, datum narození

Pojem Bohumil Sekla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Bohumil Sekla ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Bohumil Sekla ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Bohumil Sekla na Youtube

Hledat frázi Bohumil Sekla v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Bohumil Sekla na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Sekla například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Bohumil Sekla? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Bohumil Sekla? Kdy se narodil Bohumil Sekla? Kde se narodil Bohumil Sekla? Kdy zemřel Bohumil Sekla? Bohumil Sekla je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Bohumil Sekla kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Sekla i v jiné kategorii než je věda.