Kdo je to?
Kdo je Lucie Tomková? Životopis Lucie Tomková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lucie Tomková

Kdo je Lucie Tomková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lucie Tomková je česká divadelní a televizní herečka.
Lucie se narodila 19. srpna 1971 v Praze. Jako žena ve znamení Lva již od dětství věděla, co chce, a šla si za tím. Hrála již v dětských rolích a hraje dodnes. Spolu se základní školou studovala hru na klavír na ZUŠ.
Znát ji můžete jako princeznu Jůlinku z pohádky O zatoulané princezně z roku 1987, kterou režíroval režisér Antonín Kachlík, spolu s Lucií se zde představili například Gustav Opočenský nebo Luděk Kopřiva, a celý děj je prostý: Jůlinka si nechce vzít starého krále, a tak utíká do světa. Dále si Lucie zahrála ve filmu „Uf - oni jsou tady“ z roku 1989, anebo ve filmu Hry pro mírně pokročilé z 1986. Oba filmy režíroval Ota Koval. Film Uf - oni jsou tady je nenáročný dětský snímek, v němž děti mají za mimozemšťany obyčejné zloděje. Film se natáčel v Praze, některé scény byly točeny kolem Strahova, v některých se objeví sousoší Tychona de Brahe a Jana Keplera před Gymnáziem Jana Keplera na Pohořelci. Ve filmu pro děti Hry pro mírně pokročilé hraje Lucie postavu Kláry Králové. Klára je čtrnáctiletá dívka, která se dostala na konzervatoř, ale protože si zlomí ruku, nemůže cvičit na klavír a musí se zabavit jinak. Lucie tuto roli dostala i navzdory tomu, že o ni měla zájem i Darina Rolincová (Dara Rolinc), a to hlavně proto, že uměla skvěle zahrát na klavír - na castingu předvedla Chopinovu Etudu č. 12.
Lucie je v současnosti single a nemá děti.Kdo je Lucie Tomková? Životopis Lucie Tomková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Lucie Tomková

Národnost: česká
Datum narození: 19. 8. 1971
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Lucie Tomková? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Nadace? Znáte termín Etymologie? Znáte pojem Úvodník? Víte, co je to Emigrace?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodila Lucie Tomková?, Lucie Tomková, osobnosti, osobnost, kdo je Lucie Tomková?, lexikon, Lucie Tomková, wikipedie, informace, narození, herectví, život, wiki, popis, vysvětlení

Pojem Lucie Tomková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Lucie Tomková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Lucie Tomková na Youtube

Vyhledat slovo Lucie Tomková ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Lucie Tomková ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Lucie Tomková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucie Tomková například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Lucie Tomková?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Lucie Tomková? Kdy se narodila Lucie Tomková? Kde se narodila Lucie Tomková? Lucie Tomková se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mladík kudrny, lucie Tomková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Lucie Tomková třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucie Tomková i v jiné kategorii než je herectví.