Kdo je to?
Kdo je Zoe Saldana? Životopis Zoe Saldana, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zoe Saldana?

Kdo je Zoe Saldana? Životopis, informace, biografie, herectví

Zoe Saldana je americká filmová a seriálová herečka. Saldana se narodila ve městě Passaic ve státě New Jersey v USA matce z Portorika a otci z Dominikánské republiky. Když jí bylo 10 let, přestěhovala se s rodinou do Dominikánské republiky. Na ostrově navštěvovala prestižní základní školu. Na škole chodila do baletní třídy. V 17 letech se Saldana přestěhovala do New Yorku, kde se připojila k divadelní společnosti Faces Theater Troupe. Občas hrála i v divadle New York Youth Theater.
V dobách působení v souboru Faces Theater troupe získala Saldana epizodní roli v kriminálním seriálu Zákon a pořádek (1999).
O rok později Saldana debutovala ve filmu Tanec s vášní (2000). Následovaly role ve filmech Rozjeď to! (2002), Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003), Terminál s hercem Tomem Hanksem (2004), v komedii Hádej kdo? s hercem Ashtonem Kutcherem (2005). Zlom v její herecké kariéře přinesl rok 2009, kdy si zahrála ve sci-fi filmu Star Trek a ve fantasy filmu Avatar. Mezi její další úspěšné snímky patří film Colombiana (2011), Slova (2012), Kniha života, Strážci Galaxie (2014), Star Trek: Do neznáma, Pod rouškou noci (2016), Strážci Galaxie Vol. 2 (2017), Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame a svůj hlas propůjčila animovanému filmu Hledá se Yetti (2019). V následujících několika letech bude hrát v dalších čtyřech pokračováních filmu Avatar.
Saldana propůjčila svůj hlas animovanému seriálu Maya a tři bojovníci (2019).
Roku 2010 se stala ambasadorkou módní značky Calvin Klein.Kdo je Zoe Saldana? Životopis Zoe Saldana, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zoe Saldana

Národnost: americká
Datum narození: 19. 6. 1978
Místo narození: Passaic, New Jersey, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Zoe Saldana? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kartel? Znáte pojem Fejeton? Znáte definici termínu Samomluva? Vzpomenete si na definici slova Judo?

Klíčová slova: životopis, život, osobnost, místo narození, Zoe Saldana, kdo je Zoe Saldana?, herectví, popis, osobnosti, lexikon, herectví, narození, zajímavosti, datum narození, Zoe Saldana, wiki

Pojem Zoe Saldana je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zoe Saldana v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Zoe Saldana na Youtube

Hledat termín Zoe Saldana ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Zoe Saldana v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Zoe Saldana na Google obrázcích

Najít pojem Zoe Saldana ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Zoe Saldana například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zoe Saldana

Právě nyní již víte Kdo je to Zoe Saldana? Kdy se narodila Zoe Saldana? Kde se narodila Zoe Saldana? Zoe Saldana je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Zoe Saldana řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zoe Saldana i v jiné kategorii než je herectví.