Kdo je to?
Kdo je Zoe Saldana? Životopis Zoe Saldana, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Zoe Saldana

Kdo je Zoe Saldana? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zoe Saldana je americká filmová a seriálová herečka. Saldana se narodila ve městě Passaic ve státě New Jersey v USA matce z Portorika a otci z Dominikánské republiky. Když jí bylo 10 let, přestěhovala se s rodinou do Dominikánské republiky. Na ostrově navštěvovala prestižní základní školu. Na škole chodila do baletní třídy. V 17 letech se Saldana přestěhovala do New Yorku, kde se připojila k divadelní společnosti Faces Theater Troupe. Občas hrála i v divadle New York Youth Theater.
V dobách působení v souboru Faces Theater troupe získala Saldana epizodní roli v kriminálním seriálu Zákon a pořádek (1999).
O rok později Saldana debutovala ve filmu Tanec s vášní (2000). Následovaly role ve filmech Rozjeď to! (2002), Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003), Terminál s hercem Tomem Hanksem (2004), v komedii Hádej kdo? s hercem Ashtonem Kutcherem (2005). Zlom v její herecké kariéře přinesl rok 2009, kdy si zahrála ve sci-fi filmu Star Trek a ve fantasy filmu Avatar. Mezi její další úspěšné snímky patří film Colombiana (2011), Slova (2012), Kniha života, Strážci Galaxie (2014), Star Trek: Do neznáma, Pod rouškou noci (2016), Strážci Galaxie Vol. 2 (2017), Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame a svůj hlas propůjčila animovanému filmu Hledá se Yetti (2019). V následujících několika letech bude hrát v dalších čtyřech pokračováních filmu Avatar.
Saldana propůjčila svůj hlas animovanému seriálu Maya a tři bojovníci (2019).
Roku 2010 se stala ambasadorkou módní značky Calvin Klein.Kdo je Zoe Saldana? Životopis Zoe Saldana, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zoe Saldana

Národnost: americká
Datum narození: 19. 6. 1978
Místo narození: Passaic, New Jersey, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Zoe Saldana? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Světelný tok? Rozumíte pojmu Školní zralost? Znáte definici termínu Chipset? Znáte pojem Konvektomat?

Klíčová slova: informace, místo narození, život, národnost, kdy se narodila Zoe Saldana?, vysvětlení, Zoe Saldana, zajímavosti, osobnost, wiki, narození, kde se narodila Zoe Saldana?, lexikon, kdo je Zoe Saldana?, biografie, datum narození

Pojem Zoe Saldana je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Zoe Saldana

Hledat slovo Zoe Saldana v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Zoe Saldana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zoe Saldana na Youtube

Zkusit najít termín Zoe Saldana ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Zoe Saldana ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zoe Saldana například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Zoe Saldana? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Zoe Saldana? Kdy se narodila Zoe Saldana? Kde se narodila Zoe Saldana? Zoe Saldana je v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Zoe Saldana dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zoe Saldana i v jiné kategorii než je herectví.