Kdo je to?
Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis Alžbeta Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Alžbeta Bartošová

Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alžběta Bartošová je slovenská divadelní herečka, muzikálová herečka, zpěvačka a dabérka. Bartošová se narodila ve slovenském městě Púchov. Od dětství hrávala v místním divadle Dětské divadelní studio O. V tomto divadle také debutovala ve svém prvním muzikálu Deň Atalaka. Po základní škole začala studovat na Církevní konzervatoři v Bratislavě (střední hudební škola). Během střední školy si zahrála na Nové scéně v Bratislavě ve hře František z Assisi a v Heineken Tower Stage. Později si na bratislavské Nové scéně zahrála role v muzikálu Cigáni idú do neba nebo Romeo a Julie.
Po maturitě na střední škole se dostala Bartošová do Prahy, kam ji přivedl známý český zpěvák Michal David. Ten Alžbětu obsadil v muzikálu Kat Mydlář do hlavní ženské role Dorotky v pražském divadle Broadway. Ve stejném divadle se doposud objevila v muzikálech Kleopatra, Vánoční zázrak, Tři mušketýři, Mata Hari, Angelika, Muž se železnou maskou a Kvítek Mandragory.
Mimo jiné hostovala v Divadle F. X. Šaldy v Liberci v muzikálu She Loves Me a My Fair Lady, v pražském Divadle Kalich v muzikálech Horečka sobotní noci, Atlantida a Krysař. V divadle Hybernia Praha hrála v letech 2014-18 ve známém muzikálu Mamma Mia! a během let 2016-19 ztvárnila roli Lídy Baarové v muzikálu Liduschka (Baarová). Za tuto roli byla nominována na cenu Thálie 2016.
Bartošová se rovněž věnuje dabingu ve slovenské televizi. Svůj hlas propůjčila pohádkám Alenka v říši divů (2010), Na vlásku, Aladin (2012), Kráska a zvíře (2017). Dokonce si zahrála v několika epizodách televizního seriálu Horúca krv, Búrlivé víno (2012), Modrý kód (2020) a Oteckovia (2022). Ve filmu debutovala roku 2016 snímkem Decibely lásky.
Jako doprovodná vokalistka podpořila českého zpěváka Mikolase Josefa na Eurovosion Song Contest 2018 v portugalském Lisabonu.Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis Alžbeta Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Alžbeta Bartošová

Národnost: slovenská
Datum narození: 17. 12. 1991
Místo narození: Púchov, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Alžbeta Bartošová se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Sekunda? Znáte termín Štulpové okno? Znáte termín Erekce? Víte, co je to Dilatace?

Klíčová slova: hudba, místo narození, životopis, zajímavosti, informace, datum narození, kdy se narodila Alžbeta Bartošová?, život, kdo je Alžbeta Bartošová?, kde se narodila Alžbeta Bartošová?, wikipedie, hudba, Alžbeta Bartošová, narození, osobnosti, osobnost

Pojem Alžbeta Bartošová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Alžbeta Bartošová lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Alžbeta Bartošová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Alžbeta Bartošová ve Wikislovníku

Najít slovo Alžbeta Bartošová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Alžbeta Bartošová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Alžbeta Bartošová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžbeta Bartošová například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Alžbeta Bartošová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alžbeta Bartošová? Kdy se narodila Alžbeta Bartošová? Kde se narodila Alžbeta Bartošová? Alžbeta Bartošová se nachází v sekci Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alžbeta Bartošová třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžbeta Bartošová i v jiné kategorii než je hudba.