Kdo je to?
Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis Alžbeta Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alžbeta Bartošová?

Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis, informace, biografie, hudba

Alžběta Bartošová je slovenská divadelní herečka, muzikálová herečka, zpěvačka a dabérka. Bartošová se narodila ve slovenském městě Púchov. Od dětství hrávala v místním divadle Dětské divadelní studio O. V tomto divadle také debutovala ve svém prvním muzikálu Deň Atalaka. Po základní škole začala studovat na Církevní konzervatoři v Bratislavě (střední hudební škola). Během střední školy si zahrála na Nové scéně v Bratislavě ve hře František z Assisi a v Heineken Tower Stage. Později si na bratislavské Nové scéně zahrála role v muzikálu Cigáni idú do neba nebo Romeo a Julie.
Po maturitě na střední škole se dostala Bartošová do Prahy, kam ji přivedl známý český zpěvák Michal David. Ten Alžbětu obsadil v muzikálu Kat Mydlář do hlavní ženské role Dorotky v pražském divadle Broadway. Ve stejném divadle se doposud objevila v muzikálech Kleopatra, Vánoční zázrak, Tři mušketýři, Mata Hari, Angelika, Muž se železnou maskou a Kvítek Mandragory.
Mimo jiné hostovala v Divadle F. X. Šaldy v Liberci v muzikálu She Loves Me a My Fair Lady, v pražském Divadle Kalich v muzikálech Horečka sobotní noci, Atlantida a Krysař. V divadle Hybernia Praha hrála v letech 2014-18 ve známém muzikálu Mamma Mia! a během let 2016-19 ztvárnila roli Lídy Baarové v muzikálu Liduschka (Baarová). Za tuto roli byla nominována na cenu Thálie 2016.
Bartošová se rovněž věnuje dabingu ve slovenské televizi. Svůj hlas propůjčila pohádkám Alenka v říši divů (2010), Na vlásku, Aladin (2012), Kráska a zvíře (2017). Dokonce si zahrála v několika epizodách televizního seriálu Horúca krv, Búrlivé víno (2012), Modrý kód (2020) a Oteckovia (2022). Ve filmu debutovala roku 2016 snímkem Decibely lásky.
Jako doprovodná vokalistka podpořila českého zpěváka Mikolase Josefa na Eurovosion Song Contest 2018 v portugalském Lisabonu.



Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis Alžbeta Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Alžbeta Bartošová

Národnost: slovenská
Datum narození: 17. 12. 1991
Místo narození: Púchov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alžbeta Bartošová s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Ombudsman? Víte co je Polarizační brýle? Znáte termín Vytáčník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Schwingen?

Klíčová slova: lexikon, život, kde se narodila Alžbeta Bartošová?, hudba, osobnosti, hudba, popis, životopis, zajímavosti, narození, Alžbeta Bartošová, vysvětlení, kdy se narodila Alžbeta Bartošová?, informace, kdo je Alžbeta Bartošová?, osobnost

Pojem Alžbeta Bartošová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Alžbeta Bartošová ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alžbeta Bartošová na Youtube

Najít slovo Alžbeta Bartošová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alžbeta Bartošová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Alžbeta Bartošová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžbeta Bartošová například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Alžbeta Bartošová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Alžbeta Bartošová? Kdy se narodila Alžbeta Bartošová? Kde se narodila Alžbeta Bartošová? Alžbeta Bartošová se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alžbeta Bartošová dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžbeta Bartošová i v jiné kategorii než je hudba.