Kdo je to?
Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis Alžbeta Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alžbeta Bartošová?

Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis, informace, biografie, hudba

Alžběta Bartošová je slovenská divadelní herečka, muzikálová herečka, zpěvačka a dabérka. Bartošová se narodila ve slovenském městě Púchov. Od dětství hrávala v místním divadle Dětské divadelní studio O. V tomto divadle také debutovala ve svém prvním muzikálu Deň Atalaka. Po základní škole začala studovat na Církevní konzervatoři v Bratislavě (střední hudební škola). Během střední školy si zahrála na Nové scéně v Bratislavě ve hře František z Assisi a v Heineken Tower Stage. Později si na bratislavské Nové scéně zahrála role v muzikálu Cigáni idú do neba nebo Romeo a Julie.
Po maturitě na střední škole se dostala Bartošová do Prahy, kam ji přivedl známý český zpěvák Michal David. Ten Alžbětu obsadil v muzikálu Kat Mydlář do hlavní ženské role Dorotky v pražském divadle Broadway. Ve stejném divadle se doposud objevila v muzikálech Kleopatra, Vánoční zázrak, Tři mušketýři, Mata Hari, Angelika, Muž se železnou maskou a Kvítek Mandragory.
Mimo jiné hostovala v Divadle F. X. Šaldy v Liberci v muzikálu She Loves Me a My Fair Lady, v pražském Divadle Kalich v muzikálech Horečka sobotní noci, Atlantida a Krysař. V divadle Hybernia Praha hrála v letech 2014-18 ve známém muzikálu Mamma Mia! a během let 2016-19 ztvárnila roli Lídy Baarové v muzikálu Liduschka (Baarová). Za tuto roli byla nominována na cenu Thálie 2016.
Bartošová se rovněž věnuje dabingu ve slovenské televizi. Svůj hlas propůjčila pohádkám Alenka v říši divů (2010), Na vlásku, Aladin (2012), Kráska a zvíře (2017). Dokonce si zahrála v několika epizodách televizního seriálu Horúca krv, Búrlivé víno (2012), Modrý kód (2020) a Oteckovia (2022). Ve filmu debutovala roku 2016 snímkem Decibely lásky.
Jako doprovodná vokalistka podpořila českého zpěváka Mikolase Josefa na Eurovosion Song Contest 2018 v portugalském Lisabonu.Kdo je Alžbeta Bartošová? Životopis Alžbeta Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Alžbeta Bartošová

Národnost: slovenská
Datum narození: 17. 12. 1991
Místo narození: Púchov, Československo

Popis osobnosti Alžbeta Bartošová můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Ultrabook? Pamatujete si definici pojmu Webový prohlížeč? Znáte termín Kalač? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plazma?

Klíčová slova: narození, hudba, zajímavosti, wikipedie, osobnosti, kdo je Alžbeta Bartošová?, popis, biografie, kdy se narodila Alžbeta Bartošová?, národnost, životopis, život, Alžbeta Bartošová, hudba, wiki, vysvětlení

Pojem Alžbeta Bartošová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alžbeta Bartošová v následujících zdrojích

Najít termín Alžbeta Bartošová ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Alžbeta Bartošová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Alžbeta Bartošová ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alžbeta Bartošová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alžbeta Bartošová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžbeta Bartošová například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Alžbeta Bartošová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Alžbeta Bartošová? Kdy se narodila Alžbeta Bartošová? Kde se narodila Alžbeta Bartošová? Alžbeta Bartošová se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alžbeta Bartošová dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžbeta Bartošová i v jiné kategorii než je hudba.