Kdo je to?
Kdo je Filip Čapka? Životopis Filip Čapka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Filip Čapka?

Kdo je Filip Čapka? Životopis, informace, biografie, herectví

Filip Čapka je český filmový, seriálový a divadelní herec. Čapka se narodil v Ostravě do herecké rodiny. Stejně jako jeho rodina, tak se i Filip začal brzy objevovat na jevišti. Po střední škole se přesunul do Brna, kde začal studovat herectví na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění). Po úspěšném studiu získal první angažmá v Olomouci. Později hrával také v divadlech v Brně a Ostravě a nakonec se usadil v Praze, kde se stal stálým členem souboru Divadla Bez zábradlí.
Čapka před kamerou debutoval ve 13 letech v rodinném snímku Správná trefa z roku 1987. Následovaly menší role v televizních pohádkách Jak se Kuba stal mlynářem (1996), Nevěsta s velkýma nohama (2002). Doposud má na kontě 17 filmových rolí. Objevil se v úspěšných filmech Román pro muže, Mamas & Papas (2010), Hořící keř (2013), Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan (2015), Ostravak Ostravski (2016), Jedině Tereza (2021).
Čapka se představil také v televizních seriálech Místo nahoře (2004), Ulice, Nadměrné maličkosti (2005), Poslední sezona (2006), Dokonalý svět, Cesty domů (2010), Ententýky (2012), Nevinné lži (2013), Bohéma (2017), Vzteklina (2018), Kukačky (2021-2023), aj.
Kromě hraní moderuje na České televizi dětský pořad Hřiště 7. Filip se věnuje také hereckému dabingu. Svůj hlas propůjčil postavě v seriálu Mentalista a v loutkovém filmu Zdeňka Svěráka Kuky se vrací (2010).
Filip Čapka je od roku 2005 ženatý s herečkou Zuzanou Čapkovou, se kterou se seznámil během studií na JAMU. Společně vychovávají dceru Annu Ester Čapkovou.
Ve volných chvílích si Čapka rád čte knihy autora Isaaca Asimova nebo jezdí na motorce.Kdo je Filip Čapka? Životopis Filip Čapka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Filip Čapka

Národnost: česká
Datum narození: 19. 12. 1974
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Popis osobnosti Filip Čapka můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Elektrolýza? Pamatujete si definici pojmu Frapé? Víte co je Hypomanie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Proaktivní přístup?

Klíčová slova: kdo je Filip Čapka?, Filip Čapka, herectví, životopis, datum narození, vysvětlení, wiki, herectví, osobnosti, zajímavosti, lexikon, wikipedie, narození, život, osobnost, informace

Pojem Filip Čapka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat frázi Filip Čapka ve Wikipedii

Vyhledat termín Filip Čapka ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Filip Čapka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filip Čapka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Filip Čapka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Čapka například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Filip Čapka?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Filip Čapka? Kdy se narodil Filip Čapka? Kde se narodil Filip Čapka? Filip Čapka patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Filip Čapka řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Čapka i v jiné kategorii než je herectví.