Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Kaňkovský? Životopis Jaroslav Kaňkovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaroslav Kaňkovský

Kdo byl Jaroslav Kaňkovský? Životopis, informace, biografie, herectví

Jaroslav Kaňkovský byl český filmový, seriálový, divadelní a dabingový herec, moderátor. Kaňkovský se narodil v Praze do herecké rodiny. Po maturitě na střední škole začal studovat herectví na pražské DAMU. Po úspěšných studiích získal angažmá v Ostravě. Poté se přesídlil do Brna a později do Prahy, kde hrál až do roku 1992 v Městských divadlech pražských.
Nejvíce se proslavil jako dabér. V německém seriálu Kobra 11 namluvil úvodní předmluvu a hlas propůjčil i jedné z postav seriálu. Dále jsme jeho hlas mohli zaslechnout v amerických seriálech Ztraceni, South Park (Pan Garrison a Kenny), Šmoulové (Mrzout) a ve filmech Team America, Moulin Rouge, Slídilové a Tucet špinavců.
Na televizních obrazovkách Kaňkovský debutoval v roce 1970 v televizním filmu Papá Offenbach. Během svého života ztvárnil role v desítce filmů, mezi které patří např. Starožitníkův krám (1980), Nepolepšitelný starý muž (1987), Z pekla štěstí 2 (2001), Bathory (2008).
Dále ztvárnil role v televizních seriálech Dispečer (1971-1972), Plechová kavalerie (1979), Slovácko sa nesúdí (1984), Přísahám a slibuji (1990) nebo Černá sanitka (2008).
Jeho manželkou byla herečka Vlasta Peterková, se kterou měl syna Ondřeje.
Kaňkovský zemřel v roce 2014 ve věku 69 let.Kdo byl Jaroslav Kaňkovský? Životopis Jaroslav Kaňkovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslav Kaňkovský

Národnost: česká
Datum narození: 3. 7. 1944
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 3. 6. 2014

Zaujala vás biografie osobnosti Jaroslav Kaňkovský? Potom se podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Reinfekce? Víte co je Tantra? Vzpomenete si na definici slova Natura 2000? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektrolýza?

Klíčová slova: wikipedie, životopis, datum narození, národnost, Kdy zemřel Jaroslav Kaňkovský, národnost, herectví, život, lexikon, herectví, nežijící, kdo je Jaroslav Kaňkovský?, informace, Jaroslav Kaňkovský, kdo to je, wiki

Pojem Jaroslav Kaňkovský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Jaroslav Kaňkovský na Google.cz

Hledat pojem Jaroslav Kaňkovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Jaroslav Kaňkovský na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Kaňkovský ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jaroslav Kaňkovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Kaňkovský například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Jaroslav Kaňkovský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Jaroslav Kaňkovský? Kdy se narodil Jaroslav Kaňkovský? Kde se narodil Jaroslav Kaňkovský? Kdy zemřel Jaroslav Kaňkovský? Jaroslav Kaňkovský je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jaroslav Kaňkovský třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Kaňkovský i v jiné kategorii než je herectví.