Kdo je to?
Kdo je Suzanne Vega? Životopis Suzanne Vega, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Suzanne Vega

Kdo je Suzanne Vega? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Americká folková zpěvačka Suzanne Nadine Vega, zkráceně Suzanne Vega je také autorka a hudební producentka. Její kořeny jsou švédsko-německého původu. Matka byla počítačová analytička a nevlastní otec Ed Vega byl učitel a spisovatel, původem z Portorika. Vlastní otec pracoval jako grafik. Když bylo Suzanne dva a půl roku, odstěhovala se celá rodina do New Yorku do hispánské čtvrti, kde Vega prožila celé svoje dětství.
Od mala tíhla k hudbě. Ráda si broukala vlastní melodie. Už v devíti letech začala psát první básničky. Ve čtrnácti složila první písničku. Navštěvovala prestižní High School of Performing Arts. Na této škole studovala moderní tanec. Stala se z ní pravidelná přispěvatelka skupiny spisovatelů. V pětadvaceti letech podepsala svoji historicky první smlouvu s nahrávací společností. Hned další rok vyšlo Vega debutové album. To se stalo prakticky přes noc hitem. Ve Velké Británii se stalo dokonce platinovým albem.
Vega je také častou návštěvnicí České republiky, kde měla už 18 koncertů. V říjnu 2006 byla hostem na festivalu dokumentárních filmů Academia Film v Olomouci. Tou dobou o ní dokumentarista Christopher Seufert točil dokument, který měl zkušební projekci právě v Olomouci.
Suzanne byla také velmi blízkou přítelkyní Václava Havla, který byl jejím velkým obdivovatelem. Vega je také jednou z dvanácti osobností, které poskytly rozhovor ve Švandově divadle pod názvem Scénické rozhovory. Současně pokřtila knihu Davida Hrbka.
Suzanne Vega má jedinou dceru Ruby. Je dvakrát provdaná. Prvním manželem se v roce 1995 stal Mitchell Froom. Manželství trvalo pouhé tři roky. V roce 2006 se provdala za paula Millse.Kdo je Suzanne Vega? Životopis Suzanne Vega, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Suzanne Vega

Národnost: americká
Datum narození: 11. července 1959
Místo narození: Santa Monica, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Suzanne Vega s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Trajektorie? Vzpomenete si na definici slova Velur? Víte co je Souvrať? Vzpomněli byste si na význam slova Půvab?

Klíčová slova: biografie, Suzanne Vega, informace, místo narození, lexikon, životopis, wikipedie, hudba, kdo je Suzanne Vega?, popis, Suzanne Vega, narození, hudba, kdy se narodila Suzanne Vega?, kde se narodila Suzanne Vega?, osobnost

Pojem Suzanne Vega je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Suzanne Vega na Google obrázcích

Najít termín Suzanne Vega ve Wikipedii

Vyhledat slovo Suzanne Vega na Google.cz

Zkusit najít slovo Suzanne Vega ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Suzanne Vega ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Suzanne Vega například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Suzanne Vega?

Právě jste zjistili Kdo je to Suzanne Vega? Kdy se narodila Suzanne Vega? Kde se narodila Suzanne Vega? Suzanne Vega se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Suzanne Vega dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Suzanne Vega i v jiné kategorii než je hudba.