Kdo je to?
Kdo byl Alfredo Di Stéfano? Životopis Alfredo Di Stéfano, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Alfredo Di Stéfano?

Kdo byl Alfredo Di Stéfano? Životopis, informace, biografie, sport

Alfredo di Stéfano Laulhé byl argentinsko-španělský fotbalový útočník, trenér a dvojnásobný vítěz ankety Zlatý míč. Alfredo di Stéfano se narodil v argentinském hlavním městě Buenos Aires do rodiny italského imigranta. S rodinou v dětství žil na rodinné farmě, která byla od hlavního města vzdálená asi 100 km. Se svým mladším bratrem Tuliem jezdil na koních a hrával fotbal za místní fotbalový tým.
Roku 1943 se rodina vrátila do hlavního města Buenos Aires. Alfredo di Stéfano se připojil v 17 letech spolu se svým bratrem k juniorskému týmu nejlepšího argentinského klubu CA River Plate. V tomto klubu Alfredo působil v letech 1943-1949. První ligový titul získal v River Plate roku 1945. V sezóně 1946-1947 hostoval v týmu CA Huracán. Po návratu se z něj stal obávaný střelec a v sezóně 1947-1948 dopomohl 27 góly k zisku svého druhého ligového titulu.
Kvůli celonárodní stávce di Stéfano emigroval v roce 1949 do Kolumbie, kde se stal hráčem týmu FC Millonarios. V nejbohatším klubu Kolumbie hrál v letech 1949-1953. Během pěti sezón získal s týmem čtyři ligové tituly (1949, 1951-1953), jedno prvenství v ligovém poháru (1953) a dvakrát se stal králem střelců. Za čtyři roky v klubu odehrál 102 utkání a vstřelil 88 branek.
Po krachu týmu FC Millonarios di Stéfano emigroval do Španělska. Původně podepsal smlouvu s klubem FC Barcelona, ale ve stejné době vyjednával i s Realem Madrid. Nakonec se připojil k madridskému týmu. V Madridu odehrál celkem 11 sezón (1953-1964) a v lize přispěl 216 góly. Společně s maďarským fotbalistou Ferencem Puskásem vytvořili obávanou dvojici. V té době se začalo madridskému týmu přezdívat Bílý balet a di Stéfano obdržel přezdívku la saeta rubia (světlovlasý šíp). Za svého působení v Realu Madrid Alfredo získal 8 mistrovských titulů, prvenství ve španělskému poháru Copa del Rey a v letech 1956-1960 se stal pětkrát po sobě vítězem tehdy nové soutěže PMEZ (Pohár mistrů evropských zemí – dnešní Liga Mistrů). Dvakrát se stal nejlepším hráčem Evropy v anketě Zlatý míč (1957, 1959).
Z Madridu přestoupil v 38 letech do španělského týmu Espanyol Barcelona, kde hrál dvě sezóny (1964-1966).
Alfredo di Stéfano měl během života tři občanství. V letech 1947-1949 reprezentoval rodnou Argentinu a hned v roce 1947 s ní vyhrál turnaj Copa América. V následujících 5 letech odehrál 4 zápasy za Kolumbii. Od roku 1954 reprezentoval Španělsko a v 31 utkáních přispěl 23 brankami.
Po ukončení hráčské kariéry se vrhnul na trenérskou kariéru (1967-1991), během které trénoval španělské Elche, Bocu Juniors (mistr Argentiny 1969), Valencii (mistr Španělska 1970/1971, vítěz Poháru vítězů pohárů 1979/1980), Real Madrid (vítěz španělského superpoháru 1990), CA River Plate, aj.
Se svou ženou Sarou Freitesovou měl 6 dětí (4 dcery a 2 syny).
Alfredo di Stéfano zemřel na infarkt v červenci 2014 ve věku 88 let.Kdo byl Alfredo Di Stéfano? Životopis Alfredo Di Stéfano, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Alfredo Di Stéfano

Národnost: argentinsko-španělská
Datum narození: 4. 7. 1926
Místo narození: Buenos Aires, Argentina
Datum úmrtí: 7. 7. 2014

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alfredo Di Stéfano? s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Buňka? Vzpomenete si na definici slova Křest? Víte co je Hydrosféra? Vzpomněli byste si na význam slova Společenská škodlivost?

Klíčová slova: osobnost, popis, wiki, zajímavosti, narození, život, vysvětlení, datum úmrtí, národnost, národnost, kdo je Alfredo Di Stéfano?, wikipedie, sport, životopis, Alfredo Di Stéfano, kdo to je

Pojem Alfredo Di Stéfano je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alfredo Di Stéfano v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Alfredo Di Stéfano ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Alfredo Di Stéfano ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfredo Di Stéfano ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Alfredo Di Stéfano v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Alfredo Di Stéfano ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfredo Di Stéfano například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alfredo Di Stéfano

Právě nyní již víte Kdo byl Alfredo Di Stéfano? Kdy se narodil Alfredo Di Stéfano? Kde se narodil Alfredo Di Stéfano? Kdy zemřel Alfredo Di Stéfano? Alfredo Di Stéfano patří do sekce Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alfredo Di Stéfano např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfredo Di Stéfano i v jiné kategorii než je sport.