Kdo je to?
Kdo je to Premonstrát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Premonstrát? Lidé, křesťanství

Premonstrát

Jaký je význam slova Premonstrát? Co to znamená?

Premonstrát je člen duchovního řádu známého jako Řád premonstrátských řeholních kanovníků.
Tento řád vznikl v 1. polovině 12. století ve Francii, ve městě Prémontré, podle kterého získal svůj název. Zakladatelem se stal kanovník Norbert z Xantenu.
Premonstrátská řehole se brzy rozšířila po celé Evropě, a tak se první premonstráti objevili v Čechách v polovině 12. století a do jeho konce zde již měli vybudované struktury.
Členové tohoto duchovního řádu žijí asketickým životem a posláním jejich služby je kazatelství a důraz na vzdělání.
Na území ČR jsou nejznámějšími sídly spojovanými s premonstráty Strahovský klášter a Želivský klášter.
Heslem Řádu premonstrátských řeholních kanovníků je Ad omne opus bonum parati, tedy Připravenost ke každému dobrému dílu.
Existuje i ženská varianta řádu - premonstrátky.Kdo je to Premonstrát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Premonstrát? Lidé, křesťanství

Definici slova Premonstrát můžete sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Bumerang? Pamatujete si definici pojmu Bungee jumping? Pamatujete si definici pojmu WinRAR? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nebezpečný odpad?

Klíčová slova: původ slova, křesťanství, formulace, definice, lexikon, slovo, odborný výraz, wiki, přesný výraz, význam slova, pojem, etymologie, synonymum, co znamená, vysvětlení, přesný význam

Pojem Premonstrát je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Premonstrát ve Wikislovníku

Hledat termín Premonstrát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Premonstrát ve Wikimedia Commons

Najít výraz Premonstrát ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Premonstrát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Premonstrát například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Premonstrát? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Premonstrát? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Premonstrát? Definice pojmu Premonstrát je v kategorii Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete se pokusit také najít informace pojem, výraz,termín, heslo třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Premonstrát i v jiných kategoriích (než křesťanství).