Kdo je to?
Kdo byl Petr Svojtka? Životopis Petr Svojtka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Petr Svojtka

Kdo byl Petr Svojtka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petr Svojtka byl český divadelní, seriálový a filmový herec. Svojtka se narodil v Praze do rodiny typografa v tiskárně a státní úřednice. Po maturitě na Gymnázium Budějovická v Praze se přihlásil na DAMU, kam byl záhy přijat (1964). Studium dokončil o 4 roky později (1968) a nastoupil do stálého angažmá v Divadle Jiřího Wolkera v Praze. V divadle působil v letech 1968-75. Během roku 1975 se připojil k činohře Národního divadla v Praze, kde působil až do své smrti. Kromě hraní v divadle také rád přednášel verše a byl členem KSČ.
Svojtka debutoval ve filmu v roce 1964 ve snímcích Místo v houfu, Bubny a Cestička padajícího listí. Poté se objevil v úspěšných filmech jako Noc nevěsty (1967), Radúz a Mahulena (1970), Tajemství velikého vypravěče (1971), svůj hlas propůjčil princi Pavlu Trávníčkovi v legendární pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973), Malá mořská víla (1976), Princ a Večernice (1978). Celkem si Svojtka zahrál ve více než 60 filmech.
Svojtka si také zahrál v televizních seriálech Nejmladší z rodu Hamrů (1975), 30 případů majora Zemana (1976), Žena za pultem (1977), Inženýrská odysea (1979), Arabela (1980) a Okres na severu (1981).
Petr Svojtka zahynul pod pražskou tramvají dne 9. 5. 1982 ve věku 35 let. Příčinou byl alkohol a hazardování se životem.Kdo byl Petr Svojtka? Životopis Petr Svojtka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Petr Svojtka

Národnost: česká
Datum narození: 25. 9. 1946
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 9. 5. 1982

Tento text (Petr Svojtka) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Aftraipšár? Víte co je Pražská kavárna? Víte, co je to Terina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Twitter?

Klíčová slova: nežijící, wikipedie, wiki, kdo je Petr Svojtka?, životopis, kde se narodil Petr Svojtka?, herectví, národnost, život, národnost, Kdy zemřel Petr Svojtka, osobnost, biografie, informace, místo narození, kdo to je

Pojem Petr Svojtka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Petr Svojtka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Petr Svojtka ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Petr Svojtka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Svojtka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Petr Svojtka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Svojtka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Svojtka

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Petr Svojtka? Kdy se narodil Petr Svojtka? Kde se narodil Petr Svojtka? Kdy zemřel Petr Svojtka? Petr Svojtka patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, blond herečka, petr Svojtka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Petr Svojtka dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Svojtka i v jiné kategorii než je herectví.