Kdo je to?
Kdo byla Audrey Hepburn? Životopis Audrey Hepburn, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Audrey Hepburn

Kdo byla Audrey Hepburn? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Audrey Hepburn, původně Audrey Kathleen Ruston, byla jednou z nejznámějších hereček 20. století. Pocházela ze šlechtické rodiny, chtěla se stát baletkou. Pro svou postavu a zdravotní stav se však baletu nemohla věnovat. Získala však menší filmové role a přijala nabídku k účinkování na Broadwayi. Přelomem její kariéry byl film Prázdniny v Římě, za který získala Oscara. Kromě Oscarů byla držitelkou cen Tony, Emmy a Grammy. K jejím filmografii patří například filmy Sabrina, Vojna a mír, Odpolední láska, Snídaně u Tiffanyho, Šaráda, My Fair Lady. Má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
Audrey Hepburn ovlivnila i svět módy. V závěru života se věnovala humanitární práce, byla oficiální velvyslankyní dobré vůle UNICEF. Podlehla onemocnění rakovinou.Kdo byla Audrey Hepburn? Životopis Audrey Hepburn, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Audrey Hepburn

Národnost: britská
Datum narození: 4. května 1929
Místo narození: Ixelles u Bruselu, Belgie
Datum úmrtí: 20. ledna 1993

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Audrey Hepburn sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Pyrolýza? Pamatujete si definici pojmu Ústní podání? Znáte termín Pemza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Offline?

Klíčová slova: život, místo narození, vysvětlení, narození, wikipedie, kde se narodila Audrey Hepburn?, lexikon, osobnost, popis, datum úmrtí, Kdy zemřela Audrey Hepburn, zajímavosti, kdo je Audrey Hepburn?, Audrey Hepburn, wiki, národnost

Pojem Audrey Hepburn je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Audrey Hepburn zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Audrey Hepburn ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Audrey Hepburn ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Audrey Hepburn ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Audrey Hepburn ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Audrey Hepburn ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Audrey Hepburn například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Audrey Hepburn

Právě jste zjistili Kdo byla Audrey Hepburn? Kdy se narodila Audrey Hepburn? Kde se narodila Audrey Hepburn? Kdy zemřela Audrey Hepburn? Audrey Hepburn je v sekci Herectví

Kategorie herectví, muž fialové vlasy, audrey Hepburn, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Audrey Hepburn dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Audrey Hepburn i v jiné kategorii než je herectví.