Kdo je to?
Kdo byla Audrey Hepburn? Životopis Audrey Hepburn, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Audrey Hepburn?

Kdo byla Audrey Hepburn? Životopis, informace, biografie, herectví

Audrey Hepburn, původně Audrey Kathleen Ruston, byla jednou z nejznámějších hereček 20. století. Pocházela ze šlechtické rodiny, chtěla se stát baletkou. Pro svou postavu a zdravotní stav se však baletu nemohla věnovat. Získala však menší filmové role a přijala nabídku k účinkování na Broadwayi. Přelomem její kariéry byl film Prázdniny v Římě, za který získala Oscara. Kromě Oscarů byla držitelkou cen Tony, Emmy a Grammy. K jejím filmografii patří například filmy Sabrina, Vojna a mír, Odpolední láska, Snídaně u Tiffanyho, Šaráda, My Fair Lady. Má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
Audrey Hepburn ovlivnila i svět módy. V závěru života se věnovala humanitární práce, byla oficiální velvyslankyní dobré vůle UNICEF. Podlehla onemocnění rakovinou.Kdo byla Audrey Hepburn? Životopis Audrey Hepburn, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Audrey Hepburn

Národnost: britská
Datum narození: 4. května 1929
Místo narození: Ixelles u Bruselu, Belgie
Datum úmrtí: 20. ledna 1993

Zaujala vás biografie osobnosti Audrey Hepburn? Potom se podělte s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Patio? Víte co je Kognát? Znáte termín Marže? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rozvracení republiky?

Klíčová slova: Audrey Hepburn, datum úmrtí, národnost, lexikon, osobnost, osobnosti, popis, národnost, Kdy zemřela Audrey Hepburn, narození, herectví, datum narození, biografie, zajímavosti, Audrey Hepburn, herectví

Pojem Audrey Hepburn je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Audrey Hepburn ve Wikislovníku

Vyhledat termín Audrey Hepburn v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Audrey Hepburn ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Audrey Hepburn ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Audrey Hepburn například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Audrey Hepburn? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Audrey Hepburn? Kdy se narodila Audrey Hepburn? Kde se narodila Audrey Hepburn? Kdy zemřela Audrey Hepburn? Audrey Hepburn se nachází v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Audrey Hepburn dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Audrey Hepburn i v jiné kategorii než je herectví.