Kdo je to?
Kdo je Dušan Kollár? Životopis Dušan Kollár, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Dušan Kollár

Kdo je Dušan Kollár? Životopis, informace, biografie, herectví

Muzikálový herec a zpěvák Dušan Kollár se narodil 31. května 1967 v Bánské Bystrici. Vystudoval gymnázium a později nastoupil na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kde se věnoval pod vedením Pavla Mikulíka a Božidary Turzonovové věnoval herectví.
Už v průběhu studia na vysoké škole měl možnost stát se členem divadla Andreja Bagára v Nitře, kterou využil. Později odjel do Skandinávie, kde zůstal po dobu pěti pět, a pracoval tam jako zpěvák tanečního orchestru.
Dušan Kollár má na kontě několik filmů jako například Južná pošta, Žolík, Zázračná rosa nebo Mikuláš a Dobropán. Stejně tak se objevil i v pár seriálech. Kupříkladu v Rozprávanie temných slatín, v Ordinaci v růžové zahradě, ve Světlech pasáže nebo v Paneláku.
Dušan se z televizních obrazovek ztratil před více než deseti lety, kdy natočil svůj doposud poslední film. Tím byla pohádka Duch nad Zlato, v níž ztvárnil menší postavu druhé halapartníka.
Přestože se ale Kollár před kamerami příliš nepohybuje, diváci jej mohou pravidelně potkávat na divadelních jevištích.
Již během doby, kdy žil ve Skandinávii jej mohli diváci potkat i na českých a slovenských jevištích. Ztvárnil například postavu Lenyho ve hře O myších a lidech nebo Florinda ve Sluhovi svou pánů.
Od té doby účinkoval na mnoha scénách. V divadle Kalich si například zahrál v muzikálech Krysař, Hamlet nebo Galileo, v divadle Brodway jej zase mohli diváci spatřit v Kleopatře či Třech mušketýrech. Působil ale i v jiných divadlech například v divadle Hybernia nebo Karlín.
Kromě herectví se Kollár věnuje také dabingu. Hlas propůjčil mnoha animovaným postavám z filmů a pohádek jako je Bambi, Toy Story, Rango, Letadla, Včelka Mája, Malý princ, Hotel Transylvánie, My Little Pony nebo Grinch z roku 2018. Jeho hlasem též promlouvá detektiv Jackson z filmu Divoká dvojka.
Od roku 2002 je spolu s Jiřím Kornem, Davidem Uličníkem a Jiřím Škorpíkem členem skupiny 4TET, která má na kontě již dvě vydaná alba.
V osobním životě tvoří stabilní manželský pár s Ilonou Kolárovou, s níž má dvě děti. Syna Adama a dceru Emu.Kdo je Dušan Kollár? Životopis Dušan Kollár, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Dušan Kollár

Národnost: československá, slovenská
Datum narození: 1. května 1967
Místo narození: Bánská Bystrica

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Dušan Kollár sdílet s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Penetrace? Rozumíte pojmu Civilizace? Znáte definici termínu Prána? Znáte pojem Kalumet?

Klíčová slova: datum narození, kdo je Dušan Kollár?, život, narození, Dušan Kollár, herectví, wikipedie, wiki, životopis, místo narození, lexikon, osobnosti, herectví, popis, národnost, kdy se narodil Dušan Kollár?

Pojem Dušan Kollár je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Dušan Kollár hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Dušan Kollár na Google.cz

Zkusit najít heslo Dušan Kollár ve Wikipedii

Hledat heslo Dušan Kollár ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Dušan Kollár ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Dušan Kollár na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dušan Kollár například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Dušan Kollár? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Dušan Kollár? Kdy se narodil Dušan Kollár? Kde se narodil Dušan Kollár? Dušan Kollár se nachází v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dušan Kollár kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dušan Kollár i v jiné kategorii než je herectví.