Kdo je to?
Kdo je Mikuláš Karlík? Životopis Mikuláš Karlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Mikuláš Karlík

Kdo je Mikuláš Karlík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Mikuláš Karlík se narodil 17. května 1999 v Ústí nad Orlicí a je českým reprezentantem v biatlonu.
Své první biatlonové krůčky absolvoval v Letohradě. Tam v deseti letech nejprve začínal na běžkách a v jedenácti dostal do rukou i vzduchovku. V té době se však kromě biatlonu věnoval také lednímu hokeji a nebyl si jistý, který z těchto dvou sportů nakonec upřednostní. Navíc se mu v hokeji v té době začalo dařit a biatlon šel na nějaký čas stranou. V té době ho však jednoho dne odvezl otec místo na hokejový trénink na soustředění do Letohradu. Mikulášovi se vrátila chuť do biatlonu, navíc v zimě získal svou první individuální medaili a rozhodl se pro biatlon.
Svůj nesporný talent pak naplno prokázal na Olympiádě dětí a mládeže, kde startoval dvakrát. Odvezl si z ní celkem šest medailí, z toho bylo pět zlatých. Další dílčí úspěchy se dostavily také v juniorských soutěžích. Na Evropském olympijském festivalu mládeže skončil sedmý ve sprintu a třináctý ve stíhacím závodě. Se smíšenou štafetou bral pak čtvrté místo. Na MS juniorů a dorostenců v Otepää byl pak devátý ve sprintu a desátý ve vytrvalostním závodě. Se štafetou si odvezl stříbrnou medaili. Na MS v Lenzerheide v roce 2020 byl devátý ve stíhacím závodě a ve sprintu i vytrvalostním závodě se shodně umístil na desátém místě. Na následujícím Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu si na krk zavěsil stříbrnou medaili za sprint a bronzovou za štafetu. Navrch přidal šesté místo ve vytrvalostním závodě. V lednu 2021 si odbyl svou premiéru mezi seniory při světovém poháru v Oberhofu. Postupně se zabydluje v seniorské reprezentaci a zúčastnil se svého prvního MS v dospělé kategorii ve slovinské Pokljuce. Nakonec nechyběl ani v nominaci na Olympijské hry v Pekingu, kde si ve svých 22 letech odbyl premiéru. V sezóně 2022/2023 je již nedílnou součástí české reprezentace a nechybí v nominaci na Světový pohár.
Mezi záliby Mikuláše Karlíka patří sledování filmů, nejraději pak těch, jejichž motivem jsou komiksy Marvel. Dále má rád lední hokej. Jeho přítelkyní je další vycházející hvězda českého biatlonu Tereza Voborníková. Oba jsou velkým příslibem toho, že český biatlon má na kom stavět i v budoucnu.Kdo je Mikuláš Karlík? Životopis Mikuláš Karlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Mikuláš Karlík

Národnost: česká
Datum narození: 17. května 1999
Místo narození: Ústí nad Orlicí

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mikuláš Karlík s jinými lidmina Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Arogance? Znáte pojem Air Bank? Vzpomněli byste si co označuje výraz Emancipace? Vzpomenete si na definici slova Šíbr?

Klíčová slova: kdy se narodil Mikuláš Karlík?, narození, biografie, život, Mikuláš Karlík, datum narození, Mikuláš Karlík, wiki, popis, lexikon, sport, životopis, osobnost, vysvětlení, zajímavosti, informace

Pojem Mikuláš Karlík je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Mikuláš Karlík ve Wikislovníku

Najít termín Mikuláš Karlík na Google.cz

Hledat slovo Mikuláš Karlík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Mikuláš Karlík na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Mikuláš Karlík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikuláš Karlík například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Mikuláš Karlík? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Mikuláš Karlík? Kdy se narodil Mikuláš Karlík? Kde se narodil Mikuláš Karlík? Mikuláš Karlík se nachází v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Mikuláš Karlík dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mikuláš Karlík i v jiné kategorii než je sport.