Kdo je to?
Kdo je Dominika Gottová? Životopis Dominika Gottová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Dominika Gottová

Kdo je Dominika Gottová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Dominika Gottová, do 15 let Dominika Zacpalová, je dcerou Karla Gotta a českou spisovatelkou.
Dominika se narodila 25. července 1973 české tanečnici Antonii Zacpalové a jejím otcem byl Karel Gott, který ovšem o narození dcery zprvu neměl ani tušení a poprvé ji prý uviděl, až když malé bylo půl roku. I potom veřejně svou dceru tajil (byla to jeho první dcera, pak přišla ještě Lucie a pak z manželství s Ivanou Gottovou Charlotta a Nella), na veřejnosti se objevila až v roce 1982, a to na natáčení vánočního TV pořadu s názvem Zadáno pro Karla Gotta. Oficiálně se pak Gott k dceři přihlásil až na přelomu let 1982/3, a to současně jak v československém, tak i německém tisku. Dominika pak přijala otcovo jméno v roce 1988, než jí bylo 15 let, a tedy ještě před tím, než dostala svůj první občanský průkaz.
Dominika vystudovala střední hotelovou školu, díky čemuž se naučila 7 jazyků. V roce 2001 se seznámila s finským hudebníkem Timem Tokkimem a přestěhovala se za ním do Finska. Tam se odehrála i jejich svatba. Dominika pracovala nejprve v pohostinství, později v kosmetice. Vztah jim ale nevydržel, a po smrti Karla Gotta se Dominika s manželem rozešla a vrátila se do České republiky.
Dílo Dominiky Gottové spočívá zatím především v životopisných knihách o jejím otci. Podílela se hned na několika z nich. Společně s Lubošem Procházkou sepsala v roce 2020 dílo Poslední roky s Karlem (což ale jen těžko mohla sama zažít), potom se podílela na knize Můj táta Karel, jejímž druhým autorem je Petr Macek.
Kromě literatury zdědila zřejmě po otci i hudební talent, protože roku 2022 spolu s italským skladatelem Gabrielem Grillottim nazpívala píseň Pro Tebe.Kdo je Dominika Gottová? Životopis Dominika Gottová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Dominika Gottová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 7. 1973
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dominika Gottová? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Intervence? Znáte termín Sugesce? Pamatujete si definici pojmu Viskóza? Víte, co je to Spektiv?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, kdo je Dominika Gottová?, literatura, vysvětlení, Dominika Gottová, kde se narodila Dominika Gottová?, kdy se narodila Dominika Gottová?, datum narození, popis, životopis, život, wiki, lexikon, zajímavosti, literatura

Pojem Dominika Gottová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Dominika Gottová v dalších zdrojích

Hledat frázi Dominika Gottová na Google obrázcích

Najít heslo Dominika Gottová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Dominika Gottová na Youtube

Zkusit najít frázi Dominika Gottová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Dominika Gottová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dominika Gottová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dominika Gottová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Dominika Gottová? Kdy se narodila Dominika Gottová? Kde se narodila Dominika Gottová? Dominika Gottová se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, mladá spisovatelka, dominika Gottová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Dominika Gottová dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dominika Gottová i v jiné kategorii než je literatura.