Kdo je to?
Kdo je Dominika Gottová? Životopis Dominika Gottová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Kdo je Dominika Gottová?

Kdo je Dominika Gottová? Životopis, informace, biografie, literatura

Dominika Gottová, do 15 let Dominika Zacpalová, je dcerou Karla Gotta a českou spisovatelkou.
Dominika se narodila 25. července 1973 české tanečnici Antonii Zacpalové a jejím otcem byl Karel Gott, který ovšem o narození dcery zprvu neměl ani tušení a poprvé ji prý uviděl, až když malé bylo půl roku. I potom veřejně svou dceru tajil (byla to jeho první dcera, pak přišla ještě Lucie a pak z manželství s Ivanou Gottovou Charlotta a Nella), na veřejnosti se objevila až v roce 1982, a to na natáčení vánočního TV pořadu s názvem Zadáno pro Karla Gotta. Oficiálně se pak Gott k dceři přihlásil až na přelomu let 1982/3, a to současně jak v československém, tak i německém tisku. Dominika pak přijala otcovo jméno v roce 1988, než jí bylo 15 let, a tedy ještě před tím, než dostala svůj první občanský průkaz.
Dominika vystudovala střední hotelovou školu, díky čemuž se naučila 7 jazyků. V roce 2001 se seznámila s finským hudebníkem Timem Tokkimem a přestěhovala se za ním do Finska. Tam se odehrála i jejich svatba. Dominika pracovala nejprve v pohostinství, později v kosmetice. Vztah jim ale nevydržel, a po smrti Karla Gotta se Dominika s manželem rozešla a vrátila se do České republiky.
Dílo Dominiky Gottové spočívá zatím především v životopisných knihách o jejím otci. Podílela se hned na několika z nich. Společně s Lubošem Procházkou sepsala v roce 2020 dílo Poslední roky s Karlem (což ale jen těžko mohla sama zažít), potom se podílela na knize Můj táta Karel, jejímž druhým autorem je Petr Macek.
Kromě literatury zdědila zřejmě po otci i hudební talent, protože roku 2022 spolu s italským skladatelem Gabrielem Grillottim nazpívala píseň Pro Tebe.Kdo je Dominika Gottová? Životopis Dominika Gottová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Dominika Gottová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 7. 1973
Místo narození: Praha

Tento text (Dominika Gottová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Suspenzor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Autobiografie? Pamatujete si definici pojmu Acidofilní mléko? Víte co je Freediving?

Klíčová slova: biografie, život, kdy se narodila Dominika Gottová?, wikipedie, národnost, kdo je Dominika Gottová?, životopis, narození, lexikon, popis, vysvětlení, osobnosti, literatura, zajímavosti, Dominika Gottová, datum narození

Pojem Dominika Gottová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Dominika Gottová ve vyhledávači Qwant

Najít termín Dominika Gottová ve Wikipedii

Najít slovo Dominika Gottová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dominika Gottová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dominika Gottová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dominika Gottová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Dominika Gottová?

Nyní již víte Kdo je to Dominika Gottová? Kdy se narodila Dominika Gottová? Kde se narodila Dominika Gottová? Dominika Gottová je v sekci Literatura

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Dominika Gottová kupř.na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dominika Gottová i v jiné kategorii než je literatura.