Kdo je to?
Kdo byla Coco Chanel? Životopis Coco Chanel, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Coco Chanel

Kdo byla Coco Chanel? Životopis, informace, biografie, podnikání

Coco Chanel, rodným jménem Gabrielle Chanel, byla slavná francouzská módní návrhářka. Chanel se narodila v srpnu 1883 ve francouzském Saumur do rodiny podomního prodejce. Měla dvě sestry a dva bratry. Poté, co ji ve dvanácti letech (1895) zemřela matka, se otec rozhodl, že dá všechny děti do sirotčince v klášteře v Aubazine. V té době začala pracovat u své tety v obchodě s oděvy jako švadlena. Později si během let 1905-1908 přivydělávala jako zpěvačka v kavárnách a nočních klubech v Moulins a ve Vichy. V té době dostala přezdívku Coco (francouzsky miláček či dušička).
Ve Vichy měla Coco za milence syna místního průmyslníka a chovatele koní Etienna Balsana. Později randila s britským diplomatem a majitelem dolů Arthurem Capelem. Díky němu si otevřela několik butiků a módních salónů s luxusními klobouky a později i se sportovním oblečením v Paříži a v letovisku u moře v Deauville. Další salón si otevřela roku 1916 v letovisku Biarritz. V těch dobách představila první kolekci, ve které se objevily nejrůznější košilové šaty. Coco Chanel chtěla, aby se každý vlastník jejich modelů cítil sám sebou. Způsobila revoluci v oblékání a ve 30. letech 20. století byla označována za Královnu módy.
Na počátku druhé světové války byla nucena své salóny uzavřít. Během války žila s německým důstojníkem Hansem Güntherem von Dincklage. Po válce byla označena za zrádkyni kvůli údajné kolaboraci s nacisty a musela se odstěhovat do Švýcarska, kde žila následujících devět let. Roku 1954 se vrátila do Paříže, kde opět otevřela své dílny a módní salóny.
Oblékala slavné osobnosti jako Grace Kelly, Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy a další.
Coco se v životě nikdy neprovdala. Randila se známými osobnostmi jako s ruským hudebním skladatelem Igorem Stravinským, velkoknížetem Dmitrijem Romanovem, francouzským malířem Paulem Iribem nebo s vévodou z Westminsteru Hughem Grosvenorem.
Coco Chanel nadobro odešla ve věku 88 let v lednu 1971. Po její smrti převzal místo hlavního návrháře společnosti Karl Lagerfeld.
O jejím životě vzniklo několik životopisných filmů.Kdo byla Coco Chanel? Životopis Coco Chanel, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Coco Chanel

Národnost: francouzská
Datum narození: 19. 8. 1983
Místo narození: Saumur, Francie
Datum úmrtí: 10. 1. 1971

Zaujala vás biografie osobnosti Coco Chanel? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Cardio Barre? Rozumíte pojmu Aescin? Pamatujete si definici pojmu Gin? Znáte pojem Zánět?

Klíčová slova: kdy se narodila Coco Chanel?, popis, místo narození, Coco Chanel, Kdy zemřela Coco Chanel, vysvětlení, kdo je Coco Chanel?, nežijící, národnost, život, datum narození, osobnosti, osobnost, informace, kdo to je, podnikání

Pojem Coco Chanel je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Coco Chanel

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Coco Chanel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Coco Chanel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Coco Chanel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Coco Chanel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Coco Chanel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Coco Chanel například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Coco Chanel? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Coco Chanel? Kdy se narodila Coco Chanel? Kde se narodila Coco Chanel? Kdy zemřela Coco Chanel? Coco Chanel patří do kategorie Podnikání

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Coco Chanel kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Coco Chanel i v jiné kategorii než je podnikání.