Kdo je to?
Kdo je Luis Suárez? Životopis Luis Suárez, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Luis Suárez

Kdo je Luis Suárez? Životopis, informace, biografie, sport

Uruguayský profesionální fotbalista Luis Alberto Suárez Diaz kope nejen za brazilský klub Grémio, ale i za uruguayský národní tým. Působil ale také i v jiných evropských klubech, jako je například španělský klub Atlético Madrid, Liverpool FC, FC Groningen anebo AFC Ajax. Ve všech těchto klubech vedl alespoň jeden zápas jako kapitán. Jeho fotbalová kariéra je doslova závratná. Podílel se například na výhře Barcelony na Lize mistrů v sezóně 2014-2015 a spoustě dalších. Získal dvě zlaté kopačky pro nejlepšího ligového střelce. Účastnil se několika Mistrovství světa. Luis je považovaný za nejúspěšnějšího střelce v historii uruguayské fotbalové reprezentace. Na svém kontě má za tento klub 59 vstřelených gólů. Ovšem za celou svoji fotbalovou kariéru má nastříleno celkem 500 gólů.
Ne vždy ale jeho hvězdná kariéra byla bez mráčků. I on má na svém kontě několik průšvihů v podobě kontroverzních momentů, za které byl už několikrát disciplinárně potrestán. Jeho snad největším průšvihem je pokousání protihráče do krku v roce 2010, za což si vysloužil přezdívku kanibal z Ajaxu. Trestem pro něho byl zákaz startu v sedmi zápasech.
Svoji cestu fotbalového mága nastoupil ve své rodné zemi, když začal kopat za klub Nacional Montevideo. Po úspěchu v podobě mistra Uruguaye z roku 2006, ho zakoupil nizozemský klub FC Groningen za 800 000 eur. Cena za něho stoupla hned po jeho první sezóně, kdy ho koupil Ajax za 7.5 milionu eur. Za tento klub odehrál celkem 159 oficiálních utkání a dokázal vstřelit 111 gólů.
V lednu 2011 se opět stěhoval, tentokrát do Liverpool FC. Jeho cena za přestup už byla 26,5 milionů eur. V červenci 2014, kdy zrovna prožíval jeden ze svých mnoha trestů od FIFA za incident na Mistrovství světa v Brazílii, proběhl 3. nejdražší přestup ve fotbalové historii. Luis byl prodán do Barcelony za neskutečných 75 milionů liber (v přepočtu 2,6 miliardy českých korun).
V roce 2022 překvapil celý fotbalový svět, když oznámil, že zcela zadarmo přestupuje do svého mateřského klubu Nacional.Kdo je Luis Suárez? Životopis Luis Suárez, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Luis Suárez

Národnost: uruguayská
Datum narození: 24. ledna 1987
Místo narození: Salto, Uruguay

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Luis Suárez? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Avatar? Víte, co je to Prameniště? Znáte pojem Heliograf? Rozumíte pojmu Revizionismus?

Klíčová slova: sport, osobnost, osobnosti, biografie, kdo je Luis Suárez?, místo narození, lexikon, kde se narodil Luis Suárez?, wikipedie, životopis, informace, kdy se narodil Luis Suárez?, Luis Suárez, život, narození, datum narození

Pojem Luis Suárez je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Luis Suárez zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Luis Suárez ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Luis Suárez na Youtube

Zkusit najít výraz Luis Suárez ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Luis Suárez ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Luis Suárez ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Luis Suárez například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Luis Suárez

Právě nyní již víte Kdo je to Luis Suárez? Kdy se narodil Luis Suárez? Kde se narodil Luis Suárez? Luis Suárez je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Luis Suárez dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Luis Suárez i v jiné kategorii než je sport.