Kdo je to?
Kdo byla Hana Mašková? Životopis Hana Mašková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hana Mašková

Kdo byla Hana Mašková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Hana Mašková byla československá profesionální krasobruslařka. Mašková se narodila v Praze a již v dětství se začala věnovat krasobruslení. Roku 1964 se teprve ve věku 14 let zúčastnila prvních Zimních olympijských her, které probíhaly v rakouském Innsbrucku a kde se umístila na patnáctém místě. Jen o rok později Mašková poprvé zvítězila na Mistrovství Československa v krasobruslení (1965). Tento úspěch zopakovala ještě čtyřikrát v letech 1966-1969. V roce 1967 získala za své výkony bronzovou medaili z Mistrovství světa a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy. V následujícím roce se mohla radovat opět z bronzové medaile (Mistrovství světa) a ze zlaté medaile (Mistrovství Evropy). Roku 1968 se rovněž zúčastnila svých druhých Zimních Olympijských her ve francouzském Grenoblu, kde za svůj výkon získala bronzovou medaili. Medailovou sbírku zakončila bronzem z Mistrovství Evropy v roce 1969.
Během krasobruslařské kariéry ji postupně trénovali Karel Glogar, Jaroslav Sadílek a Míla Nováková.
Mašková vystupovala také v americké revue s názvem Holiday on Ice.
Hana Mašková se v roce 1972 vracela spolu s kolegyní Květou Celfovou z revue v Paříži. Během cesty však hustě pršelo a jejich automobil havaroval do kamionu. Zatímco Mašková zemřela, její kolegyně Celfová nehodu přežila.
Hana Mašková zemřela ve věku pouhých 22 let.Kdo byla Hana Mašková? Životopis Hana Mašková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Hana Mašková

Národnost: česká
Datum narození: 26. 9. 1949
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 31. 3. 1972

Tento text (Hana Mašková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Abusus? Víte co je Homeopatie? Víte co je Ofenzíva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nihilismus?

Klíčová slova: místo narození, národnost, nežijící, národnost, sport, zajímavosti, Kdy zemřela Hana Mašková, Hana Mašková, lexikon, sport, informace, datum úmrtí, kdy se narodila Hana Mašková?, datum narození, životopis, wikipedie

Pojem Hana Mašková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hana Mašková

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hana Mašková ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Hana Mašková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Hana Mašková ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hana Mašková ve Wikislovníku

Zkusit najít Hana Mašková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Mašková například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Hana Mašková?

Teďka již bezesporu víte Kdo byla Hana Mašková? Kdy se narodila Hana Mašková? Kde se narodila Hana Mašková? Kdy zemřela Hana Mašková? Hana Mašková patří do kategorie Sport

Kategorie sport, judistka, hana Mašková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Hana Mašková dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Mašková i v jiné kategorii než je sport.