Kdo je to?
Kdo je to Židák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Židák? Lidé, hanlivé

Židák

Jaký je význam slova Židák? Co to znamená?

Židák je hanlivé označení pro osobu „Žida“, nebo je to hanlivé označení pro Izraelity. Osoba vyznává víru v Boha, v židovství, v judaismus nebo sionismus.
Synonymum pro slovo „židák“ je „Žid“.
Další použití hanlivého výrazu židák je „lakomec“. Židé byli dobří obchodníci a dařilo se jim. S tím souviselo půjčování peněz, dokázali dobře využít volně peníze k obchodu a podnikání.
Synonyma pro slovo židáka jsou „lakomec, škrt, skrblík, lakota, krkoun, hamoun, škudlil“.
O židákovi se také hovoří hanlivě ve spojitosti s „lichvou“. Židé půjčovali peníze za nemalý úrok. Křesťanství lichvu zakazuje, proto Židé mohli podnikat v bankovnictví a půjčování peněz bez omezení za „přiměřený úrok“.
Synonyma pro slovo židák jsou „lichvář, mamonář, podvodník, šizunk, vymahač“.


Kdo je to Židák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Židák? Lidé, hanlivé

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Entuziasmus? Znáte termín Jalovice? Znáte termín Přírodní památka? Víte, co je to Hornina?

Klíčová slova: význam, slovo, definice, heslo, hanlivé, pojem, wiki, odborný výraz, co znamená, původ slova, význam pojmu, význam slova, synonymum, přesný význam, přesný výraz, Židák

Pojem Židák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Židák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Židák ve Wikipedii

Hledat termín Židák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Židák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Židák na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Židák například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Židák

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Židák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Židák? Definice pojmu Židák je v sekci Hanlivé

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Židák v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je hanlivé.