Kdo je to?
Kdo byl Svatý Florián? Životopis Svatý Florián, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Svatý Florián

Kdo byl Svatý Florián? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, křesťanství

Svatý Florián byl mučedník a katolický světec, který byl prohlášen za svatého. Florián se narodil poblíž dnešního rakouského města Linec. V té době patřilo okolí města Linec římské provincii s názvem Noricum, která se za římského císaře Diokleciána připojila k provincii Panonie. Florián působil jako důstojník v římské armádě v místním římském táboře Lauriacum. Místodržitel císaře Aquilinus nechal povraždit spoustu místních křesťanů, mezi kterými byli i Floriánovi vojáci. Florián se to dozvěděl a šel těmto křesťanům na pomoc. Bohužel byl zajat, vyslýchán, týrán a nucen zapřít učení Ježíše Krista. To však Florián neučinil a dne 4. 5. 304 byl katem popraven. Bylo mu kolem 50 let.
Po popravě byl vhozen do řeky Enže u římského tábora Lauriacum (dnešní Lorch v Rakousku). Pohřeb se konal na místě, kde dnes stojí městys pojmenované po něm - Sankt Florian, kde byl o 200 let později postaven augustiniánský klášter.
V 11. století byla část ostatků převezena do Říma, do Krakova, do Prahy, Olomouce a dalších míst.
Svatý Florián je patronem hasičů, kominíků, pekařů a hutníků. Jeho sochy jsou stavěny proto, aby chránily obyvatele před požáry. Na obrazech je často zobrazen při hašení ohně.Kdo byl Svatý Florián? Životopis Svatý Florián, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Svatý Florián

Národnost: rakouská
Datum narození: kolem roku 250
Místo narození: Linec, Rakousko
Datum úmrtí: 4. 5. 304

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Svatý Florián s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Pluralismus? Vzpomněli byste si na význam slova Dekáda? Znáte termín Kapitál? Znáte definici termínu Alibismus?

Klíčová slova: biografie, wiki, osobnost, národnost, osobnosti, nežijící, životopis, místo narození, zajímavosti, wikipedie, Kdy zemřel Svatý Florián, kde se narodil Svatý Florián?, kdo je Svatý Florián?, národnost, křesťanství, narození

Pojem Svatý Florián je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Svatý Florián zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Svatý Florián ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Svatý Florián ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Svatý Florián ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Svatý Florián na Youtube

Najít slovo Svatý Florián v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý Florián například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Svatý Florián

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Svatý Florián? Kdy se narodil Svatý Florián? Kde se narodil Svatý Florián? Kdy zemřel Svatý Florián? Svatý Florián je v kategorii Křesťanství

Kategorie křesťanství, kostel mše, svatý Florián, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Svatý Florián dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatý Florián i v jiné kategorii než je křesťanství.