Kdo je to?
Kdo je Alan Tudyk? Životopis Alan Tudyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alan Tudyk

Kdo je Alan Tudyk? Životopis, informace, biografie, herectví

Alan Wray Tudyk je americký divadelní, seriálový, filmový herec a dabingový herec. Tudyk se narodil 16. března 1971 ve městě El Paso v Texasu. Jeho otec byl korejského původu a matka byla anglického původu. Vyrostl ve městě Plano v Texasu, kde navštěvoval Plano Senior High School. Následně se zapsal na Juilliardovu konzervatoř, prestižní uměleckou školu v New Yorku, avšak před absolvováním odešel, aby se mohl věnovat naplno herecké kariéře.
Tudykova kariéra je pestrá a zahrnuje divadlo, televizi i film. Ve své profesní kariéře se proslavil svou schopností přijmout různorodé role. V televizi je možná nejznámější pro svou roli Hoba Washburna v kultovním sci-fi seriálu Firefly (2002-2003) a následné filmové adaptaci Serenity (2005).
Tudyk doposud ztvárnil role v několika desítkách filmů a seriálů. Objevil se v úspěšných filmech jako Doktor Flastr (1998), Skvělí chlapi (2000), Příběh rytíře (2001), Vybíjená (2004), Horší než smrt, 3:10 Vlak do Yumy (2007), 42 (2013), Trumbo (2015), Deadpool 2 (2018) a další.
Rovněž vynikl jako dabingový herec, který poskytl hlas řadě postav v populárních animovaných filmech a videohrách, včetně filmů Doba ledová, Raubíř Ralf, Ledové království, Velká šestka, Rogue One: Star Wars Story, Zootropolis, Encanto, Divnosvět aj. Kromě kreslených filmů propůjčil hlas také animovaným seriálům jako Griffinovi, Americký táta, Rick & Morty, Phineas & Ferb.
Zahrál si také v několika televizních seriálech, mezi které patří Kriminálka Las Vegas, Dům loutek, Zajatci z předměstí, Con Man, Klíšťák, a další.
Alan Tudyk se oženil s choreografkou Charissou Barton v roce 2016. Společně nemají žádné děti, ale mají dva psy, kteří často figurují na Tudykových sociálních médiích.
Tudyk je také vášnivým horolezcem, který úspěšně zdolal několik světových vrcholů, včetně nejvyššího vrcholu světa - Mount Everest.Kdo je Alan Tudyk? Životopis Alan Tudyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Alan Tudyk

Národnost: americká
Datum narození: 16. 3. 1971
Místo narození: El Paso, Texas, USA

Tento text (Alan Tudyk) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Dislokace? Vzpomenete si na definici slova Kýč? Víte co je Šelest na srdci? Vzpomněli byste si na význam slova Hip hop?

Klíčová slova: datum narození, herectví, lexikon, narození, wiki, wikipedie, kdo je Alan Tudyk?, zajímavosti, Alan Tudyk, vysvětlení, biografie, Alan Tudyk, kdy se narodil Alan Tudyk?, život, kde se narodil Alan Tudyk?, herectví

Pojem Alan Tudyk je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alan Tudyk v dalších zdrojích

Hledat pojem Alan Tudyk na Google obrázcích

Vyhledat heslo Alan Tudyk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alan Tudyk ve Wikislovníku

Zkusit najít Alan Tudyk ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Alan Tudyk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Tudyk například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alan Tudyk

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Alan Tudyk? Kdy se narodil Alan Tudyk? Kde se narodil Alan Tudyk? Alan Tudyk je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alan Tudyk řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Tudyk i v jiné kategorii než je herectví.