Kdo je to?
Kdo je Alan Tudyk? Životopis Alan Tudyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alan Tudyk

Kdo je Alan Tudyk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alan Wray Tudyk je americký divadelní, seriálový, filmový herec a dabingový herec. Tudyk se narodil 16. března 1971 ve městě El Paso v Texasu. Jeho otec byl korejského původu a matka byla anglického původu. Vyrostl ve městě Plano v Texasu, kde navštěvoval Plano Senior High School. Následně se zapsal na Juilliardovu konzervatoř, prestižní uměleckou školu v New Yorku, avšak před absolvováním odešel, aby se mohl věnovat naplno herecké kariéře.
Tudykova kariéra je pestrá a zahrnuje divadlo, televizi i film. Ve své profesní kariéře se proslavil svou schopností přijmout různorodé role. V televizi je možná nejznámější pro svou roli Hoba Washburna v kultovním sci-fi seriálu Firefly (2002-2003) a následné filmové adaptaci Serenity (2005).
Tudyk doposud ztvárnil role v několika desítkách filmů a seriálů. Objevil se v úspěšných filmech jako Doktor Flastr (1998), Skvělí chlapi (2000), Příběh rytíře (2001), Vybíjená (2004), Horší než smrt, 3:10 Vlak do Yumy (2007), 42 (2013), Trumbo (2015), Deadpool 2 (2018) a další.
Rovněž vynikl jako dabingový herec, který poskytl hlas řadě postav v populárních animovaných filmech a videohrách, včetně filmů Doba ledová, Raubíř Ralf, Ledové království, Velká šestka, Rogue One: Star Wars Story, Zootropolis, Encanto, Divnosvět aj. Kromě kreslených filmů propůjčil hlas také animovaným seriálům jako Griffinovi, Americký táta, Rick & Morty, Phineas & Ferb.
Zahrál si také v několika televizních seriálech, mezi které patří Kriminálka Las Vegas, Dům loutek, Zajatci z předměstí, Con Man, Klíšťák, a další.
Alan Tudyk se oženil s choreografkou Charissou Barton v roce 2016. Společně nemají žádné děti, ale mají dva psy, kteří často figurují na Tudykových sociálních médiích.
Tudyk je také vášnivým horolezcem, který úspěšně zdolal několik světových vrcholů, včetně nejvyššího vrcholu světa - Mount Everest.Kdo je Alan Tudyk? Životopis Alan Tudyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alan Tudyk

Národnost: americká
Datum narození: 16. 3. 1971
Místo narození: El Paso, Texas, USA

Popis osobnosti Alan Tudyk můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Pižmo? Pamatujete si definici pojmu Pandemická únava? Víte co je Ibalgin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Diarchie?

Klíčová slova: kdo je Alan Tudyk?, životopis, wikipedie, narození, národnost, osobnosti, lexikon, herectví, osobnost, zajímavosti, Alan Tudyk, herectví, Alan Tudyk, život, místo narození, kdy se narodil Alan Tudyk?

Pojem Alan Tudyk je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Alan Tudyk na Youtube

Vyhledat heslo Alan Tudyk ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Alan Tudyk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alan Tudyk ve Wikimedia Commons

Najít heslo Alan Tudyk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Tudyk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Alan Tudyk?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alan Tudyk? Kdy se narodil Alan Tudyk? Kde se narodil Alan Tudyk? Alan Tudyk je v sekci Herectví

Kategorie herectví, žena filové mikádo, alan Tudyk, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Alan Tudyk dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Tudyk i v jiné kategorii než je herectví.