Kdo je to?
Kdo je Dita Hořínková? Životopis Dita Hořínková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Dita Hořínková

Kdo je Dita Hořínková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Dita Hořínková je česká filmová, seriálová, divadelní a muzikálová herečka, zpěvačka a pedagožka na Pražské konzervatoři. Hořínková se narodila v Praze. Od raného věku působila v Kühnově dětském sboru a díky tomu ztvárnila několik dětských rolí ve Stavovském divadle, ve Státní opeře a také v Národním divadle v Praze. V osmi letech si zahrála v Národním divadle v divadelní hře Liška Bystrouška od Leoše Janáčka. Po střední škole studovala obor herectví a moderování na pražské FAMU. Po úspěšných studiích pokračovala studiem pedagogiky, psychologie a metodiky zpěvu na pražské HAMU (Hudební a taneční fakulta múzických umění). Následně působila jako sólistka v pražských divadlech Broadway, Goja music hall, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Milenium, Divadlo Na Fidlovačce, divadlo Hybernia, Hudební divadlo Karlín. Mimo Prahu hostovala také v plzeňském divadle J. K. Tyla, libereckém divadle F. X. Šaldy, Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem nebo v Městském divadle Most.
Hořínková ztvárnila role v muzikálech Mefisto, Doktor OX, Sněhová královna, Romeo a Julie, Casanova, Cats, My Fair Lady, Cikáni jdou do nebe aj. V oratoriu Mistr Jan Hus hrála roli Dobra a Husovy Matky. Oratorium získalo ocenění Nadace vize 97 Václava a Dagmar Havlových na Mezinárodním festivalu Zlatá Praha.
Hořínková založila hudební představení Art Harmony, kde zpívá, na klavír ji doprovází Pavel Voráček a na housle Petr Maceček. Vystupuje často v zahraničí. Má za sebou sólové turné po Japonsku nebo Kanadě.
Roku 2017 byla nominovaná na Cenu Thálie za mimořádný výkon v inscenaci Casanova (Hraběnka Karolína z Dubna). Hořínková učí také zpěv na Pražské konzervatoři na Hudebně dramatickém oddělení.
Dita Hořínková je matkou dvou synů (Viktor Antonio a Filip Antonio).Kdo je Dita Hořínková? Životopis Dita Hořínková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Dita Hořínková

Národnost: česká
Datum narození: 16. 3. 1976
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Dita Hořínková sdílet s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Gradace? Znáte pojem Podílový fond? Vzpomněli byste si co označuje výraz Personifikace? Vzpomenete si na definici slova OSPOD?

Klíčová slova: lexikon, osobnost, životopis, osobnosti, herectví, kdy se narodila Dita Hořínková?, Dita Hořínková, kdo je Dita Hořínková?, datum narození, wiki, narození, místo narození, informace, herectví, vysvětlení, Dita Hořínková

Pojem Dita Hořínková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Dita Hořínková zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Dita Hořínková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Dita Hořínková na Youtube

Hledat pojem Dita Hořínková ve Wikipedii

Najít pojem Dita Hořínková na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Dita Hořínková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dita Hořínková například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dita Hořínková

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Dita Hořínková? Kdy se narodila Dita Hořínková? Kde se narodila Dita Hořínková? Dita Hořínková patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Dita Hořínková řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dita Hořínková i v jiné kategorii než je herectví.