Kdo je to?
Kdo je to Maiko? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Maiko? Lidé, hudba

Maiko

Jaký je význam slova Maiko? Co to znamená?

Maiko je japonský druh gejši, která předvádí písně, tance a hraní na hudební nástroj „šamisen“ (nebo jiné tradiční japonské nástroje) pro návštěvníky během hostin a večírků, které se v japonštině nazývají „ozashiki“.
Maiko jsou obvykle ve věku 17 až 20 let a gejšami se stávají po období výcviku, který zahrnuje tradiční tanec, hru na šamisen, „koutu“ (doslova „krátké písně“) a v Kjótu navíc výuku kjótského dialektu. Doba výcviku se pohybuje od několika měsíců do jednoho až dvou let. Učednice, které jsou příliš staré na to, aby se mohly oblékat jako maiko, mohou klidně postoupit na gejši, i když se stále vzdělávají.
V jiných místech Japonska se gejši-učednice nazývají jinak, například „hangyoku“ (doslova „poloviční šperk“, to odkazuje na výraz pro mzdu gejši, tj. „peníze za šperk“), což je pojmenování pro učednice v hlavním městě Tokiu. Tradice učednických gejš v těchto oblastech se od těch kjótských liší, někdy až do značné míry, a to jak vzhledem učednice, tak strukturou jejího vzdělávání.
Den gejši-maiko vypadá asi takto: Dopoledne se maiko účastní lekcí tradičního umění. Večer tančí, zpívají, hrají na šamisen a obsluhují návštěvníky v exkluzivních čajovnách („ochaya“).
Kdyby vás zajímal původ tohoto označení, tak termín maiko pochází od pojmenování žen, které zhruba před 300 lety podávaly v čajovnách v Kjótu návštěvníkům svatyně „Kitano Tenman-gū“ nebo „Yasaka“ zelený čaj a „dango“ (to je japonský knedlík z rýžové mouky).
Zajímavé jsou také okolnosti ohledně účesů těchto učednic: Během své kariéry nosí maiko různé druhy „nihongami“ (tradičních japonských účesů) v závislosti na postavení, formálnosti a příležitosti. Tyto účesy se pak zdobí sezónními a příležitostnými „kanzaši“ (tradičními ozdobami do vlasů).
Na rozdíl od gejš používá většina maiko své vlastní vlasy s přídavkem příčesků. Maiko, které používají vlastní vlasy, si je každý týden upravují a kvůli udržení jejich tvaru musí spát na speciálním polštáři zvaném „takamakura“ (je to vlastně jakýsi vyvýšený dřevěný špalík s polštářem.



Kdo je to Maiko? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Maiko? Lidé, hudba

Sdílejte tuto stránku se slovem Maiko se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova WinRAR? Znáte definici termínu Idiom? Vzpomněli byste si co znamená slovo No-go zóna? Pamatujete si definici pojmu Apsida?

Klíčová slova: původ slova, termín, wikipedie, hudba, informace, definice, pojem, etymologie, popis, přesný výraz, přesný výraz, lexikon, co znamená, formulace, slovo, význam slova

Pojem Maiko je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Maiko

Hledat pojem Maiko ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Maiko na Youtube

Najít slovo Maiko ve Wikislovníku

Hledat slovo Maiko ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Maiko na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maiko například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Maiko, definice, vysvětlení pojmu

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Maiko? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Maiko? Definice pojmu Maiko je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, maiko, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít informace pojem, text, definici, dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hudba.