Kdo je to?
Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis Niccolo Machiavelli, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Niccolo Machiavelli

Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis, informace, biografie, filozofie

Niccolo Machiavelli byl filosof, politik a diplomat. Pocházel z právnické rodiny, která mu poskytla kvalitní humanitní vzdělání a seznámení s klasickými antickými autory. Machiavelli postupně pronikal do nejvyšších politických pater florentské republiky, zabýval se zejména diplomacií a vojenstvím. Osvědčil se jako výborný diplomat a úředník. Díky tomu často cestoval po okolních zemích, což využil ke studiu rozmanitých politických systémů. Když vládu ve florentské republice převzal rod Medicejů, Machiavelli byl považován za nepřítele. Byl uvězněn, mučen a vyhnán mimo Florencii. Z tohoto životního zvratu se však nezhroutil, naopak se s rodinou přesunul na vilu mimo město a ponořil se do psaní. Do tohoto období se řadí jeho nejslavnější knihy, zejména Vladař. Udržoval také kontakt s politiky a mysliteli. Machiavelli jakožto obratný diplomat nakonec získal Mediceje na svou stranu, takže se mohl vrátit do Florencie a začít zde pracovat jako historik. V této době napsal monumentální dílo Florentské dějiny, na kterém pracoval několik let. Když rod Medicejů padl a nová vláda Machiavelliho zbavila moci, psychicky ho to zlomilo a brzy zemřel.
Machiavelli měl zásadní vliv na politickou filosofii, neboť byl jedním z prvních myslitelů, který se na kritické zkoumání politiky zaměřil. Oddělil politiku od mravnosti i náboženství a považoval ji čistě za umění, jak zacházet s mocí a dosáhnout svých cílů. Viděl, že politik musí být často bezohledný a krutý, zažil to sám na sobě. Nesouhlasil s myšlenkou, že lidstvo se postupně mravně zdokonaluje. Naopak věřil, že lidé jsou stále stejní a stejně špatní, ačkoli se mění vnější okolnosti. Za ideální politické uspořádání považoval antické městské republiky. Křesťanství kritizoval za to, že oslabuje antické vzory a namísto síly a ctnosti hlásá slabost.Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis Niccolo Machiavelli, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Niccolo Machiavelli

Národnost: italská
Datum narození: 3. května 1469
Místo narození: Florencie, Itálie
Datum úmrtí: 21. června 1527

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Niccolo Machiavelli? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Scio? Vzpomněli byste si na význam slova Common Rail? Znáte definici termínu Gopay? Znáte definici termínu Sieg Heil?

Klíčová slova: informace, Kdy zemřel Niccolo Machiavelli, wikipedie, kde se narodil Niccolo Machiavelli?, národnost, národnost, kdo to je, osobnosti, Niccolo Machiavelli, kdo je Niccolo Machiavelli?, datum úmrtí, Niccolo Machiavelli, popis, život, datum narození, kdy se narodil Niccolo Machiavelli?

Pojem Niccolo Machiavelli je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Niccolo Machiavelli ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Niccolo Machiavelli na Youtube

Zkusit najít pojem Niccolo Machiavelli ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Niccolo Machiavelli ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Niccolo Machiavelli ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Niccolo Machiavelli například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Niccolo Machiavelli

Právě nyní již víte Kdo byl Niccolo Machiavelli? Kdy se narodil Niccolo Machiavelli? Kde se narodil Niccolo Machiavelli? Kdy zemřel Niccolo Machiavelli? Niccolo Machiavelli se nachází v kategorii Filozofie

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Niccolo Machiavelli dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Niccolo Machiavelli i v jiné kategorii než je filozofie.