Kdo je to?
Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis Niccolo Machiavelli, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Niccolo Machiavelli

Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Niccolo Machiavelli byl filosof, politik a diplomat. Pocházel z právnické rodiny, která mu poskytla kvalitní humanitní vzdělání a seznámení s klasickými antickými autory. Machiavelli postupně pronikal do nejvyšších politických pater florentské republiky, zabýval se zejména diplomacií a vojenstvím. Osvědčil se jako výborný diplomat a úředník. Díky tomu často cestoval po okolních zemích, což využil ke studiu rozmanitých politických systémů. Když vládu ve florentské republice převzal rod Medicejů, Machiavelli byl považován za nepřítele. Byl uvězněn, mučen a vyhnán mimo Florencii. Z tohoto životního zvratu se však nezhroutil, naopak se s rodinou přesunul na vilu mimo město a ponořil se do psaní. Do tohoto období se řadí jeho nejslavnější knihy, zejména Vladař. Udržoval také kontakt s politiky a mysliteli. Machiavelli jakožto obratný diplomat nakonec získal Mediceje na svou stranu, takže se mohl vrátit do Florencie a začít zde pracovat jako historik. V této době napsal monumentální dílo Florentské dějiny, na kterém pracoval několik let. Když rod Medicejů padl a nová vláda Machiavelliho zbavila moci, psychicky ho to zlomilo a brzy zemřel.
Machiavelli měl zásadní vliv na politickou filosofii, neboť byl jedním z prvních myslitelů, který se na kritické zkoumání politiky zaměřil. Oddělil politiku od mravnosti i náboženství a považoval ji čistě za umění, jak zacházet s mocí a dosáhnout svých cílů. Viděl, že politik musí být často bezohledný a krutý, zažil to sám na sobě. Nesouhlasil s myšlenkou, že lidstvo se postupně mravně zdokonaluje. Naopak věřil, že lidé jsou stále stejní a stejně špatní, ačkoli se mění vnější okolnosti. Za ideální politické uspořádání považoval antické městské republiky. Křesťanství kritizoval za to, že oslabuje antické vzory a namísto síly a ctnosti hlásá slabost.Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis Niccolo Machiavelli, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Niccolo Machiavelli

Národnost: italská
Datum narození: 3. května 1469
Místo narození: Florencie, Itálie
Datum úmrtí: 21. června 1527

Sdílejte tuto stránku s osobností Niccolo Machiavelli s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Stipendium? Vzpomenete si na definici slova Korporace? Znáte definici termínu Citoslovce? Vzpomněli byste si na význam slova Legislativa?

Klíčová slova: kdy se narodil Niccolo Machiavelli?, Kdy zemřel Niccolo Machiavelli, datum úmrtí, filozofie, narození, osobnost, kdo to je, informace, datum narození, osobnosti, biografie, životopis, wiki, národnost, místo narození, wikipedie

Pojem Niccolo Machiavelli je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Niccolo Machiavelli v následujících vyhledávačích

Najít slovo Niccolo Machiavelli na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Niccolo Machiavelli na Youtube

Zkusit najít pojem Niccolo Machiavelli v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Niccolo Machiavelli ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Niccolo Machiavelli ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Niccolo Machiavelli například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Niccolo Machiavelli

Právě nyní již víte Kdo byl Niccolo Machiavelli? Kdy se narodil Niccolo Machiavelli? Kde se narodil Niccolo Machiavelli? Kdy zemřel Niccolo Machiavelli? Niccolo Machiavelli se nachází v sekci Filozofie

Kategorie filozofie, mozek člověk, niccolo Machiavelli, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Niccolo Machiavelli dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Niccolo Machiavelli i v jiné kategorii než je filozofie.