Kdo je to?
Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis Niccolo Machiavelli, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Niccolo Machiavelli?

Kdo to byl Niccolo Machiavelli? Stručný životopis

Niccolo Machiavelli byl filosof, politik a diplomat. Pocházel z právnické rodiny, která mu poskytla kvalitní humanitní vzdělání a seznámení s klasickými antickými autory. Machiavelli postupně pronikal do nejvyšších politických pater florentské republiky, zabýval se zejména diplomacií a vojenstvím. Osvědčil se jako výborný diplomat a úředník. Díky tomu často cestoval po okolních zemích, což využil ke studiu rozmanitých politických systémů. Když vládu ve florentské republice převzal rod Medicejů, Machiavelli byl považován za nepřítele. Byl uvězněn, mučen a vyhnán mimo Florencii. Z tohoto životního zvratu se však nezhroutil, naopak se s rodinou přesunul na vilu mimo město a ponořil se do psaní. Do tohoto období se řadí jeho nejslavnější knihy, zejména Vladař. Udržoval také kontakt s politiky a mysliteli. Machiavelli jakožto obratný diplomat nakonec získal Mediceje na svou stranu, takže se mohl vrátit do Florencie a začít zde pracovat jako historik. V této době napsal monumentální dílo Florentské dějiny, na kterém pracoval několik let. Když rod Medicejů padl a nová vláda Machiavelliho zbavila moci, psychicky ho to zlomilo a brzy zemřel.
Machiavelli měl zásadní vliv na politickou filosofii, neboť byl jedním z prvních myslitelů, který se na kritické zkoumání politiky zaměřil. Oddělil politiku od mravnosti i náboženství a považoval ji čistě za umění, jak zacházet s mocí a dosáhnout svých cílů. Viděl, že politik musí být často bezohledný a krutý, zažil to sám na sobě. Nesouhlasil s myšlenkou, že lidstvo se postupně mravně zdokonaluje. Naopak věřil, že lidé jsou stále stejní a stejně špatní, ačkoli se mění vnější okolnosti. Za ideální politické uspořádání považoval antické městské republiky. Křesťanství kritizoval za to, že oslabuje antické vzory a namísto síly a ctnosti hlásá slabost.Kdo byl Niccolo Machiavelli? Životopis Niccolo Machiavelli, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Niccolo Machiavelli

Národnost: italská
Datum narození: 3. května 1469
Místo narození: Florencie, Itálie
Datum úmrtí: 21. června 1527

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Niccolo Machiavelli sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Špecle? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ketonová dieta? Znáte definici termínu Cardio Barre? Víte co je Šantán?

Klíčová slova: definice, Niccolo Machiavelli, filozofie, kdo je Niccolo Machiavelli?, synonymum, původ slova, kdo to je, co znamená, slovo, význam, heslo, wiki, lexikon, význam slova, význam pojmu, formulace

Pojem Niccolo Machiavelli je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Niccolo Machiavelli ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Niccolo Machiavelli ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Niccolo Machiavelli na Youtube

Hledat frázi Niccolo Machiavelli ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Niccolo Machiavelli například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Niccolo Machiavelli? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Niccolo Machiavelli? Kdo to byl Niccolo Machiavelli? Kdy se narodil Niccolo Machiavelli? Kde se narodil Niccolo Machiavelli? Kdy zemřel Niccolo Machiavelli? Niccolo Machiavelli se nachází v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Niccolo Machiavelli kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Niccolo Machiavelli i v jiné kategorii než je filozofie.