Kdo je to?
Kdo je Serj Tankian? Životopis Serj Tankian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Serj Tankian

Kdo je Serj Tankian? Životopis, informace, biografie, hudba

Arménsko-amerického zpěváka Serj Tankiana je možné zařadit do více kategorií. Jeho rozsah zájmů a uměleckého zaměření je hodně rozsáhlý. Kromě zpěvu se věnuje také skládání písní, básní, je tělem i duší přesvědčeným aktivistou a multiinstrumentalistou. Věnuje se převážně metalové hudbě. Svoji první knihu básní nazvanou Cool Gardens vydal v roce 2001 a o rok později založil společně s Tomem Morellem neziskovou sociálně-politickou organizaci a nazval ji Osa spravedlnosti.
Serj se sice narodil v Libanonu, převážnou část svého dětství ale prožil v USA. Jako osmiletý kluk emigroval se svými rodiči do Los Angeles. Ještě v Bejrútu bral lekce hraní na flétnu. V USA ale vystudoval na Stanfordově univerzitě marketing a obchod. A ačkoliv toužil po hudební kariéře, stihl ještě založit vlastní softwarovou společnost. Této profesi se věnoval do roku 1993, kdy se rozhodl založit svoji první rockovou kapelu. Pojmenoval ji Soil. Po odejití dvou členů skupiny přibral jiné a kapelu přejmenovat na System of a Down.
Krátce nato se začal angažovat i na politické scéně. Založil další organizaci nazvanou Axis of Justice. Velmi často je slyšet na veřejnosti se svými názory. Kritizuje násilí a celkově nespravedlnost ve světě. Organizace také vlastní rozhlasovou stanici, kam si zvou různé hosty, politicky zaměřené. V roce 2006 se spolupodílel na vzniku dokumentárního filmu Screamers. Ve filmu udělal rozhovor i se svým vlastním dědečkem.
O Tankianovi je známo, že vyznává vegetariánskou stravu a je zapřisáhlý nekuřák. Nesleduje ani televizi, ani rádio. V současné době žije napůl v Calabase v Kalifornii a napůl na Novém Zélandu, kde v roce 2007 získal trvalý pobyt. Petici PETA podepsal v roce 2009, ve které důrazně bojuje proti nehumánnímu zabíjení kuřat pro řetězec KFC.
9. června 2012 vstoupil do manželství se svojí dlouholetou arménskou přítelkyní Angelou Madatyan. 24. října 2014 se mu narodil syn Rumi. V roce 2018 se pustil do založení další společnosti Kavat Coffe, zabývající se Arménskou kávou. V roce 2021 podstoupil operaci zad. S jejími následky se potýká dodnes.Kdo je Serj Tankian? Životopis Serj Tankian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Serj Tankian

Národnost: americko-arménská
Datum narození: 21.srpna 1967
Místo narození: Bejrút. Libanon

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Serj Tankian sdílet s ostatnímina Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kurzarbeit? Vzpomněli byste si na význam slova Blanšírování? Víte, co je to Citoslovce? Znáte definici termínu Softshell?

Klíčová slova: narození, wiki, místo narození, kde se narodil Serj Tankian?, datum narození, wikipedie, život, osobnost, Serj Tankian, osobnosti, lexikon, kdy se narodil Serj Tankian?, vysvětlení, hudba, popis, životopis

Pojem Serj Tankian je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Serj Tankian ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Serj Tankian ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Serj Tankian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Serj Tankian ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Serj Tankian ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Serj Tankian například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Serj Tankian? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Serj Tankian? Kdy se narodil Serj Tankian? Kde se narodil Serj Tankian? Serj Tankian je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Serj Tankian kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Serj Tankian i v jiné kategorii než je hudba.