Kdo je to?
Kdo je Nina Dobrev? Životopis Nina Dobrev, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Nina Dobrev

Kdo je Nina Dobrev? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Nina Dobrev, rodným jménem Nikolina Kamenova Dobreva, je bulharsko-kanadská filmová a televizní herečka, která se nejvíce proslavila rolí Eleny Gilbert v televizním seriálu Upíří deníky. Dobrev se narodila v bulharské Sofii do rodiny pekaře a umělkyně. Má také staršího bratra Frederika. Když měla 2 roky, přestěhovala se s rodinou do Toronta v Kanadě. Již v 5 letech začala účinkovat v televizních reklamách.
Docházela na J. B. Tyrrell Sr. Public School a začala se věnovat baletu a gymnastice. Poté studovala na umělecké škole Wexford Collegiate School for the Arts. Následovalo studium sociologie na Ryerson University v Torontu. Studium však předčasně ukončila roku 2008, aby se mohla naplno věnovat herectví, které studovala v Amstrong Acting Studios.
Ve filmu debutovala v 17 letech menší rolí v dramatu Daleko od ní (2006). Následovala hlavní role ve filmu Too Young to Marry (2007), která odstartovala její kariéru. Poté ztvárnila role ve filmech Never Cry Werewolf (2008), Pokušení (2009), Spolubydlící (2011), Charlieho malá tajemství (2012), xXx: Návrat Xandera Cage (2017), Správný čas žít (2018), Milostná past (2021) a další. Doposud vytvořila kolem dvaceti filmových rolí.
Více se však Dobrev proslavila jako seriálová herečka. Debutovala již ve 12 letech v jedné epizodě seriálu Degrassi: The Next Generation (2001). V seriálu Střední škola Degrassi později působila v letech (2006-2008).
Zvrat v její herecké kariéře přišel roku 2009, kdy dostala jednu z hlavních rolí v seriálu Upíří deníky. V tom seriálu hrála v letech 2009-2017 (celkem 134 epizod). Poté si zahrála ještě v komediálním seriálu Fam (2019). Za seriál Upíří deníky získala Dobrev osmkrát cenu Teen Choice Awards v letech 2010-2015 v kategoriích Průlomová herečka (1x), 6x Herečka ve Fantasy/Sci-Fi (TV) a 1x Oblíbený polibek. Dále za svou roli získala 3x cenu Young Hollywood Awards a 3x cenu People’s Choice Award (2012, 2014, 2015).
Nina Dobrev umí mluvit anglicky, francouzsky, čínsky a bulharsky. Miluje krasobruslení a zvířata. Doma chová 7 psů a 5 koček.Kdo je Nina Dobrev? Životopis Nina Dobrev, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Nina Dobrev

Národnost: bulharsko-kanadská
Datum narození: 9. 1. 1989
Místo narození: Sofie, Bulharsko

Tento text (Nina Dobrev) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Introvert? Víte co je Google Play? Znáte pojem Avalon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Adheze?

Klíčová slova: lexikon, zajímavosti, kde se narodila Nina Dobrev?, informace, osobnost, wiki, Nina Dobrev, život, biografie, osobnosti, kdo je Nina Dobrev?, wikipedie, herectví, místo narození, národnost, herectví

Pojem Nina Dobrev je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Nina Dobrev ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Nina Dobrev na Google obrázcích

Vyhledat termín Nina Dobrev v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Nina Dobrev ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nina Dobrev ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nina Dobrev například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Nina Dobrev?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Nina Dobrev? Kdy se narodila Nina Dobrev? Kde se narodila Nina Dobrev? Nina Dobrev patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kinofilm role, nina Dobrev, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Nina Dobrev třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nina Dobrev i v jiné kategorii než je herectví.