Kdo je to?
Kdo je Aleš Loprais? Životopis Aleš Loprais, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Aleš Loprais

Kdo je Aleš Loprais? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Aleš Loprais je český profesionální automobilový závodník, účastník závodů Rallye Dakar a synovec známého závodníka Karla Lopraise. Loprais se narodil v Olomouci. Roku 2006 se Aleš zúčastnil poprvé Rallye Dakar, kdy působil jako navigátor svého slavného strýce Karla Lopraise. Ze závodu museli odstoupit kvůli zdravotním problémům strýce. O rok později se Rallye Dakar zúčastnil už jako hlavní řidič. Spolujezdcem mu byl jezdec Petr Gilar. Nakonec skončili na 3. místě (vyhráli ve 13. etapě). Loprais následně zvítězil v závodech Hungarian Baja (2008) a Rallye Hedvábná stezka (2011).
V roce 2012 útočili na prvenství, ale kvůli mikrospánku druhého řidiče jejich vůz havaroval. V dalším ročníku v kategorii kamionů vyhrál devátou etapu, třikrát byl druhý a dvakrát třetí. Kvůli následným problémům s elektroinstalací se zvětšilo časové manko a nakonec dojeli až na 6. místě (2013). Od roku 2009 se Rallye Dakar jezdilo v Jižní Americe. Loprais poprvé dokončil závod až v roce 2013.
Na 6. místě skončil i na Rallye Hedvábná stezka, kdy měl v závěru technické problémy. Závodu Rallye Dakar 2015 se Loprais málem nemohl zúčastnit, jelikož technický komisař nepovolil typ kabiny a nárazníku. Nakonec sehnal náhradní vůz značky Man a závodu se zúčastnil. Roku 2017 se na Rallye Dakar vrátil s podvozkem značky Tatra. Neúspěchem skončil ročník 2018, kdy museli po páté etapě ze závodu odstoupit. Ve stejném roce zvítězil v závodě Morocco Desert Challenge 2018. Poslední ročník v Jižní Americe se jel roku 2019 a Loprais se svou posádkou skončil na pátém místě. Další ročník se jel v Saudské Arábii, kde skončil na 7. místě. Páté místo zopakoval i roku 2021.Kdo je Aleš Loprais? Životopis Aleš Loprais, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Aleš Loprais

Národnost: česká
Datum narození: 10. 1. 1980
Místo narození: Olomouc, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Aleš Loprais sdílet s ostatnímiprostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Dopplerův jev? Vzpomenete si na definici slova Holistické krmivo? Víte co je Virulence? Vzpomněli byste si na význam slova Kolovrátek?

Klíčová slova: kde se narodil Aleš Loprais?, osobnosti, Aleš Loprais, wikipedie, sport, wiki, zajímavosti, sport, informace, život, osobnost, popis, narození, místo narození, kdy se narodil Aleš Loprais?, kdo je Aleš Loprais?

Pojem Aleš Loprais je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Aleš Loprais ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Aleš Loprais ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Aleš Loprais ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleš Loprais ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Aleš Loprais na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Loprais například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Loprais?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Aleš Loprais? Kdy se narodil Aleš Loprais? Kde se narodil Aleš Loprais? Aleš Loprais se nachází v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Loprais dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Loprais i v jiné kategorii než je sport.