Kdo je to?
Kdo je Aleš Loprais? Životopis Aleš Loprais, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleš Loprais?

Kdo je Aleš Loprais? Životopis, informace, biografie, sport

Aleš Loprais je český profesionální automobilový závodník, účastník závodů Rallye Dakar a synovec známého závodníka Karla Lopraise. Loprais se narodil v Olomouci. Roku 2006 se Aleš zúčastnil poprvé Rallye Dakar, kdy působil jako navigátor svého slavného strýce Karla Lopraise. Ze závodu museli odstoupit kvůli zdravotním problémům strýce. O rok později se Rallye Dakar zúčastnil už jako hlavní řidič. Spolujezdcem mu byl jezdec Petr Gilar. Nakonec skončili na 3. místě (vyhráli ve 13. etapě). Loprais následně zvítězil v závodech Hungarian Baja (2008) a Rallye Hedvábná stezka (2011).
V roce 2012 útočili na prvenství, ale kvůli mikrospánku druhého řidiče jejich vůz havaroval. V dalším ročníku v kategorii kamionů vyhrál devátou etapu, třikrát byl druhý a dvakrát třetí. Kvůli následným problémům s elektroinstalací se zvětšilo časové manko a nakonec dojeli až na 6. místě (2013). Od roku 2009 se Rallye Dakar jezdilo v Jižní Americe. Loprais poprvé dokončil závod až v roce 2013.
Na 6. místě skončil i na Rallye Hedvábná stezka, kdy měl v závěru technické problémy. Závodu Rallye Dakar 2015 se Loprais málem nemohl zúčastnit, jelikož technický komisař nepovolil typ kabiny a nárazníku. Nakonec sehnal náhradní vůz značky Man a závodu se zúčastnil. Roku 2017 se na Rallye Dakar vrátil s podvozkem značky Tatra. Neúspěchem skončil ročník 2018, kdy museli po páté etapě ze závodu odstoupit. Ve stejném roce zvítězil v závodě Morocco Desert Challenge 2018. Poslední ročník v Jižní Americe se jel roku 2019 a Loprais se svou posádkou skončil na pátém místě. Další ročník se jel v Saudské Arábii, kde skončil na 7. místě. Páté místo zopakoval i roku 2021.Kdo je Aleš Loprais? Životopis Aleš Loprais, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Aleš Loprais

Národnost: česká
Datum narození: 10. 1. 1980
Místo narození: Olomouc, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Aleš Loprais? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Verifikace? Vzpomněli byste si co znamená slovo CO2? Víte co je Acylpyrin? Víte co je Poslední zvonění?

Klíčová slova: datum narození, informace, život, národnost, kdo je Aleš Loprais?, lexikon, wikipedie, vysvětlení, kde se narodil Aleš Loprais?, biografie, osobnost, životopis, osobnosti, sport, zajímavosti, sport

Pojem Aleš Loprais je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Aleš Loprais ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aleš Loprais na Youtube

Hledat pojem Aleš Loprais ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Aleš Loprais ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Aleš Loprais v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Loprais například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleš Loprais

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Aleš Loprais? Kdy se narodil Aleš Loprais? Kde se narodil Aleš Loprais? Aleš Loprais se nachází v sekci Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Aleš Loprais řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Loprais i v jiné kategorii než je sport.