Kdo je to?
Kdo je Aleš Loprais? Životopis Aleš Loprais, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleš Loprais?

Kdo je Aleš Loprais? Životopis, informace, biografie, sport

Aleš Loprais je český profesionální automobilový závodník, účastník závodů Rallye Dakar a synovec známého závodníka Karla Lopraise. Loprais se narodil v Olomouci. Roku 2006 se Aleš zúčastnil poprvé Rallye Dakar, kdy působil jako navigátor svého slavného strýce Karla Lopraise. Ze závodu museli odstoupit kvůli zdravotním problémům strýce. O rok později se Rallye Dakar zúčastnil už jako hlavní řidič. Spolujezdcem mu byl jezdec Petr Gilar. Nakonec skončili na 3. místě (vyhráli ve 13. etapě). Loprais následně zvítězil v závodech Hungarian Baja (2008) a Rallye Hedvábná stezka (2011).
V roce 2012 útočili na prvenství, ale kvůli mikrospánku druhého řidiče jejich vůz havaroval. V dalším ročníku v kategorii kamionů vyhrál devátou etapu, třikrát byl druhý a dvakrát třetí. Kvůli následným problémům s elektroinstalací se zvětšilo časové manko a nakonec dojeli až na 6. místě (2013). Od roku 2009 se Rallye Dakar jezdilo v Jižní Americe. Loprais poprvé dokončil závod až v roce 2013.
Na 6. místě skončil i na Rallye Hedvábná stezka, kdy měl v závěru technické problémy. Závodu Rallye Dakar 2015 se Loprais málem nemohl zúčastnit, jelikož technický komisař nepovolil typ kabiny a nárazníku. Nakonec sehnal náhradní vůz značky Man a závodu se zúčastnil. Roku 2017 se na Rallye Dakar vrátil s podvozkem značky Tatra. Neúspěchem skončil ročník 2018, kdy museli po páté etapě ze závodu odstoupit. Ve stejném roce zvítězil v závodě Morocco Desert Challenge 2018. Poslední ročník v Jižní Americe se jel roku 2019 a Loprais se svou posádkou skončil na pátém místě. Další ročník se jel v Saudské Arábii, kde skončil na 7. místě. Páté místo zopakoval i roku 2021.Kdo je Aleš Loprais? Životopis Aleš Loprais, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Aleš Loprais

Národnost: česká
Datum narození: 10. 1. 1980
Místo narození: Olomouc, Československo

Popis osobnosti Aleš Loprais můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Paušální daň? Znáte pojem Alopecie? Víte co je Kachní zobák? Vzpomenete si na definici slova Bestseller?

Klíčová slova: informace, Aleš Loprais, kdo je Aleš Loprais?, národnost, sport, zajímavosti, biografie, datum narození, popis, Aleš Loprais, sport, vysvětlení, kdy se narodil Aleš Loprais?, wiki, kde se narodil Aleš Loprais?, život

Pojem Aleš Loprais je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Aleš Loprais lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Aleš Loprais na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Aleš Loprais ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Aleš Loprais ve Wikipedii

Hledat frázi Aleš Loprais na Google.cz

Zkusit najít pojem Aleš Loprais ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Loprais například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Aleš Loprais? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Aleš Loprais? Kdy se narodil Aleš Loprais? Kde se narodil Aleš Loprais? Aleš Loprais se nachází v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Loprais třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Loprais i v jiné kategorii než je sport.