Kdo je to?
Kdo je Václav Láska? Životopis Václav Láska, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Václav Láska

Kdo je Václav Láska? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Václav Láska je český advokát, dříve policejní vyšetřovatel. Narodil se v Rakovníku a od roku 1992 pracoval v řadách Policie ČR. Od řadového policisty se postupně vypracoval na asistenta vyšetřovatele a později se stal sám vyšetřovatelem. Specializoval se zejména na hospodářskou kriminalitu. Během práce studoval obor sociální patologie na univerzitě v Hradci Králové na pedagogické fakultě (1996-99) a práva na Západočeské univerzitě v Plzni na právnické fakultě (1999-2004).
Od roku 1999 zastupoval Úřad finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS). Po zániku Úřadu v roce 2003 působil jako ekonomický poradce. Pracoval pro firmu Transparency International jako předseda správní rady do roku 2011. Václav Láska provozuje vlastní právnickou kancelář, vyučuje na ČVUT v Praze a přednáší o právu a bezpečnostní problematice. Po volbách v roce 2014 se stal senátorem pro Prahu 5 a do roku 2017 působil ve Straně zelených. Poté předsedoval hnutí Senátor 21, které sám založil. Podal ústavní žalobu na prezidenta ČR Miloše Zemana za porušení Ústavy v roce 2019. Senát s žalobou souhlasil.
Václav Láska vydal celkem 3 úspěšné knihy s názvem Jak Se Zavírají Tuneláři (2005), Advokát (2008) a Senátor (2020).Kdo je Václav Láska? Životopis Václav Láska, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Václav Láska

Národnost: česká
Datum narození: 4. 8. 1974
Místo narození: Rakovník, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Václav Láska s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Fake news? Víte co je DPP? Znáte termín Charisma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Koitus?

Klíčová slova: osobnosti, datum narození, místo narození, vysvětlení, věda, kdy se narodil Václav Láska?, kde se narodil Václav Láska?, věda, osobnost, biografie, život, informace, wiki, lexikon, zajímavosti, Václav Láska

Pojem Václav Láska je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Václav Láska zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Václav Láska na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Václav Láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Václav Láska ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Václav Láska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Václav Láska ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Láska například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Láska

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Václav Láska? Kdy se narodil Václav Láska? Kde se narodil Václav Láska? Václav Láska patří do kategorie Věda

Kategorie věda, archeoložka, václav Láska, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Václav Láska dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Láska i v jiné kategorii než je věda.