Kdo je to?
Kdo je Václav Láska? Životopis Václav Láska, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo je Václav Láska?

Kdo je Václav Láska? Životopis, informace, biografie, věda

Václav Láska je český advokát, dříve policejní vyšetřovatel. Narodil se v Rakovníku a od roku 1992 pracoval v řadách Policie ČR. Od řadového policisty se postupně vypracoval na asistenta vyšetřovatele a později se stal sám vyšetřovatelem. Specializoval se zejména na hospodářskou kriminalitu. Během práce studoval obor sociální patologie na univerzitě v Hradci Králové na pedagogické fakultě (1996-99) a práva na Západočeské univerzitě v Plzni na právnické fakultě (1999-2004).
Od roku 1999 zastupoval Úřad finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS). Po zániku Úřadu v roce 2003 působil jako ekonomický poradce. Pracoval pro firmu Transparency International jako předseda správní rady do roku 2011. Václav Láska provozuje vlastní právnickou kancelář, vyučuje na ČVUT v Praze a přednáší o právu a bezpečnostní problematice. Po volbách v roce 2014 se stal senátorem pro Prahu 5 a do roku 2017 působil ve Straně zelených. Poté předsedoval hnutí Senátor 21, které sám založil. Podal ústavní žalobu na prezidenta ČR Miloše Zemana za porušení Ústavy v roce 2019. Senát s žalobou souhlasil.
Václav Láska vydal celkem 3 úspěšné knihy s názvem Jak Se Zavírají Tuneláři (2005), Advokát (2008) a Senátor (2020).Kdo je Václav Láska? Životopis Václav Láska, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Václav Láska

Národnost: česká
Datum narození: 4. 8. 1974
Místo narození: Rakovník, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Václav Láska sdílet s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Velezrada? Znáte definici termínu Kubismus? Znáte termín Zabijačka? Pamatujete si definici pojmu Vrstevnice?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnosti, kde se narodil Václav Láska?, informace, popis, datum narození, Václav Láska, kdy se narodil Václav Láska?, Václav Láska, lexikon, wikipedie, biografie, život, životopis, osobnost, věda

Pojem Václav Láska je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Václav Láska ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Václav Láska na Google.cz

Vyhledat slovo Václav Láska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Václav Láska ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Václav Láska ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Láska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Václav Láska? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Václav Láska? Kdy se narodil Václav Láska? Kde se narodil Václav Láska? Václav Láska je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Václav Láska dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Láska i v jiné kategorii než je věda.