Kdo je to?
Kdo je Paulo Coelho? Životopis Paulo Coelho, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Paulo Coelho

Kdo je Paulo Coelho? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Paulo Coelho je brazilský spisovatel, dramatik, fejetonista, novinář, scénárista. Coelho se narodil 24. srpna 1947 v Rio de Janeiru. Pochází z katolické rodiny a jeho otec byl inženýrem. Má sestru Soniu.
Coelho nejprve studoval na jezuitském gymnáziu, které však v 17 opustil. Následně jej rodiče poslali třikrát do psychiatrické léčebny, kde se musel podrobit elektrošokové terapii. Ve 20 letech začal studovat práva, ale nakonec odešel i z univerzity. Jeho vášeň pro psaní a umění ho vedla k odchodu ze studií. Od té doby vyzkoušel řadu zaměstnání. Pracoval jako novinář, televizní scénárista nebo dramatik.
Profesní kariéru zahájil jako textař pro mnoho významných brazilských zpěváků 70. let. Jeho literární průlom přišel v roce 1988 s publikací románu Alchymista. Tato kniha se stala mezinárodním bestsellerem a také nejprodávanější knihou v Brazílii všech dob. Byla přeložena do více než 80 jazyků.
Doposud vydal Coelho kolem 20 románů. Mezi jeho další významná díla patří romány Poutník – Mágův deník (1987), Brida (1990), Maktub (1994), Veronika se rozhodla zemřít (1998), Jako řeka, jež plyne (2006), Jedenáct minut (2009), Hipík (2016) a další.
Coelho je známý svými spirituálními, filozofickými a inspirativními příběhy, které se často zaměřují na sebepoznání a osobní růst.
Coelha v roce 1995 francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu umění a literatury. O rok později se stal zvláštním poradcem UNESCO pro duchovní sbližování a dialog mezi kulturami. V roce 1999 získal cenu Crystal Award. Ve stejném roce obdržel řád Čestné legie od francouzské vlády. Roku 2002 byl jmenován do Brazilské akademie literatury, což je jedno z největších uznání, kterého může brazilský spisovatel dosáhnout.
Jeho knih se prodalo přes 225 milionů kopií ve více než 170 zemích. To z něj činí jednoho z nejprodávanějších autorů na světě.
Paulo Coelho je ženatý. V roce 1980 si vzal za manželku brazilskou umělkyni Christinu Oiticica. Nemají žádné děti.
Coelho je také známý svou aktivitou na sociálních médiích, kde sdílí své myšlenky a inspiruje své čtenáře.Kdo je Paulo Coelho? Životopis Paulo Coelho, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Paulo Coelho

Národnost: brazilská
Datum narození: 24. 8. 1947
Místo narození: Rio de Janeiro, Brazílie

Zaujala vás biografie osobnosti Paulo Coelho? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Notifikace? Vzpomněli byste si na význam slova Dialog? Znáte definici termínu Křovinořez? Znáte definici termínu Bezpatkové písmo?

Klíčová slova: literatura, osobnost, datum narození, kdo je Paulo Coelho?, kdy se narodil Paulo Coelho?, Paulo Coelho, popis, Paulo Coelho, život, lexikon, národnost, životopis, literatura, místo narození, zajímavosti, informace

Pojem Paulo Coelho je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Paulo Coelho ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Paulo Coelho na Google.cz

Hledat pojem Paulo Coelho ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Paulo Coelho ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Paulo Coelho ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paulo Coelho například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Paulo Coelho? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Paulo Coelho? Kdy se narodil Paulo Coelho? Kde se narodil Paulo Coelho? Paulo Coelho je v kategorii Literatura

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Paulo Coelho dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Paulo Coelho i v jiné kategorii než je literatura.