Kdo je to?
Kdo je Jason Momoa? Životopis Jason Momoa, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jason Momoa?

Kdo je Jason Momoa? Životopis, informace, biografie, herectví

Jason Momoa je americký herec.
Pochází z Havaje, vyrostl však v Iowě. Jeho otcem je původní obyvatel Havaje, po matce podědil německé, irské a indiánské kořeny. Jeho neobvyklý zjev jej zřejmě předurčil k dráze modela a herce.
Právě jako model a příležitostný moderátor začínal, brzy však začal dostávat i herecké nabídky.
Jeho první herecké šance se odehrávaly v seriálech - debutoval v Pobřežní hlídce a následně se prosadil v populární sci-fi Hvězdná brána: Atlantida. Světové proslulosti se dočkal v roce 2011 po uvedení seriálu Hra o trůny, kde ztvárnil khala Droga. Hlavní role si také zahrál v seriálech The Red Road či Frontier.
Spolu se slávou, kterou mu přinášely seriály, se začaly objevovat i atraktivní nabídky na filmové role. V roce 2011 se tak představil jako Barbar Conan ve stejnojmenném snímku. V roce 2017 si zahrál po boku Bruce Willise v akční komedii Tenkrát v Kalifornii, ale především se na plátně ukázal v roli Aquamana v Lize spravedlnosti. O rok později pak byl postavě Aqumana věnován samostatný snímek, Momoa se této role opět ujal a zařadil se tak na seznam představitelů komiksových superhrdinů.Kdo je Jason Momoa? Životopis Jason Momoa, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jason Momoa

Národnost: americká
Datum narození: 1. srpen 1979
Místo narození: Honolulu

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jason Momoa? s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Mojito? Pamatujete si definici pojmu Autobiografie? Pamatujete si definici pojmu Genmaiča? Vzpomněli byste si co znamená slovo Editace?

Klíčová slova: životopis, herectví, lexikon, kde se narodil Jason Momoa?, informace, Jason Momoa, zajímavosti, wiki, Jason Momoa, vysvětlení, osobnosti, datum narození, osobnost, wikipedie, popis, herectví

Pojem Jason Momoa je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Jason Momoa na Google.cz

Zkusit najít Jason Momoa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jason Momoa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jason Momoa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Jason Momoa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jason Momoa například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jason Momoa?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jason Momoa? Kdy se narodil Jason Momoa? Kde se narodil Jason Momoa? Jason Momoa patří do sekce Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jason Momoa například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jason Momoa i v jiné kategorii než je herectví.