Kdo je to?
Kdo je to Celník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celník? Lidé, profese

Celník

Jaký je význam slova Celník? Co to znamená?

Celník je příslušník Celní správy.
Celní správa je v České republice ozbrojený bezpečnostní sbor, jehož primárním úkolem je zajišťování obecné a ekonomické bezpečnosti.
Celní správa u nás podléhá Ministerstvu financí. Mezi její úkoly patří obecně kontrola a sledování zboží, které prochází naším územím, je vyváženo či naopak dováženo, případně podléhá clu. Dále celníci spravují spotřební daně a s tím spojenou agendu a vyšetřují daňové delikty. Celní správa též kontroluje oblast zaměstnávání cizích státních příslušníků, případně má pravomoci spojené s agendou silničních kontrol.
Činnost Celní správy upravuje v České republice Zákon č. 17/2012 Sb.
U nás před rokem 2004, v případě jiných zemí i nadále se můžeme setkat s celníky na státních hranicích, kde kontrolují pohyb osob i zboží překračující hranici. Po přistoupení ČR do EU a připojení se k Schengenskému prostoru byly celní kontroly na hranicích zrušeny, nicméně se mohou objevit situace, během kterých jsou znovu obnoveny.
Celníci a celnice jsou příslušníky bezpečnostních sborů ve služebním poměru. Stejně jako ostatní příslušníci bezpečnostních sborů mají v České republice za splnění podmínek po odchodu do civilu nárok na výsluhy.Kdo je to Celník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celník? Lidé, profese

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Kebab? Znáte definici termínu Grafomanie? Víte co je Mysl? Pamatujete si definici pojmu Nezlomitelná mezera?

Klíčová slova: vysvětlení, etymologie, wikipedie, původ slova, význam slova, definice, přesný výraz, Celník, lexikon, co znamená, Celník, odborný výraz, formulace, význam pojmu, synonymum, termín

Pojem Celník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Celník ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Celník ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Celník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Celník ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Celník například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celník

Právě jste zjistili Kdo je to Celník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celník? Definice pojmu Celník je v sekci Profese

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, definici například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie profese.