Kdo je to?
Kdo je Helga Čočková? Životopis Helga Čočková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Helga Čočková

Kdo je Helga Čočková? Životopis, informace, biografie, herectví

Helga Čočková je česká divadelní a filmová herečka, moderátorka a hlasatelka. Narodila se v Ostravě, kde se se již od 13 let věnovala moderování na Československé televizi . Hrála dětské role v Československém rozhlasu, v divadle Petra Bezruče a také ve Státním divadle Ostrava. Během studií na DAMU byla na rok vyloučena a poslána do výroby, kvůli účasti na demonstraci studentů (Majáles). Po roce práce v EZD Ostrava-Přívoz se vrátila ke studiu a roku 1963 úspěšně dokončila.Ve Státním divadle v Ostravě pracovala v činoherním souboru mezi lety 1962-66.
V roce 1967 přijala nabídku v činohře Národního divadla v Praze, kde pracovala až do roku 1993. Kvůli účasti na politické demonstraci Majáles (1962) byla Helga Čočková po normalizaci v 70. letech méně obsazovaná v divadelních rolích.
Čočková začala spolupracovat v Praze s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Emanuela Macana. Od roku 1971 nahrála skoro 200 záznamů titulů české i zahraniční beletrie.
Ve filmu se poprvé objevila již v roce 1959 ve filmu Probuzení (režisér Jiří Krejčík si Helgu vybral už ve výběrovém řízení na DAMU). O rok pozdě si zahrála ve filmu Pochodně a Žalobníci (1960). Nejúspěšnějším filmovým rokem byl pro Helgu Čočkovou rok 1962, kdy si zahrála ve čtyřech filmech. Nejznámější role byla ve filmu Transport ráje, kde si zahrála židovskou holčičku.
Objevila se v seriálech Nemocnice na kraji města, v pokračování Nemocnice na kraji města – nové osudy, Kriminálka Anděl a Cirkus Bukowsky.
Helga Čočková umí skvěle anglicky, francouzsky a německy.Kdo je Helga Čočková? Životopis Helga Čočková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Helga Čočková

Národnost: česká
Datum narození: 26. 11. 1941
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Česká republika

Tento text (Helga Čočková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Plichta? Rozumíte pojmu Pálení žáhy? Víte, co je to Daň z nemovitosti? Znáte pojem Kalanetika?

Klíčová slova: zajímavosti, lexikon, životopis, kdy se narodila Helga Čočková?, osobnosti, osobnost, místo narození, wikipedie, biografie, kde se narodila Helga Čočková?, narození, vysvětlení, datum narození, popis, Helga Čočková, kdo je Helga Čočková?

Pojem Helga Čočková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Helga Čočková zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Helga Čočková na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Helga Čočková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Helga Čočková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Helga Čočková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Helga Čočková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Helga Čočková například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Helga Čočková

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Helga Čočková? Kdy se narodila Helga Čočková? Kde se narodila Helga Čočková? Helga Čočková je v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Helga Čočková dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helga Čočková i v jiné kategorii než je herectví.