Kdo je to?
Kdo je Chris Pratt? Životopis Chris Pratt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Chris Pratt

Kdo je Chris Pratt? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Americký herec Chriss Michael Pratt je známý zejména díky své roli Star-Lorda respektive Petera Quilla v Marvel universu. Jeho matkou je Kathy Indahlová a otcem v roce 2014 zesnulý Dan Pratt.
Jakmile dokončil střední školu, odjel na ostrov Maui, kde nějakou dobu přespával ve stanu na pláži nebo dokonce pouze v autě. Vydělával si jako striptér nebo pracoval jako číšník v místních restauracích. Míst vystřídal mnoho a náhoda tomu chtěla, že do restaurace Bubba Gump Shrimp vešla režisérka Rae Dawn Chong a dodala Chrissovi odvahu pustit se na hereckou dráhu.
Díky tomuto setkání se přestěhoval do Kalifornie. Svou první filmovou roli získal v roce 2000 v hororové komedii Cursed Part III.. O pět let později se objevil ve akčním katastrofickém sci-fi filmu cesta zničení. Ani ten mu však nepřinesl žádnou závratnou slávu. Později je mohli diváci vidět například ve snímcích jako je Wanted, Válka nevěst, Třídní sraz, noc je ještě mladá, Moneyball nebo komedii Co ty si za číslo, kde si hlavní role střihli Anna Faris a představitel Kapitána Ameriky Chris Evans.
V roce 2012 stihl Chriss Pratt natočit hned 3 filmy. První z nich byl historický krimi thriller 30 minut po půlnoci, druhým sci-fi kinect Star Wars: Duel a posledním romantická komedie Zásnuby na dobu neurčitou. Později jej mohli diváci vidět kupříkladu ve snímcích jako je Ona, Mládeži nepřístupno, Pozdravy ze spermabanky nebo LEGO příběh.
Skutečný zvrat jeho kariéry však nastal až v roce 2014, kdy vyhrál konkurz na novou Marvelovku Strážci galaxie. Od tohoto momentu ztvárnil opakovaně postavu Petera Quilla neboli Star-Lorda v navazujících filmech Strážci Galaxie Vol. 2, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame, Thor: Láska jako hrom, Strážci galaxie: Sváteční speciál, Strážci Galaxie: Vol. 3.
Diváci jej v posledních letech mohli vidět také v pokračování LEGO příběhu, ve třech dílech Jurského světa a v nejbližší době i v novém zpracování oblíbeného komiksu Garfield. Za zmínku stojí též sci-fi snímek pasažéři, kde si zahrál po boku Jennifer Lawrence.
Přestože rozjezd kariéry byl spíš pozvolný, dnes má na kontě mnoho filmových i seriálových rolí. Nelze zde nezmínit jeho začátky s akčním krimi seriálem Lovkyně, a především pak rodinné drama Everwood. Dále si zahrál také v seriálech jako je O.C, Batman vítězí, Odbor městské zeleně, Máma, Loki a Na seznamu smrti.
V roce 2018 začal randit s dcerou herce Arnolda Schwarzeneggera spisovatelkou Katherine. Hned na začátku dalšího roku se pár zasnoubil, a ještě v tomtéž červnu i vstoupil do manželství. V minulosti přitom už Chriss ženatý byl. S herečkou Annou Faris, kterou mohou diváci znát zejména díky komediálním rolím jako je Christy Plunkettová v seriálu Máma, má syna Jacka.
21. dubna 2017 získal vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
V českém znění nemá jednoho stálého dabéra, jako tomu u herců podobného formátu často bývá, ale dabuje jej například Radek Kuchař, Jakub Saic, Martin Písařík, Jan Maxián, Radek Hoppe a další. V roli Star-Lorda čeští diváci slyší hlas Romana Říčana.Kdo je Chris Pratt? Životopis Chris Pratt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Chris Pratt

Národnost: americká
Datum narození: 21. června 1979
Místo narození: Virginia, Minnesota

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Chris Pratt? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Avízo? Vzpomněli byste si na význam slova Trudnomyslnost? Vzpomenete si na definici slova Přímá řeč? Znáte definici termínu Kultivátor?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, wiki, zajímavosti, lexikon, místo narození, osobnost, narození, datum narození, informace, herectví, kdo je Chris Pratt?, Chris Pratt, herectví, životopis, popis

Pojem Chris Pratt je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Chris Pratt na Google obrázcích

Najít výraz Chris Pratt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Chris Pratt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chris Pratt ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Chris Pratt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Pratt například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Chris Pratt

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Chris Pratt? Kdy se narodil Chris Pratt? Kde se narodil Chris Pratt? Chris Pratt je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, brunet šedé oči, chris Pratt, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Chris Pratt řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Pratt i v jiné kategorii než je herectví.