Kdo je to?
Kdo je Miroslav Ševčík? Životopis Miroslav Ševčík, osobnosti, slavný člověk z kategorie Školství

Kdo je Miroslav Ševčík?

Kdo je Miroslav Ševčík? Životopis, informace, biografie, Školství

Miroslav Ševčík je děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, ekonom a pedagog. Narodil se 15. června 1958 ve Zlíně.
Po základní škole studoval na gymnáziu v Otrokovicích, kde v roce 1977 úspěšně odmaturoval. Poté studoval zahraniční obchod na obchodní akademii v Praze. Následně pokračoval ve studiích na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze, kde složil v roce 1983 úspěšně státní zkoušku a získal titul Ing. V roce 1993 zde získal titul kandidáta věd a v roce 2010 se stal docentem v oboru hospodářská politika.
Od roku 1983 působil na VŠE jako asistent a později jako odborný asistent a přednášel předmět Dějiny ekonomických učení. V roce 1989 byl na studijní stáži na Vídeňské univerzitě. V témže roce spolu s Tomášem Ježkem a Jiřím Schwarzem založil Liberální institut. Původní název zněl Liberální spolek F. A. Hayeka. V čele institutu stál do roku 2013, nicméně poté byl ze všech funkcí odvolán.
V roce 1990 se neúspěšně pokoušel o post rektora na VŠE, porazil ho však Věněk Šilhán. Ševčík získal funkci prorektora pro pedagogiku, výstavbu a přestavbu VŠE. Od roku 1990 působil jako odborný asistent na katedrách dějin ekonomických teorií a ekonomie. Přednášel předměty Dějiny ekonomických teorií, Mikroekonomie, Makroekonomie a Hospodářská politika. V letech 2010–2018 byl děkanem Národohospodářské fakulty VŠE v Praze. Opětovně byl do této funkce zvolen 20. dubna 2022.
Od roku 1984 do 1989 byl členem KSČ. Je obdivovatelem Václava Klause. Je skeptický vůči eurozóně a euru. V roce 2019 započal spolupráci s hnutím Trikolóra, které založil Václav Klaus mladší. V září 2022 se zúčastnil jako řečník demonstrace Česká republika na 1. místě! v Praze. V duchu svého euroskepticismu kritizoval premiéra Petra Fialu. Ke kritice však zvolil výrazy jako „hňup“ či „smrad“. Od toho Ševčíkova projevu se rektor VŠE Petr Dvořák později distancoval.Kdo je Miroslav Ševčík? Životopis Miroslav Ševčík, osobnosti, slavný člověk z kategorie Školství

Základní informace o osobě Miroslav Ševčík

Národnost: česká
Datum narození: 15. června 1958
Místo narození: Zlín

Líbí se stručný životopis s osobou Miroslav Ševčík? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hortonův syndrom? Vzpomněli byste si na význam slova Parafín? Víte, co je to Výklad? Znáte definici termínu Přepona?

Klíčová slova: datum narození, život, životopis, Miroslav Ševčík, vysvětlení, wiki, kde se narodil Miroslav Ševčík?, národnost, místo narození, Školství, Miroslav Ševčík, Školství, narození, biografie, kdo je Miroslav Ševčík?, wikipedie

Pojem Miroslav Ševčík je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Miroslav Ševčík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Miroslav Ševčík na Youtube

Zkusit najít výraz Miroslav Ševčík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Miroslav Ševčík na Google obrázcích

Hledat výraz Miroslav Ševčík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Ševčík například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Ševčík

Právě nyní již víte Kdo je to Miroslav Ševčík? Kdy se narodil Miroslav Ševčík? Kde se narodil Miroslav Ševčík? Miroslav Ševčík je v kategorii Školství

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Ševčík dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Ševčík i v jiné kategorii než je Školství.