Kdo je to?
Kdo je Miroslav Ševčík? Životopis Miroslav Ševčík, osobnosti, slavný člověk z kategorie Školství

Miroslav Ševčík

Kdo je Miroslav Ševčík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, Školství

Miroslav Ševčík je děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, ekonom a pedagog. Narodil se 15. června 1958 ve Zlíně.
Po základní škole studoval na gymnáziu v Otrokovicích, kde v roce 1977 úspěšně odmaturoval. Poté studoval zahraniční obchod na obchodní akademii v Praze. Následně pokračoval ve studiích na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze, kde složil v roce 1983 úspěšně státní zkoušku a získal titul Ing. V roce 1993 zde získal titul kandidáta věd a v roce 2010 se stal docentem v oboru hospodářská politika.
Od roku 1983 působil na VŠE jako asistent a později jako odborný asistent a přednášel předmět Dějiny ekonomických učení. V roce 1989 byl na studijní stáži na Vídeňské univerzitě. V témže roce spolu s Tomášem Ježkem a Jiřím Schwarzem založil Liberální institut. Původní název zněl Liberální spolek F. A. Hayeka. V čele institutu stál do roku 2013, nicméně poté byl ze všech funkcí odvolán.
V roce 1990 se neúspěšně pokoušel o post rektora na VŠE, porazil ho však Věněk Šilhán. Ševčík získal funkci prorektora pro pedagogiku, výstavbu a přestavbu VŠE. Od roku 1990 působil jako odborný asistent na katedrách dějin ekonomických teorií a ekonomie. Přednášel předměty Dějiny ekonomických teorií, Mikroekonomie, Makroekonomie a Hospodářská politika. V letech 2010–2018 byl děkanem Národohospodářské fakulty VŠE v Praze. Opětovně byl do této funkce zvolen 20. dubna 2022.
Od roku 1984 do 1989 byl členem KSČ. Je obdivovatelem Václava Klause. Je skeptický vůči eurozóně a euru. V roce 2019 započal spolupráci s hnutím Trikolóra, které založil Václav Klaus mladší. V září 2022 se zúčastnil jako řečník demonstrace Česká republika na 1. místě! v Praze. V duchu svého euroskepticismu kritizoval premiéra Petra Fialu. Ke kritice však zvolil výrazy jako „hňup“ či „smrad“. Od toho Ševčíkova projevu se rektor VŠE Petr Dvořák později distancoval.Kdo je Miroslav Ševčík? Životopis Miroslav Ševčík, osobnosti, slavný člověk z kategorie Školství

Základní informace o osobě Miroslav Ševčík

Národnost: česká
Datum narození: 15. června 1958
Místo narození: Zlín

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miroslav Ševčík? s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Glióza? Vzpomněli byste si co označuje výraz 4k? Víte, co je to Čest? Znáte termín Streptokok?

Klíčová slova: wikipedie, Školství, osobnost, biografie, místo narození, vysvětlení, wiki, informace, život, osobnosti, kdy se narodil Miroslav Ševčík?, zajímavosti, životopis, národnost, popis, lexikon

Pojem Miroslav Ševčík je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Miroslav Ševčík ve Wikipedii

Najít heslo Miroslav Ševčík ve Wikislovníku

Hledat výraz Miroslav Ševčík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Miroslav Ševčík na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Ševčík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Ševčík například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Miroslav Ševčík? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Miroslav Ševčík? Kdy se narodil Miroslav Ševčík? Kde se narodil Miroslav Ševčík? Miroslav Ševčík je v kategorii Školství

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Ševčík dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Ševčík i v jiné kategorii než je Školství.