Kdo je to?
Kdo je Neil Patrick Harris? Životopis Neil Patrick Harris, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Neil Patrick Harris

Kdo je Neil Patrick Harris? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Neil Patrick Harris je americký divadelní, filmový a hlavně seriálový herec. Harris se narodil ve městě Albuquerque ve státě Nové Mexiko do rodiny právníků. Vyrůstal ve městě Ruidoso. Díky svému bratrovi začal v deseti letech hrát v divadelních představeních. Na střední školu La Cueva High School chodil v Albuquerque, kde často hrával ve školních hrách a muzikálech. Střední školu dokončil v roce 1991.
Ještě během studií na střední škole debutoval ve filmu Klářino srdce (1988), kde si zahrál po boku slavné herečky Whoopi Goldbergové a dokonce byl ihned nominován na cenu Zlatý glóbus. V onom roce si zahrál ještě v dětském filmu Fialový návštěvník. Díky těmto úspěchům byl vybrán do televizního seriálu Doogie Howser, M.D., ve kterém působil mezi lety 1989-93 (seriál měl celkem 4 série). Za svou roli byl opět nominován na Zlatý glóbus. Následovaly menší role. Objevil se například ve sci-fi filmu Hvězdná pěchota (1997), v komediích Příští správná věc (2000). V komediální trilogii Zahulíme, uvidíme (2004), Zahulíme, uvidíme 2 (2008) a Zahulíme, uvidíme 3 (2011), kde hrál sám sebe.
Od nového tisíciletí začal hrát v divadle Broadway v New Yorku, kde ztvárnil postavy ve hře Sweeney Todd (2001), Proof (2002), Cabaret (2003) nebo v muzikálu Assassins (2004).
Největší zlom v jeho kariéře přišel roku 2005, kdy byl obsazen do úspěšného seriálu How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku), kde si zahrál jednu z hlavních postav - Barneyho Stinsona. V seriálu působil všech 9 sezón v letech 2005-14 a vysloužil si několik nominací na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Mezi jeho další známé filmy patří Šmoulové, Mupeti (2011), Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012), Šmoulové 2 (2013), Zmizelá, Všechny cesty vedou do hrobu (2014) nebo Zmenšování (2017).
V roce 2006 se přiznal, že je gay. Se svým partnerem vychovává dvě děti, které jim porodila náhradní matka v roce 2010.
Harris je velkým milovníkem kouzel a v hollywoodském klubu kouzelníků Magic Castle byl předsedou správní rady. Roku 2006 zvítězil v kouzelnické soutěži a získal ocenění Tannen’s Magic Louis Award.Kdo je Neil Patrick Harris? Životopis Neil Patrick Harris, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Neil Patrick Harris

Národnost: americká
Datum narození: 15. 6. 1973
Místo narození: Albuquerque, Nové Mexiko, USA

Popis osobnosti Neil Patrick Harris můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu DIY? Pamatujete si definici pojmu Jmenovatel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kontroverze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Think tank?

Klíčová slova: wikipedie, místo narození, wiki, život, Neil Patrick Harris, Neil Patrick Harris, herectví, biografie, osobnost, kdo je Neil Patrick Harris?, životopis, popis, vysvětlení, datum narození, herectví, zajímavosti

Pojem Neil Patrick Harris je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Neil Patrick Harris zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Neil Patrick Harris ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Neil Patrick Harris na Google.cz

Hledat heslo Neil Patrick Harris v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neil Patrick Harris ve Wikimedia Commons

Najít slovo Neil Patrick Harris ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Neil Patrick Harris například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Neil Patrick Harris

Teď už víte Kdo je to Neil Patrick Harris? Kdy se narodil Neil Patrick Harris? Kde se narodil Neil Patrick Harris? Neil Patrick Harris je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec hnědooký, neil Patrick Harris, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Neil Patrick Harris dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Neil Patrick Harris i v jiné kategorii než je herectví.