Kdo je to?
Kdo je Neil Patrick Harris? Životopis Neil Patrick Harris, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Neil Patrick Harris?

Kdo je Neil Patrick Harris? Životopis, informace, biografie, herectví

Neil Patrick Harris je americký divadelní, filmový a hlavně seriálový herec. Harris se narodil ve městě Albuquerque ve státě Nové Mexiko do rodiny právníků. Vyrůstal ve městě Ruidoso. Díky svému bratrovi začal v deseti letech hrát v divadelních představeních. Na střední školu La Cueva High School chodil v Albuquerque, kde často hrával ve školních hrách a muzikálech. Střední školu dokončil v roce 1991.
Ještě během studií na střední škole debutoval ve filmu Klářino srdce (1988), kde si zahrál po boku slavné herečky Whoopi Goldbergové a dokonce byl ihned nominován na cenu Zlatý glóbus. V onom roce si zahrál ještě v dětském filmu Fialový návštěvník. Díky těmto úspěchům byl vybrán do televizního seriálu Doogie Howser, M.D., ve kterém působil mezi lety 1989-93 (seriál měl celkem 4 série). Za svou roli byl opět nominován na Zlatý glóbus. Následovaly menší role. Objevil se například ve sci-fi filmu Hvězdná pěchota (1997), v komediích Příští správná věc (2000). V komediální trilogii Zahulíme, uvidíme (2004), Zahulíme, uvidíme 2 (2008) a Zahulíme, uvidíme 3 (2011), kde hrál sám sebe.
Od nového tisíciletí začal hrát v divadle Broadway v New Yorku, kde ztvárnil postavy ve hře Sweeney Todd (2001), Proof (2002), Cabaret (2003) nebo v muzikálu Assassins (2004).
Největší zlom v jeho kariéře přišel roku 2005, kdy byl obsazen do úspěšného seriálu How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku), kde si zahrál jednu z hlavních postav - Barneyho Stinsona. V seriálu působil všech 9 sezón v letech 2005-14 a vysloužil si několik nominací na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Mezi jeho další známé filmy patří Šmoulové, Mupeti (2011), Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012), Šmoulové 2 (2013), Zmizelá, Všechny cesty vedou do hrobu (2014) nebo Zmenšování (2017).
V roce 2006 se přiznal, že je gay. Se svým partnerem vychovává dvě děti, které jim porodila náhradní matka v roce 2010.
Harris je velkým milovníkem kouzel a v hollywoodském klubu kouzelníků Magic Castle byl předsedou správní rady. Roku 2006 zvítězil v kouzelnické soutěži a získal ocenění Tannen’s Magic Louis Award.Kdo je Neil Patrick Harris? Životopis Neil Patrick Harris, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Neil Patrick Harris

Národnost: americká
Datum narození: 15. 6. 1973
Místo narození: Albuquerque, Nové Mexiko, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Neil Patrick Harris? s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Samomluva? Pamatujete si definici pojmu Pořekadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Funkční prádlo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Výklenek?

Klíčová slova: biografie, osobnosti, informace, zajímavosti, kdo je Neil Patrick Harris?, herectví, kdy se narodil Neil Patrick Harris?, Neil Patrick Harris, wikipedie, Neil Patrick Harris, herectví, život, narození, popis, datum narození, kde se narodil Neil Patrick Harris?

Pojem Neil Patrick Harris je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Neil Patrick Harris lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Neil Patrick Harris ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Neil Patrick Harris na Google.cz

Vyhledat slovo Neil Patrick Harris na Google obrázcích

Hledat heslo Neil Patrick Harris ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Neil Patrick Harris ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Neil Patrick Harris například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Neil Patrick Harris? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Neil Patrick Harris? Kdy se narodil Neil Patrick Harris? Kde se narodil Neil Patrick Harris? Neil Patrick Harris je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Neil Patrick Harris dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Neil Patrick Harris i v jiné kategorii než je herectví.