Kdo je to?
Kdo je Lucie Šafářová? Životopis Lucie Šafářová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Lucie Šafářová

Kdo je Lucie Šafářová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Lucie Šafářová Plekanec je bývalá česká profesionální tenistka a bronzová medailistka z LOH 2016 ve čtyřhře. Šafářová se narodila v únoru 1987 v Brně. Má o několik let starší sestru Veroniku. S tenisem začala už ve třech letech, když se připojila ke klubu ŽLTC, které se nacházelo v brněnských Židenicích.
Její otec pracoval v tenisovém klubu v Rakousku, kam se za ním tehdy devítiletá Lucie odstěhovala. Později trénovala na půl v Brně a na půl v Prostějově. Ve 14 letech se natrvalo připojila ke klubu TK Agrofert Prostějov (2001). Odmaturovala v září 2007 na Gymnáziu Mojmírovo náměstí v Brně.
V letech 2001-2019 působila Šafářová jako profesionální tenistka. Během své osmnáctileté kariéry se ji více dařilo ve čtyřhře, a to zejména s americkou tenistkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se kterou vyhrála celkem pět deblových trofejí (2x Australian Open, 2x French Open, 1x US Open).
Do roku 2005 soutěžila jen na okruhu ITF (7 titulů ve dvouhře a jeden titul ve čtyřhře). Od roku 2005 působila i na okruhu WTA Tour, ve kterém dokázala vyhrát patnáct titulů ve čtyřhře a sedm ve dvouhře.
V roce 2014 se Šafářová dostala do semifinále dvouhry na Wimbledonu. O rok později se probojovala do finále French Open 2015, kde ve dvouhře prohrála s Američankou Serenou Williamsovou.
Šafářová reprezentovala Českou republiku celkem třikrát na Letních Olympijských hrách (2008, 2012, 2016). Z Olympijských Her v Riu de Janeiru 2016 si s tenistkou Barborou Strýcovou dovezly bronzové medaile ze čtyřhry.
V žebříčku WTA se Šafářová ve dvouhře nejlépe umístila na 5. místě v roce 2015. Ve čtyřhře byla roku 2017 světovou jedničkou.
Šafářová udržovala dlouholetý vztah s českým tenistou Tomášem Berdychem (2002-2011). Od roku 2018 byla ve vztahu s bývalým hokejovým útočníkem Tomášem Plekancem. Páru se v prosinci 2019 narodila dcera Leontýna. O dva roky později se konala svatba a od té doby užívá Lucie příjmení Šafářová Plekanec (2021). V následujícím roce přišel na svět syn Oliver (2022).Kdo je Lucie Šafářová? Životopis Lucie Šafářová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Lucie Šafářová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1987
Místo narození: Brno, Československo

Popis osobnosti Lucie Šafářová můžete sdílet s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Rovnodennost? Víte, co je to Axióm? Znáte pojem Konektivita? Rozumíte pojmu Přepěťová ochrana?

Klíčová slova: narození, popis, osobnosti, datum narození, sport, wikipedie, wiki, vysvětlení, místo narození, Lucie Šafářová, lexikon, kde se narodila Lucie Šafářová?, sport, životopis, Lucie Šafářová, kdy se narodila Lucie Šafářová?

Pojem Lucie Šafářová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Lucie Šafářová lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Lucie Šafářová na Google obrázcích

Hledat termín Lucie Šafářová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lucie Šafářová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Lucie Šafářová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Lucie Šafářová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucie Šafářová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Lucie Šafářová? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Lucie Šafářová? Kdy se narodila Lucie Šafářová? Kde se narodila Lucie Šafářová? Lucie Šafářová patří do kategorie Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lucie Šafářová třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucie Šafářová i v jiné kategorii než je sport.