Kdo je to?
Kdo je Andrea Čunderlíková? Životopis Andrea Čunderlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Andrea Čunderlíková?

Kdo je Andrea Čunderlíková? Životopis, informace, biografie, herectví

Andrea Čunderlíková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, manažerka. Čunderlíková se narodila v Praze. Když ji bylo pouhých 12 let, vyhlédli si ji filmaři do komparzu pro film režiséra Karla Kachyni s názvem Vysoká zeď (1964). Čunderlíková se ve filmu osvědčila a od té doby získávala spoustu hereckých rolí. I když v mládí netoužila, aby se z ní stala herečka, časem ji hraní začalo bavit.
Následovaly role ve známých českých filmech jako Pět holek na krku (1967), Královský omyl, Farářův konec (1968), Zabil jsem Einsteina, pánové… (1969), Lístek do památníku (1975), Malá mořská víla (1976), Útěky domů (1980) a jejím posledním filmem byl v roce 1988 snímek Viktor Veliký. Celkem si zahrála ve více než třiceti snímcích. Několik z těchto filmů natáčela v Německu, na Slovensku a v Maďarsku. Chvíli působila také v Divadle F. R. Čecha.
Čunderlíková se proslavila zejména rolí Iny Dietlové v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města z roku (1977). Tuto roli si zopakovala ještě v roce 2003 v pokračování Nemocnice na kraji města po 20 letech. Do třetího pokračování Nemocnice na kraji města…Nové osudy (2008) ji však už tvůrci neobsadili. Objevila se ještě v epizodních rolích seriálů Ve znamení Merkura, 30 případů majora Zemana (1978), Dnes v jednom domě (1980), Sanitka (1984) a Případ pro zvláštní skupinu (1989).
Po revoluci v roce 1989 se přestěhoval do Německa, kde pracovala jako manažerka tenisové haly.
V roce 1978 se ji narodila dcera Sandra, kterou měla se svým manželem Ladislavem Kleinem (bývalý člen kapely Olympic).
Čunderlíková stále žije v Německu. Její dcera Sandra, úspěšná česká tenistka, se stala roku 2008 maminkou (dcera Julie) a Čunderlíková babičkou.Kdo je Andrea Čunderlíková? Životopis Andrea Čunderlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Andrea Čunderlíková

Národnost: česká
Datum narození: 6. 5. 1952
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Andrea Čunderlíková můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu DNS? Znáte termín Kubismus? Znáte definici termínu Noetika? Víte, co je to Duše?

Klíčová slova: Andrea Čunderlíková, datum narození, Andrea Čunderlíková, místo narození, život, informace, vysvětlení, osobnost, kdo je Andrea Čunderlíková?, herectví, národnost, zajímavosti, popis, životopis, kdy se narodila Andrea Čunderlíková?, lexikon

Pojem Andrea Čunderlíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Andrea Čunderlíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Andrea Čunderlíková na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andrea Čunderlíková ve Wikimedia Commons

Najít výraz Andrea Čunderlíková ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Andrea Čunderlíková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Čunderlíková například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andrea Čunderlíková

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Andrea Čunderlíková? Kdy se narodila Andrea Čunderlíková? Kde se narodila Andrea Čunderlíková? Andrea Čunderlíková se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Andrea Čunderlíková dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Čunderlíková i v jiné kategorii než je herectví.