Kdo je to?
Kdo je Andrea Čunderlíková? Životopis Andrea Čunderlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Andrea Čunderlíková?

Kdo je Andrea Čunderlíková? Životopis, informace, biografie, herectví

Andrea Čunderlíková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, manažerka. Čunderlíková se narodila v Praze. Když ji bylo pouhých 12 let, vyhlédli si ji filmaři do komparzu pro film režiséra Karla Kachyni s názvem Vysoká zeď (1964). Čunderlíková se ve filmu osvědčila a od té doby získávala spoustu hereckých rolí. I když v mládí netoužila, aby se z ní stala herečka, časem ji hraní začalo bavit.
Následovaly role ve známých českých filmech jako Pět holek na krku (1967), Královský omyl, Farářův konec (1968), Zabil jsem Einsteina, pánové… (1969), Lístek do památníku (1975), Malá mořská víla (1976), Útěky domů (1980) a jejím posledním filmem byl v roce 1988 snímek Viktor Veliký. Celkem si zahrála ve více než třiceti snímcích. Několik z těchto filmů natáčela v Německu, na Slovensku a v Maďarsku. Chvíli působila také v Divadle F. R. Čecha.
Čunderlíková se proslavila zejména rolí Iny Dietlové v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města z roku (1977). Tuto roli si zopakovala ještě v roce 2003 v pokračování Nemocnice na kraji města po 20 letech. Do třetího pokračování Nemocnice na kraji města…Nové osudy (2008) ji však už tvůrci neobsadili. Objevila se ještě v epizodních rolích seriálů Ve znamení Merkura, 30 případů majora Zemana (1978), Dnes v jednom domě (1980), Sanitka (1984) a Případ pro zvláštní skupinu (1989).
Po revoluci v roce 1989 se přestěhoval do Německa, kde pracovala jako manažerka tenisové haly.
V roce 1978 se ji narodila dcera Sandra, kterou měla se svým manželem Ladislavem Kleinem (bývalý člen kapely Olympic).
Čunderlíková stále žije v Německu. Její dcera Sandra, úspěšná česká tenistka, se stala roku 2008 maminkou (dcera Julie) a Čunderlíková babičkou.Kdo je Andrea Čunderlíková? Životopis Andrea Čunderlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Andrea Čunderlíková

Národnost: česká
Datum narození: 6. 5. 1952
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Andrea Čunderlíková s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Dluhopis? Znáte pojem Armagedon? Znáte definici termínu Leasing? Vzpomenete si na definici slova Nádivka?

Klíčová slova: kde se narodila Andrea Čunderlíková?, Andrea Čunderlíková, narození, wiki, kdo je Andrea Čunderlíková?, osobnost, popis, biografie, herectví, vysvětlení, wikipedie, zajímavosti, životopis, národnost, Andrea Čunderlíková, datum narození

Pojem Andrea Čunderlíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andrea Čunderlíková ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Andrea Čunderlíková ve Wikislovníku

Najít výraz Andrea Čunderlíková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Andrea Čunderlíková na Google obrázcích

Hledat termín Andrea Čunderlíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Čunderlíková například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Andrea Čunderlíková?

Právě jste zjistili Kdo je to Andrea Čunderlíková? Kdy se narodila Andrea Čunderlíková? Kde se narodila Andrea Čunderlíková? Andrea Čunderlíková se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Andrea Čunderlíková řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Čunderlíková i v jiné kategorii než je herectví.