Kdo je to?
Kdo je Gene Hackman? Životopis Gene Hackman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Gene Hackman?

Kdo je Gene Hackman? Životopis, informace, biografie, herectví

Gene Hackman je americký herec.
Jako mladý sloužil Hackman v armádě, po nehodě na motorce však musel z aktivní služby odejít. Začal se protloukat životem a nakonec absolvoval herecký kurz, který ho nasměroval k jeho další kariéře.
U filmu začínal v malé roli v roce 1961 ve snímku Mad Dog Coll. Po sérii dalších menších rolí přišla v roce 1967 nabídka na vedlejší roli ve slavném snímku Bonnie a Clyde. Za výkon v tomto filmu získal Hackman nominaci na Oscara a vyhoupl se mezi hollywoodskou hereckou smetánku.
Další nominaci na Oscara získal v roce 1970 za snímek Nikdy jsem nezpíval svému otci. Ani tu se mu však nepodařilo proměnit.
O rok později následovala hlavní role ve slavném filmu Francouzská spojka (v roce 1975 pak natočil navazující Francouzská spojka 2). Na přelomu 70. a 80. let jej diváci mohli vidět v několika válečných snímcích (např. Příliš vzdálený most; Pochoduj, nebo zemři; Pod palbou). Zároveň se však v roce 1978 objevil ve filmu o Supermanovi. V roce 1988 si zahrál v oceňovaném snímku Hořící Mississippi, v roce 1992 si zase po boku Clinta Eastwooda vyzkoušel westernový žánr v Nesmiřitelných. Zmiňme ještě thriller z roku 1998 Nepřítel státu nebo jeden z posledních Hackmanových filmů Porota (2003).
V pozdějším věku se Hackman začal věnovat také autorské dráze a vydal několik knih. Například Payback at Morning Peak (2011) nebo politický thriller Pursuit (2013).
Přestože hrát začal Gene Hackman až v pozdějším věku, stihl za svou hereckou kariéru ztvárnit vyšší desítky rolí - často byl hlavní tváří ve vlně válečných filmů typických pro americká 70. a 80. léta, ale také krimi, thrillerů a noir filmů. I přes bohatou filmovou kariéru a řadu kriticky kladně hodnocených hereckých výkonů nikdy nedosáhl na Oscara.Kdo je Gene Hackman? Životopis Gene Hackman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Gene Hackman

Národnost: americká
Datum narození: 30. ledna 1930
Místo narození: San Bernardino, Kalifornie, USA

Popis osobnosti Gene Hackman můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Extrahovat? Znáte termín Streamování? Znáte termín Čest? Víte, co je to Doména?

Klíčová slova: osobnost, narození, osobnosti, Gene Hackman, informace, herectví, místo narození, popis, kdo je Gene Hackman?, kde se narodil Gene Hackman?, vysvětlení, lexikon, datum narození, herectví, biografie, Gene Hackman

Pojem Gene Hackman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Gene Hackman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Gene Hackman na Youtube

Zkusit najít slovo Gene Hackman ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Gene Hackman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gene Hackman ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gene Hackman například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gene Hackman

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Gene Hackman? Kdy se narodil Gene Hackman? Kde se narodil Gene Hackman? Gene Hackman se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Gene Hackman dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gene Hackman i v jiné kategorii než je herectví.