Kdo je to?
Kdo je Gene Hackman? Životopis Gene Hackman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Gene Hackman

Kdo je Gene Hackman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Gene Hackman je americký herec.
Jako mladý sloužil Hackman v armádě, po nehodě na motorce však musel z aktivní služby odejít. Začal se protloukat životem a nakonec absolvoval herecký kurz, který ho nasměroval k jeho další kariéře.
U filmu začínal v malé roli v roce 1961 ve snímku Mad Dog Coll. Po sérii dalších menších rolí přišla v roce 1967 nabídka na vedlejší roli ve slavném snímku Bonnie a Clyde. Za výkon v tomto filmu získal Hackman nominaci na Oscara a vyhoupl se mezi hollywoodskou hereckou smetánku.
Další nominaci na Oscara získal v roce 1970 za snímek Nikdy jsem nezpíval svému otci. Ani tu se mu však nepodařilo proměnit.
O rok později následovala hlavní role ve slavném filmu Francouzská spojka (v roce 1975 pak natočil navazující Francouzská spojka 2). Na přelomu 70. a 80. let jej diváci mohli vidět v několika válečných snímcích (např. Příliš vzdálený most; Pochoduj, nebo zemři; Pod palbou). Zároveň se však v roce 1978 objevil ve filmu o Supermanovi. V roce 1988 si zahrál v oceňovaném snímku Hořící Mississippi, v roce 1992 si zase po boku Clinta Eastwooda vyzkoušel westernový žánr v Nesmiřitelných. Zmiňme ještě thriller z roku 1998 Nepřítel státu nebo jeden z posledních Hackmanových filmů Porota (2003).
V pozdějším věku se Hackman začal věnovat také autorské dráze a vydal několik knih. Například Payback at Morning Peak (2011) nebo politický thriller Pursuit (2013).
Přestože hrát začal Gene Hackman až v pozdějším věku, stihl za svou hereckou kariéru ztvárnit vyšší desítky rolí - často byl hlavní tváří ve vlně válečných filmů typických pro americká 70. a 80. léta, ale také krimi, thrillerů a noir filmů. I přes bohatou filmovou kariéru a řadu kriticky kladně hodnocených hereckých výkonů nikdy nedosáhl na Oscara.Kdo je Gene Hackman? Životopis Gene Hackman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Gene Hackman

Národnost: americká
Datum narození: 30. ledna 1930
Místo narození: San Bernardino, Kalifornie, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Gene Hackman? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Inri? Vzpomněli byste si na význam slova Filipojakubská noc? Znáte termín Dentální hygiena? Znáte definici termínu Sykavka?

Klíčová slova: herectví, datum narození, život, Gene Hackman, biografie, osobnost, wikipedie, místo narození, informace, životopis, narození, kde se narodil Gene Hackman?, národnost, zajímavosti, vysvětlení, osobnosti

Pojem Gene Hackman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Gene Hackman v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Gene Hackman ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Gene Hackman na Youtube

Najít pojem Gene Hackman ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Gene Hackman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Gene Hackman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Gene Hackman například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gene Hackman

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Gene Hackman? Kdy se narodil Gene Hackman? Kde se narodil Gene Hackman? Gene Hackman je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec knír blondýn, gene Hackman, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Gene Hackman dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gene Hackman i v jiné kategorii než je herectví.