Kdo je to?
Kdo je Ralph Fiennes? Životopis Ralph Fiennes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Ralph Fiennes?

Kdo je Ralph Fiennes? Životopis, informace, biografie, herectví

Ralph Fiennes, celým jménem Ralph Nathaniel Twisleton-Wykeham-Fiennes, pochází z anglického Suffolku. Narodil se 22. prosince 1962 Jennifer Anne Mary Alleyneové, která se věnovala psaní. Jeho otcem je Mark Fiennes, který se zabýval fotografií. Není jedináček, jeho rodiče vychovávali celkem šest dětí. Mezi jeho sourozence patří například Martha Fiennesová, která je režisérkou, bratr Magnus se věnuje hudbě. Sestra Sophie je producentka a stejně jako Ralph je herec také jeho bratr Joseph.
Ralph Fiennes vystudoval Královskou akademii dramatických umění. Má za sebou více než dost nejen filmových, ale také divadelních rolí. Jeho první divadelní zkušeností byla role v Královském národním divadle. Ve filmu debutoval v roce 1992, kdy si zahrál ve snímku Na větrné hůrce. O rok později už byl známou osobností. Upozornil na sebe ve filmu Dítě z Mâconu, kde ztvárnil hlavní roli. Film se sice setkal s kritikou veřejnosti, ale ve stejném roce přišel do kin Schindlerův seznam, který ho naopak dostal mezi elitu. Dostal se do užší nominace na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Kromě toho byl nominován také na Zlatý Glóbus. Cenu sice nedostal, ale povedlo se mu vyhrát cenu BAFTA pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Nebylo to ale jediné ocenění, které získal. Role Götha mu vyloženě sedl. Kvůli ní musel Fiennes několik kilogramů přibrat, ale následně se mu je povedlo zase shodit. Jeho role Anthonyho Minghelly z filmu Anglický pacient se také zapsala do paměti filmových kritiků, stejně jako Charles Van Doren ve snímku Quiz Show, který vyšel v roce 1994.
Jeho filmová dráha se pak rozjela naplno. Vidět ho můžete například ve snímcích Podivné sny, Oskar a Lucinda nebo Sluneční svit. V posledních dvaceti letech zazářil například v romantické komedii Krásná pokojská, který vyšel v roce 2002, ve které si zahrál po boku krásné Jennifer Lopez. S další skvělou herečkou, Kate Winslet, zase měl možnost si zahrát ve filmu Předčítač, který šel do kin v roce 2008. Zahrál si také zlého čaroděje Voldemorta v sérii o Harrym Potterovi, ačkoliv v roli je téměř k nepoznání.
Kromě herectví se Ralph Fiennes věnuje také režii. Debutoval již v roce 2011, kdy režíroval Coriolana, což je adaptace Shakespearkovy tragédie. Kromě režie se ale zhostil také hlavní role. Za prince Hamleta pak získal cenu Tony. V roce 1999 se herec stal velvyslancem britského UNICEF.
Z jeho soukromého života se toho mnoho neví. Měl několik partnerek, ale jak říká v rozhovorech, nechce se s nikým vázat do konce života. Po dětech také netouží, protože se jako nejstarší ze sourozenců musel starat o ty mladší. Je ale několikanásobným strýčkem a své neteře a synovce má rád. Jeho přátelé tvrdí, že jeho největší láskou je kariéra, a ukazuje se, že tomu tak je. Ralph sám sebe označuje za workoholika, a je smířený s tím, že zůstane sám.Kdo je Ralph Fiennes? Životopis Ralph Fiennes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ralph Fiennes

Národnost: britská
Datum narození: 22.12. 1962
Místo narození: Ipswich, Velká Británie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ralph Fiennes? s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Gainer? Vzpomněli byste si co označuje výraz Novoročenka? Vzpomněli byste si na význam slova Paypal? Znáte termín Anagram?

Klíčová slova: wiki, biografie, vysvětlení, Ralph Fiennes, informace, kdo je Ralph Fiennes?, národnost, herectví, osobnost, kdy se narodil Ralph Fiennes?, osobnosti, lexikon, narození, popis, zajímavosti, wikipedie

Pojem Ralph Fiennes je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ralph Fiennes doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ralph Fiennes ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Ralph Fiennes ve Wikislovníku

Hledat výraz Ralph Fiennes ve Wikipedii

Vyhledat pojem Ralph Fiennes na Google.cz

Najít termín Ralph Fiennes ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ralph Fiennes například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Ralph Fiennes?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ralph Fiennes? Kdy se narodil Ralph Fiennes? Kde se narodil Ralph Fiennes? Ralph Fiennes je v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ralph Fiennes například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ralph Fiennes i v jiné kategorii než je herectví.