Kdo je to?
Kdo je Clive Owen? Životopis Clive Owen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Clive Owen?

Kdo je Clive Owen? Životopis, informace, biografie, herectví

Clive Owen je britský herec. Narodil se ve městě Coventry, ve střední Anglii. Toto město bylo během druhé světové války silně poškozeno německými nálety. Tato zkušenost měla vliv na jeho pohled na svět a ovlivnila i jeho práci v umělecké oblasti. Jeho rodiče byli Jess Owen a Pamela Cotton. Otec byl country zpěvák, který rodinu opustil v Clivových čtyřech letech a matka pracovala jako učitelka.
V mládí se Clive zajímal o sporty, zejména o box. Pro tento sport měl velký talent, a dokonce se zúčastnil i amatérských zápasů. Nakonec se ale rozhodl věnovat herectví, což se ukázalo jako správné rozhodnutí.
Studoval na Královské akademii dramatických umění (Royal Academy of Dramatic Art) v Londýně, kde se setkal se svým budoucím kolegou a přítelem Gary Oldmanem.
Jeho první významnou rolí byla postava Stephena Cranea v televizním seriálu Chancer v roce 1990. Následovala řada dalších televizních rolí, například ve filmech Lorna Doone a The Magician.
Roku 1998 se objevil v hollywoodském filmu Croupier, kde hrál profesionálního krupiéra v kasinu. V té době už hrál v několika televizních seriálech a měl za sebou pár menších filmových rolí. Tento film mu však přinesl mezinárodní uznání a zaznamenal úspěch na filmových festivalech po celém světě. Díky této roli se stal Owen jedním z nejžádanějších herců v Hollywoodu.
Dalšími významnými filmy, ve kterých se objevil, jsou například Gosford Park, King Arthur, Inside Man, Sin City, Růžový panter, Na dotek, International, Hranice zlomu a Spojenec.
Clive Owen získal několik ocenění za své herecké výkony, včetně Zlatého glóbu za roli v minisérii Hemingway & Gellhorn. Také byl nominován na cenu Emmy za roli v seriálu The Knick. Za film Na dotek (2004) získal cenu BAFTY a Zlatý glóbus za nejlepší vedlejší roli.
Jedním z jeho nejúspěšnějších filmů je snímek Children of Men, který byl natočen v roce 2006. Film získal pozitivní ohlasy a byl nominován na tři Oscary. Owen v něm ztvárnil hlavní roli a ukázal svůj herecký talent v plné síle.
Jednou z jeho posledních rolí je postava Billa Clintona v seriálu Impeachment: American Crime Story, který byl vysílán v roce 2021.
Mimo herectví se angažuje v charitativních projektech. Je velkým zastáncem organizace Children with Cancer UK a podporuje i další charitativní organizace, jako jsou například Anno’s Africa a David Shepherd Wildlife Foundation.
Owen se oženil s herečkou Sarah-Jane Fenton v roce 1995. Mají spolu dvě dcery, Hannah a Eve. Momentálně bydlí s rodinou ve vesnici Highgate na severu Londýna, sídlo má také ve vesnici Wrabness, v severní části hrabství Essex.
Owen i jeho manželka si bedlivě střeží své soukromí.
Ve svých rozhovorech se často vyjadřuje o tom, jak mu jeho manželka a děti pomáhají udržovat rovnováhu v životě a jak mu dávají sílu pokračovat v práci.
Jeho kariéra se rozjela v 90. letech a od té doby natočil mnoho filmů a televizních seriálů, za které získal uznání kritiků i diváků.Kdo je Clive Owen? Životopis Clive Owen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Clive Owen

Národnost: britská
Datum narození: 3. října 1964
Místo narození: Coventry, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Clive Owen? s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín ČVOP? Pamatujete si definici pojmu Hinduismus? Vzpomenete si na definici slova Google disk? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mikroúvěr?

Klíčová slova: národnost, Clive Owen, životopis, narození, kdy se narodil Clive Owen?, osobnosti, datum narození, lexikon, zajímavosti, místo narození, herectví, Clive Owen, herectví, wiki, kde se narodil Clive Owen?, kdo je Clive Owen?

Pojem Clive Owen je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Clive Owen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Clive Owen na Google obrázcích

Hledat pojem Clive Owen ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Clive Owen ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Clive Owen ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Clive Owen například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Clive Owen?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Clive Owen? Kdy se narodil Clive Owen? Kde se narodil Clive Owen? Clive Owen je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Clive Owen dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Clive Owen i v jiné kategorii než je herectví.