Kdo je to?
Kdo byla Věra Špinarová? Životopis Věra Špinarová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Věra Špinarová?

Kdo byla Věra Špinarová? Životopis, informace, biografie, hudba

Věra Špinarová byla populární zpěvačka, fanoušky nazývaná česká Tina Turner nebo Janis Joplin. Hudbě se věnovala již od dětství, hrála na housle a na kytaru a zpívala. Spolupracovala s hudebními skupinami Flamingo, Majestic a Speciál. Po roce 1989 odešla na čas do ústraní, po návratu vystupovala s méně známými malými skupinami a se skupinou svého syna.
Věra Špinarová vydala 13 desek. Byla držitelkou mnoha cen, posmrtně jí bylo uděleno čestné občanství města Ostrava.Kdo byla Věra Špinarová? Životopis Věra Špinarová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Věra Špinarová

Národnost: česká
Datum narození: 22. prosince 1951
Místo narození: Pohořelice
Datum úmrtí: 26. března 2017

Líbí se stručný životopis s osobou Věra Špinarová? Pak se podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Přídavné jméno? Víte co je Proteinová dieta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Retrospektiva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Visegrádská čtyřka?

Klíčová slova: narození, národnost, vysvětlení, lexikon, biografie, Kdy zemřela Věra Špinarová, Věra Špinarová, životopis, kde se narodila Věra Špinarová?, datum úmrtí, wikipedie, nežijící, osobnosti, wiki, zajímavosti, datum narození

Pojem Věra Špinarová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Věra Špinarová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Věra Špinarová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Věra Špinarová na Google.cz

Zkusit najít slovo Věra Špinarová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Věra Špinarová například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Věra Špinarová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Věra Špinarová? Kdy se narodila Věra Špinarová? Kde se narodila Věra Špinarová? Kdy zemřela Věra Špinarová? Věra Špinarová je v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Věra Špinarová třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věra Špinarová i v jiné kategorii než je hudba.