Kdo je to?
Kdo je Milan Drobný? Životopis Milan Drobný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Milan Drobný?

Kdo je Milan Drobný? Životopis, informace, biografie, hudba

Milan Drobný je český hudební skladatel, zpěvák a producent. Drobný se narodil v Praze do rodiny armádního důstojníka. Po základní škole nastoupil na gymnázium, odkud byl po několika letech vyhozen kvůli průšvihu, který udělal na chmelové brigádě. Přihlásil se tedy na Státní konzervatoř v Praze na obor hudební komedie. Přijímací zkoušku před komisí zvládl a začal studovat na konzervatoři, kde se jeho třídním učitelem stal herec Oldřich Nový.
Po dokončení konzervatoře se chtěl vydat na dráhu zpěváka. Nejprve zkusil štěstí v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty, kde zazpíval píseň V ten den, kdy se vrátil déšť. Soutěž nevyhrál, ale dostal nabídku na spolupráci v orchestru Karla Krautgartnera. Později se seznámil se zpěvákem Karlem Gottem, když zpíval v kavárně Vltava. Milan Drobný s Karlem Gottem v roce 1963 začali hrát a zpívat v pražském divadle Semafor (jako náhrada za Valdemara Matušku). Po šesti měsících Drobný odešel na vojnu. Do divadla Semafor se vrátil po dokončení vojenské služby (1965).
Poté spolupracoval s orchestrem Václava Hybše, s orchestrem Karla Vlacha nebo s kapelou Country Beat Jiřího Brabce. Později začal spolupracovat s agenturou Pragokoncert, díky které koncertoval skoro po celém světě. Objevil se nejen v Evropě, ale také v Egyptě, Kostarice, Brazílii nebo na Kubě. Roku 1994 se dostal na koncertní turné po Kanadě, USA a v roce 2000 zpíval na turné po Austrálii. Kromě spousty gramofonových desek Drobný vydal okolo desíti CD. První neslo název Cesty ke štěstí (1994) a doposud poslední CD z roku 2015 se jmenovalo A život běží dál.
V televizních obrazovkách se Drobný objevil ve filmech Píseň pro Rudolfa III. (1968), Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979), Trhák (1980) a Zajatec lesa (2001).



Kdo je Milan Drobný? Životopis Milan Drobný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Milan Drobný

Národnost: česká
Datum narození: 8. 12. 1944
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Popis osobnosti Milan Drobný můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Loch? Znáte definici termínu Lipedéma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tajfun? Pamatujete si definici pojmu Dynování?

Klíčová slova: životopis, datum narození, wiki, wikipedie, kdy se narodil Milan Drobný?, Milan Drobný, hudba, život, místo narození, kde se narodil Milan Drobný?, osobnosti, vysvětlení, kdo je Milan Drobný?, narození, lexikon, osobnost

Pojem Milan Drobný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Milan Drobný lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Milan Drobný ve Wikipedii

Hledat slovo Milan Drobný ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Milan Drobný ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Milan Drobný ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Milan Drobný ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Drobný například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Milan Drobný? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Milan Drobný? Kdy se narodil Milan Drobný? Kde se narodil Milan Drobný? Milan Drobný je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Milan Drobný dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Drobný i v jiné kategorii než je hudba.