Kdo je to?
Kdo je Milan Drobný? Životopis Milan Drobný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Milan Drobný?

Kdo je Milan Drobný? Životopis, informace, biografie, hudba

Milan Drobný je český hudební skladatel, zpěvák a producent. Drobný se narodil v Praze do rodiny armádního důstojníka. Po základní škole nastoupil na gymnázium, odkud byl po několika letech vyhozen kvůli průšvihu, který udělal na chmelové brigádě. Přihlásil se tedy na Státní konzervatoř v Praze na obor hudební komedie. Přijímací zkoušku před komisí zvládl a začal studovat na konzervatoři, kde se jeho třídním učitelem stal herec Oldřich Nový.
Po dokončení konzervatoře se chtěl vydat na dráhu zpěváka. Nejprve zkusil štěstí v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty, kde zazpíval píseň V ten den, kdy se vrátil déšť. Soutěž nevyhrál, ale dostal nabídku na spolupráci v orchestru Karla Krautgartnera. Později se seznámil se zpěvákem Karlem Gottem, když zpíval v kavárně Vltava. Milan Drobný s Karlem Gottem v roce 1963 začali hrát a zpívat v pražském divadle Semafor (jako náhrada za Valdemara Matušku). Po šesti měsících Drobný odešel na vojnu. Do divadla Semafor se vrátil po dokončení vojenské služby (1965).
Poté spolupracoval s orchestrem Václava Hybše, s orchestrem Karla Vlacha nebo s kapelou Country Beat Jiřího Brabce. Později začal spolupracovat s agenturou Pragokoncert, díky které koncertoval skoro po celém světě. Objevil se nejen v Evropě, ale také v Egyptě, Kostarice, Brazílii nebo na Kubě. Roku 1994 se dostal na koncertní turné po Kanadě, USA a v roce 2000 zpíval na turné po Austrálii. Kromě spousty gramofonových desek Drobný vydal okolo desíti CD. První neslo název Cesty ke štěstí (1994) a doposud poslední CD z roku 2015 se jmenovalo A život běží dál.
V televizních obrazovkách se Drobný objevil ve filmech Píseň pro Rudolfa III. (1968), Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979), Trhák (1980) a Zajatec lesa (2001).Kdo je Milan Drobný? Životopis Milan Drobný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Milan Drobný

Národnost: česká
Datum narození: 8. 12. 1944
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Sdílejte tuto stránku s osobností Milan Drobný s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Loch? Vzpomenete si na definici slova Ztracené bednění? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bench-press? Vzpomněli byste si na význam slova Kolonie?

Klíčová slova: hudba, životopis, informace, osobnosti, narození, život, hudba, osobnost, datum narození, wiki, lexikon, místo narození, národnost, kde se narodil Milan Drobný?, biografie, zajímavosti

Pojem Milan Drobný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Milan Drobný zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Milan Drobný ve Wikislovníku

Najít výraz Milan Drobný ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Milan Drobný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Milan Drobný ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Drobný například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Milan Drobný

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Milan Drobný? Kdy se narodil Milan Drobný? Kde se narodil Milan Drobný? Milan Drobný je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Milan Drobný dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Drobný i v jiné kategorii než je hudba.