Kdo je to?
Kdo je Milan Drobný? Životopis Milan Drobný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Milan Drobný

Kdo je Milan Drobný? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Milan Drobný je český hudební skladatel, zpěvák a producent. Drobný se narodil v Praze do rodiny armádního důstojníka. Po základní škole nastoupil na gymnázium, odkud byl po několika letech vyhozen kvůli průšvihu, který udělal na chmelové brigádě. Přihlásil se tedy na Státní konzervatoř v Praze na obor hudební komedie. Přijímací zkoušku před komisí zvládl a začal studovat na konzervatoři, kde se jeho třídním učitelem stal herec Oldřich Nový.
Po dokončení konzervatoře se chtěl vydat na dráhu zpěváka. Nejprve zkusil štěstí v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty, kde zazpíval píseň V ten den, kdy se vrátil déšť. Soutěž nevyhrál, ale dostal nabídku na spolupráci v orchestru Karla Krautgartnera. Později se seznámil se zpěvákem Karlem Gottem, když zpíval v kavárně Vltava. Milan Drobný s Karlem Gottem v roce 1963 začali hrát a zpívat v pražském divadle Semafor (jako náhrada za Valdemara Matušku). Po šesti měsících Drobný odešel na vojnu. Do divadla Semafor se vrátil po dokončení vojenské služby (1965).
Poté spolupracoval s orchestrem Václava Hybše, s orchestrem Karla Vlacha nebo s kapelou Country Beat Jiřího Brabce. Později začal spolupracovat s agenturou Pragokoncert, díky které koncertoval skoro po celém světě. Objevil se nejen v Evropě, ale také v Egyptě, Kostarice, Brazílii nebo na Kubě. Roku 1994 se dostal na koncertní turné po Kanadě, USA a v roce 2000 zpíval na turné po Austrálii. Kromě spousty gramofonových desek Drobný vydal okolo desíti CD. První neslo název Cesty ke štěstí (1994) a doposud poslední CD z roku 2015 se jmenovalo A život běží dál.
V televizních obrazovkách se Drobný objevil ve filmech Píseň pro Rudolfa III. (1968), Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979), Trhák (1980) a Zajatec lesa (2001).Kdo je Milan Drobný? Životopis Milan Drobný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Milan Drobný

Národnost: česká
Datum narození: 8. 12. 1944
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Popis osobnosti Milan Drobný můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Ecoboost? Víte co je Avalon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kuťa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prvouka?

Klíčová slova: Milan Drobný, lexikon, kde se narodil Milan Drobný?, wikipedie, osobnost, zajímavosti, popis, životopis, místo narození, život, hudba, biografie, narození, kdo je Milan Drobný?, hudba, vysvětlení

Pojem Milan Drobný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Milan Drobný ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Milan Drobný ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milan Drobný ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Milan Drobný na Google.cz

Hledat termín Milan Drobný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Drobný například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Milan Drobný? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Milan Drobný? Kdy se narodil Milan Drobný? Kde se narodil Milan Drobný? Milan Drobný patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, altová flétna, milan Drobný, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Milan Drobný dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Drobný i v jiné kategorii než je hudba.