Kdo je to?
Kdo je Joan Jett? Životopis Joan Jett, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Joan Jett

Kdo je Joan Jett? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Joan Jett je americká zpěvačka a hudebnice.
V roce 1977 založila dívčí rockovou kapelu The Runaways. S touto skupinou se jí podařilo prorazit téměř po celém světě, ale v domovských Spojených státech nedosahovaly The Runaways takových úspěchů jako za hranicemi. Už zde se Joan Jett profilovala nejen jako zpěvačka, ale také jako kytaristka a autorka a skladatelka.
V roce 1979 se však kapela rozpadla a Joan Jett se pokusila vydat na sólovou dráhu, tato cesta jí však nevyhovovala, a tak založila novou skupinu Blackhearts. V roce 1981 vyšlo album I Love Rock ’n Roll obsahující remake stejnojmenného hitu, který Joan Jett vystřelil na vrchol popularity. Následovala další alba a celosvětový úspěch.
Joan Jett často spolupracuje s dalšími umělci a objevuje se i v televizních zábavních pořadech.
Občas si střihne i nějakou hereckou roli - diváci ji tak mohli zahlédnout například ve Walker, Texas Ranger nebo v kingovské adaptaci Big Driver.
Joan Jett je významnou ženskou představitelkou rockové hudební scény.Kdo je Joan Jett? Životopis Joan Jett, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Joan Jett

Národnost: americká
Datum narození: 22. září 1958
Místo narození: Lankenau Medical Center, Wynnewood, Pensylvánie, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Joan Jett? Potom se podělte s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Groteska? Víte, co je to Osoba blízká? Víte, co je to Racionalita? Rozumíte pojmu Žemlovka?

Klíčová slova: zajímavosti, životopis, Joan Jett, hudba, datum narození, osobnosti, narození, wikipedie, národnost, osobnost, hudba, kdo je Joan Jett?, biografie, popis, místo narození, kdy se narodila Joan Jett?

Pojem Joan Jett je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Joan Jett na Google obrázcích

Vyhledat termín Joan Jett na Google.cz

Najít heslo Joan Jett ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Joan Jett ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Joan Jett v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Joan Jett například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Joan Jett? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Joan Jett? Kdy se narodila Joan Jett? Kde se narodila Joan Jett? Joan Jett se nachází v sekci Hudba

Kategorie hudba, zářivé zlaté housle, joan Jett, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Joan Jett dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joan Jett i v jiné kategorii než je hudba.